Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 82 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 817
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Янчо,при Васко този номер може да се получи,ако на пролет обединява 2в1.Или още есента да го прави.География.......
    Аз затова пиша да пробва, нито знам района му, нито знам силата на семействата.

  2. #682
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз затова пиша да пробва, нито знам района му, нито знам силата на семействата.
    Янчо на Васко района май е горе долу 1000метра надморска височина.

  3. #683
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Момчета темата е за кошер ЛР а доста често срещам инициалите "ДБ"
    Винаги може по-добре.

  4. #684
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Момчета темата е за кошер ЛР а доста често срещам инициалите "ДБ"
    То и при мене се получи хем да е ДБ осмака, но ще зимува с ЛР корпус ! Манджа с грозде и доста мед . Дано до пролетта ми просветне как ще се наричат тия жилища за пчели !?!?

  5. #685
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Многокорпусна система.

  6. #686
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Имам проядени пити само в един кошер в края на август, началото на септември. Това е добра майска отводка с майка 2015, която даде и мед. Както всички и тя не е оставена гладна. Събрала си е почти пълен корпус за зимата. За мен(нямам достатъчно опит) единствената разлика е линията на майката. Ще ми е полезно, а и не само на мен, по-опитните с ЛР да споделят кога се получава това гризане на пити и при какви условия?

  7. #687
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    кошери и тех..jpg

    Мед и пчели да има !

  8. #688
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А какво ще се получи пролетта ако сложиш втория корпус от долу и свалиш майката с две рамки там? Може да ползваш ХР а може и да ги оставиш сами да се оправят.
    Намирането на майката е една от най-трудоемките манипулации. Поне за мен е така. Мога да сваля две пити с пило долу. Восъчните основи за градеж трябва да ги поставя в горния корпус. При това положение, горе трябва да са и питите с открито пило. Мога да поставя празните, но изградени пити долу. Надявам се, че като горе свърши мястото за снасяне на яйца, майката сама ще слезе долу? Това не съм го пробвал.

  9. #689
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Този сезон прехвърлих 10 дадан-блат-а в многокорпусни, от най-силните ми дадан-блатови сеимейства, за да видя каква е хавата с многокорпусната система - еми дадоха очевадно повече мед от добрия стар дадан-блат, в сравнение с аналогичните по сила даданблатови семейства, и най-вече установих, че никое от тези 10 семейства не се рои, за разлика от даданблатите - там стана мътна и кървава по едно време - направо станах специалист по сваляане на рояци от сливи/круши и т.н.

  10. #690
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Имам проядени пити само в един кошер в края на август, началото на септември. Това е добра майска отводка с майка 2015, която даде и мед. Както всички и тя не е оставена гладна. Събрала си е почти пълен корпус за зимата. За мен(нямам достатъчно опит) единствената разлика е линията на майката. Ще ми е полезно, а и не само на мен, по-опитните с ЛР да споделят кога се получава това гризане на пити и при какви условия?
    За почти 20 години, такова нещо не ми се е случвало никога.Голям глад ще да е било.Може би.

 

 
Страница 69 от 82 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •