Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 82 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 817
  1. #191
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ако ще правиш стрес тестове на майката не е погрешно , действай смело

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Според мен трябва да има поне 2-3 изградени,а и е важно силата на семейството и пашата.

  3. #193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Ами да точно стрес тест. 3 силни семейства градят по 1 корпус 2 месеца и имат по 7-8 рамки, а отводка с налитане от преди 3 седмици вече има 10 рамки от които 3 с мед, другите с пило.

    Трябва да бракувам ДБ пити, които в момента се намират от долната страна. Ако го извадя и сложа празен корпус от горе съм сигурен, че ще им остане да го градят и догодина. За това си мисля да оставя майката без работа и да видя какво ще стане. Мога да сваля в корпуса 2-3 пити с пило за да има поне къде да се разхожда. Да не говорим за поставяне на магазини, дори не си го помислям.

    С 2 думи, изтръсквам всички пчели върху 1 корпус с рамки + 1-2 с пило, слагам ХР и от горе изградения корпус с пилото и меда.
    Дано някой го е правил ?

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Ами да точно стрес тест. 3 силни семейства градят по 1 корпус 2 месеца и имат по 7-8 рамки, а отводка с налитане от преди 3 седмици вече има 10 рамки от които 3 с мед, другите с пило.

    Трябва да бракувам ДБ пити, които в момента се намират от долната страна. Ако го извадя и сложа празен корпус от горе съм сигурен, че ще им остане да го градят и догодина. За това си мисля да оставя майката без работа и да видя какво ще стане. Мога да сваля в корпуса 2-3 пити с пило за да има поне къде да се разхожда. Да не говорим за поставяне на магазини, дори не си го помислям.

    С 2 думи, изтръсквам всички пчели върху 1 корпус с рамки + 1-2 с пило, слагам ХР и от горе изградения корпус с пилото и меда.
    Дано някой го е правил ?
    Колега, би ли обяснил с каква система кошери работиш? Темата е за ЛР ти говориш за ДБ не ми стана много ясно за да дам мнение!

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Ами да точно стрес тест. 3 силни семейства градят по 1 корпус 2 месеца и имат по 7-8 рамки, а отводка с налитане от преди 3 седмици вече има 10 рамки от които 3 с мед, другите с пило.

    Трябва да бракувам ДБ пити, които в момента се намират от долната страна. Ако го извадя и сложа празен корпус от горе съм сигурен, че ще им остане да го градят и догодина. За това си мисля да оставя майката без работа и да видя какво ще стане. Мога да сваля в корпуса 2-3 пити с пило за да има поне къде да се разхожда. Да не говорим за поставяне на магазини, дори не си го помислям.

    С 2 думи, изтръсквам всички пчели върху 1 корпус с рамки + 1-2 с пило, слагам ХР и от горе изградения корпус с пилото и меда.
    Дано някой го е правил ?
    Колега, би ли обяснил с каква система кошери работиш? Темата е за ЛР ти говориш за ДБ не ми стана много ясно за да дам мнение!
    Колегата най-вероятно иска да прехвърли ДБ в ЛР...?!

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Advanced прехвърля от ДБ в ЛР.

  7. #197
    Nic 59
    Guest
    С 2 думи, изтръсквам всички пчели върху 1 корпус с рамки + 1-2 с пило, слагам ХР и от горе изградения корпус с пилото и меда.
    Дано някой го е правил ?
    Предполагам че трябва да ги свиеш за да покриват плътно рамките и ще се получи. Може да се махнат част от рамките с мед временно за да покриват пчелите основите.

  8. #198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Пролетта взех 3 много ДБ стари кошера (40 год.+) от един дядо, който беше твърде болен да се грижи за тях. Направо бракувах сандъците и сложих питите в ЛР+7см. Рамките, които преместих бяха много зле но въпреки това семействата бяха силни. Малко съжалявам, че не изръсих пчелите директно върху основите още тогава (май). Все пак бракувах празните пити и тези с търтиево пило. В момента имам средно по 6-7 ДБ пити на семейство, които пити са доста зле и трябва да извадя час по-скоро (от долен корпус). Има пило и мед в някой от тях но си мисля въпреки това да ги бракувам. Също така всяко семейство има новоизградени 7-8 пити от 10-ка корпус, който е върху въпросните ДБ плодници. Пилото в тях е преобладаващо а меда е складиран на тесни венци. Пашата в региона е слаба. Средно 1 магазин годишно, при силна до 2 магазина от силно семейство. Тази година нормално работещите семейства, дори 1 магазин немогат да напълнят (но ще видим в края на месеца). И трите кошера имат страшно много пчели и дори може да се направи отводка, но ми се иска да ги накарам да градят вместо да ги деля. Дано това е достатъчно информативно.

    И отново накратко. При преместване от ДБ в ЛР, е дошъл момента при който ДБ трябва да бъде махнат (със или без съдържанието на питите). Как процедирате вие?

  9. #199
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Пашата в региона е слаба. Средно 1 магазин годишно, при силна до 2 магазина от силно семейство.
    въй,малко бре - това съдейки по профила ти за Перник се отнася или?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Да, на 15 км от Перник. Има акации, липи, бъз, еспарзета, билки но мед толкоз..

 

 
Страница 20 от 82 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •