Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 82 от 82 ПърваПърва ... 3272808182
Резултати от 811 до 817 от общо 817
  1. #811
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Магазините без прелки,ако е много як приноса може да се изместят малко назад за да се усили вентилацията.

  2. #812
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Магазините без прелки,ако е много як приноса може да се изместят малко назад за да се усили вентилацията.
    Нещо,не разбрах.Прости ми.Магазина или корпуса малко назад за да се образува пролука ли?Наистина нуждата от вентилация е голяма и ангажира пчели,без да коментирам ползата.

  3. #813
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз тая година пробвам със затворени прелки.С мрежесто дъно и отворена прелка на най долния корпус.Така може да им харесва повече.

  4. #814
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Нещо,не разбрах.Прости ми.Магазина или корпуса малко назад за да се образува пролука ли?Наистина нуждата от вентилация е голяма и ангажира пчели,без да коментирам ползата.
    Точно така,отваря се пролука и пчелите я използват като прелка,влизат от там и вентилират.Ако времето се развали,трябва да се затвори.Погледни клиповете на Костадин Якофов.

  5. #815
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    . Имам си и един слабак, които трета година стои на 1 корпус, гледа много малко пило, на повече от 4 междурамия пчели не съм го виждал и нито мре, нито се засилва. Пилото му разхвърляно, явно майката му нефелна, ама как пък не я смениха досега. Държа си го с учебна цел, да видя какво ще се случи накрая.
    Намираш М, стискаш я и я пускаш вътре.
    Да де, преди това виж дали има яйца.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #816
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Днес проверих всички кошери-няма стоков мед от акацията.Имам два кошера ДБ с магазини-еми пълни са.А ЛР-нищо.Попълнили са крайните рамки с акация,но отгоре останали венци от старият мед,и направили венци над пилото.Всички празни килийки заляти с некар,но има и пило.
    Общо взето добре,но мед за центофугиране няма.Пило много и предстои да се люпи.И ако се одъжди(в троянският предбалкан не е валяло 45 дни) са готови за клона.
    Мислих и наслагах ВО за градеж.Поне ще имат мед до липата.
    Просто семействата не баха готови за тази паша-не бяха усвоили 2 корус и като сложих третият и хепетен се объркаха.
    Вече се замислям за два ЛР корпуса и 2-3 ДБ магазини или за 8 рамкови ЛР.
    С магазини е по добре,но нов инвентар,нов размер рамка, а и 120 кошера Х2 магазина ще излезе....
    При вас как е?
    Аз работя с два корпуса и магазин (много рядко втори), като майката я затварям с ханеманова преди пашата в първи корпус.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  7. #817
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    Как работя аз , за трета поредна година . Кошерите са 10 рамкови ЛР . Последен преглед и леко пренареждане в началото на Октомври . Зазимявам на 2 корпуса с по 8 рамки , всички междурамия са изпълнени с пчели , дори и сега с малки изключения . Имат за зимата около 20 кг.мед , преобладава слънчоглед . В началото на март , правя подмяна на стари ,черни пити и свалям 2-ри корпус с майката най-отдолу за 1-ви. Разпечатвам пити и въртя на 180 градуса зиг-образно питите .Не храня , няма нужда да запълват килийките с нектар . Прашеца е в повече и вадя или местя на друг . След 2-3 седмици майката е пронесла и във втори корпус , слагам основи за градеж . Стремя се всеки кошер средно да изгради около 8 основи . Края на април правя последен преглед за сезона стеснявам на 8 пити първите два корпуса , над тях ханеманова решетка и нов корпус .Голяма част от кошерите искат и четвърти корпус , но аз центрофугирам , често/4 пъти с акацията миналата година/ или правя отводки. Третия корпус е с пет изградени рамки и пет основи , наредени през една . До есента само преглед в най горния един път в месеца и резултатите в Банкя са много добри . Тези в Червенобрежко тази година по същия начин. Разбира се ,те могат много повече както казва Бат Неделчо , но има и друга работа за вършене. Когото се пенсионирам .

 

 
Страница 82 от 82 ПърваПърва ... 3272808182

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •