Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 82 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 817
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Колеги луди ли сте?
    Да вадите мед за да може да има майката къде да снася през зимата?
    Да им затопляте питите за да ги усвоят по-добре?
    Да им почистите килийките?, щото сами не могат.
    Да храните ларви с пипета за да има повече пило?
    А да сложите на пчеличките памперси да не се наакват докато спят през зимата?
    Тук май ставаше въпрос за ЛР не за ДБ?

    Ако семейството САМО , ще го повторя, САМО не може да освободи място за снясяне на майката за какво пчеларство става въпрос.
    Горелката и без него.
    Това мнение споделям напълно.Другото е страшна МЪКА по сред зима а не метод на пчеларстване.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Дано все пак това е било просто шега,на която доста от нас повярваха.Но какво пък,за празниците имаме нужда от нея. :D

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    1Април е далеч но...Аз само ще попитам-в кой случай според вас семейството ще се развие по-бързо.Ако им осигуриш място за осеменяване или да чакаш сами да си освободят.Според мен първия варянт печели поне една седмица.

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    23
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Не е по темата но...След като не залагаш смъртност по колко резервни майки зазимяваш на 200 кошера?И на мен ми се изка да няма смъртност особенно на колегите който разчитат само на пчелите.Относно центрофугирането на меда през зимата разсъждавам така.Ако в кошера рамките са на половина пълни с мед и гониш ранна паша как по бързо да развиеш семейството да осигуриш място за пилото.Через разпечатване се осигурява място за пилото и едновремено подхранване.Но според мен по-бързо развитие ще се получи ако се отнемат примерно 2-3 пити с мед и им се сложат 2-3 празни или маломедни и веднага отгоре храна.Ако няма свободни подходящи пити се отнемат пити от семейството,разпечатват се така че отгоре да остане 4-5см меден венец и се центрофугира след което питите се връщат на семейството.Изкам да подчертая че това мероприятие се извършва ако гониш ранна паша,какъвто е случая с колегата Желев.При него бадема може да цъфне около 20февруари.
    Алексей за какво освобождаване на място говориш в края на зимата, твоите пчели не ядът ли?! Медови запаси трябват, не място. Място БОУ.Кога смяташ, че майката ще снесе във всички полупразни пити? Направи елементарни изчисления.

  5. #55
    ANIBAL
    Guest
    Нямате спиране!!Дискусията стана заради мен,но аз си изтрих постовете.Така,че не нападайте колегата.Изтрих ги защото не смятам повече да осветлявам колеги от бранша с мои мисли.Темата е за МК система в частност ЛР.Не смятам да повтарям писаното от мен отново.Но знайте,че не сте осведомени изобщо за действията.Държа за извинение от ваша страна на Алексей.И колкото и големи букви да се пишат,значението няма да се уголеми.Така,че моля пишете с нормални букви.Зимата се намира единствено в главите ви.И не тя е страшна.Стращното е ,че и вие замръзвате с нея.Не мисля ,че сте готови да понесете разликата.Тя е навсякъде около вас.Аз и моите мисли не са заплаха за темата или пък за вашия авторитет.Не смятам за нужно да се доближавам до вашето ядро от мъдрост.Останете с огромните си познания и решения.Но докато не разберете,че зимата е преходен период, пролетта никога няма да дойде за вас.Няма капацитет в тоя Форум,който да ме убеди,че това което пиша е лъжа.(На никого няма да пригласям.И недейте да наричате мислите ми и мненията ми ШЕГИ.Такава категоризация може да направи някой от тези, които са запознати с пчеларството.От това, което срещам мога да заключа,че отношевието ви е доста заядливо.Ако не можеш да обориш една идея с факти ,не се бъркай в разговора.Нищо ,че си прочел две книги.Извинете ме за НЕ- то.Държа да се извините на Алексей!

  6. #56
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    1Април е далеч но...Аз само ще попитам-в кой случай според вас семейството ще се развие по-бързо.Ако им осигуриш място за осеменяване или да чакаш сами да си освободят.Според мен първия варянт печели поне една седмица.
    Грешиш. Във втория вариант семейството ще се развие не само по-бързо, но и ще стигне по-далеч. Тук не става въпрос ти да ги чакаш сами да освободят място. Ако имат такива намерения - няма тебе дачакат я.

    Най-мразя да виждам плодник задръстен със захаросан мед. Виждал съм всякакви случаи - преграден, разполовен, или по какъвто и да е друг начин некомпактен плодник. Такива семейства и без това нямат живец във себе си. Те са като инвалиди на количка.
    Ако едно семейство не може да се грижи само за себе си и да следва собствения си ритъм - горелката и без него.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #57
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Колеги правя си кошери със дълбоко дъно и имам едно питане към вас? Понеже ги правя със вътрешен фалц ако ме разбирате не съм специалист.Фактически корпусът влиза 8мм в дъното.Та въпросът ми е при рамка 240мм колко да правя корпуса? Какво разтояние трябва да ива примерно между рамките на долния и горния корпус?
    Благодаря в аванс

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от evil_dea
    Колеги правя си кошери със дълбоко дъно и имам едно питане към вас? Понеже ги правя със вътрешен фалц ако ме разбирате не съм специалист.Фактически корпусът влиза 8мм в дъното.Та въпросът ми е при рамка 240мм колко да правя корпуса? Какво разтояние трябва да ива примерно между рамките на долния и горния корпус?
    Благодаря в аванс
    Рамката на ЛР кошери би трябвало да е 230мм провери пак, а корпусите са високи 240мм. Когато сложиш рамките една над друга т.е растоянието между двете летви да е между 5-8мм.Вътрешните размери на корпуса са 450/375/240.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    "Опщоприето" е рамките да равнят с долния край на корпуса , а горният им край 7-8 мм. навътре ! Намен неми харесват "фалцове" където идае по кошера ! wink;
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #60
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Благодаря за бързите отговори. Ще погледна пак за рамките колко са. Ако един корпус е 240мм мойте тогава трябва да ги правя 248 защото влизат един в друг 8мм така ли да разбирам. Значи между рамките в два корпуса трябва да има 5-8мм за да неги клеясват или да пускат далаци при по голямо разтояние.

 

 
Страница 6 от 82 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •