Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 82 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 817
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    КОШЕР - ЛАНГСТРОТ-РУТ - МЕТОДИ ЗА ПЧЕЛАРСТВАНЕ

    Тук ще се пишат всички мнения свързани с ЛР кошери.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Уважаеми пчелари! Работи ли някой с кошера на Гърдев (кошер 1300 г.България)? Моля, споделете опита си този кошер или технологията на създателя му - известния пчелар от Пловдив - Георги Николов Гърдев(за съжаление вече покойник)
    Working....

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,ако имаш възможност изнамери в-к"ПЧЕЛИ" бр.5 от 2003г.Там е описан кошерът и начинът на работа.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Нямам представа как мога да го намеря Ще бъда много благодарен, ако някой има възможност да го пусне във форума!!!
    Имам информация, че един от пчеларите на България - Костадин Якофов от Пловдив също работи с този кошер с изключителен успех. В България май само пчеларите от Пловдив го използват и имат опит с него.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,ето нещо с което мога да ти помогна и дано ти е от полза.Виж тук

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Много благодаря!!! Това е единствената публикация, която съм срещал и я имам!!! Все пак - още веднъж благодаря за отзивчивостта!
    Даже, ако Ви прави впечатление - най-отдолу пише следва. И това СЛЕДВА го търсих - никъде го няма!

  7. #7
    Да ще е интересно да се прочете продължението наистина.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Колеги, не четох всичко за прехвърялнето от ДБ в ЛР , щото го знам! Но едно ми направи впечатление:Рязане на рамки с лозарска ножица!!!??? Вие споделете, аз ще замълча! Имам предвит статията във Фермер!

  9. #9
    Ако са от мека дървесина ще стане, без разбира се след това да се приковава долна летва . И като се бракува питата, рамката отива в печката. Аз не съм и не бих го направил. Рязал съм рамки с трионче и на пълните пити не съм ковал долната летва. Това го направих след брака на самите пити, но рамките не са деформирани и няма проблем.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Вероятно може да се отреже, въпреки че не е най-подходящия инструмент за тази цел!

 

 
Страница 1 от 82 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •