Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 65 от 82 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 641 до 650 от общо 817
  1. #641
    Обещавам, но като имам повече време. Скоро ще е.

  2. #642
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Юрий, нямаше ли някъде из форума да описваш метода ти на пчеларстване или съм грешка.

  3. #643
    Има в началото на тази тема, но през последните години го промених доста.

  4. #644
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Okey.Да раздвижим темата,и да се по-научат начинаещите, да не се плашат,и двоумят как да работят с ЛР. С/ма.Радвам се затова, и че ме разбра за какво иде реч.

  5. #645
    Наблюдател
    Регистриран
    08.12.2014
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    близо до Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Юрий, нямаше ли някъде из форума да описваш метода ти на пчеларстване или съм грешка.
    Моята пчеларка практика-Юрий Цветков. Напиши го в Гугъл и ще ти излезе.

  6. #646
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Това е така ако долния корпус е празен. Но ако има 4-5-6 пити пълни с мед, от предното лято (както е при мен) изобщо не се налага нито да храниш, нито да се ровиш в рамките. Работата наистина е на ниво корпус, без никакво ровичкане на рамките.
    Аз тази есен зазимих с над 20кг. мед та може и при мен да има сега запаси там. Ако няма ще се вади от 2рия.

  7. #647
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Има в началото на тази тема, но през последните години го промених доста.
    И на мен ще ми е много интересно как е било преди, как е сега, какво си променил, защо. Май станах малко нахален.

  8. #648
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Начинаещ съм,имам кошери дадан блат мога ли да прехвърля от тях плодникови рамки във ЛР.Имали разлика между рамките ?
    Здравейте,

    Не знам каква ти е целта. Рамките на ДБ са 300мм. плодниковите. Магазини 160мм. ЛР са 230. Както виждаш има разлика от 7см.
    Плодниковите ДБ са по-високи с 7см. от рамките на ЛР. Магазините са по-ниски също с 7см.
    Ако целта ти е да минаваш на ЛР имаш два варианта.
    Да режеш рамките, както ти е написал Юри.
    Да направиш на 7см. наставка, така ще можеш да ги спуснеш в корпуса на ЛР. Дърпаш ги полека в единият край, и в един момент за брак.
    Моето мнение: Рязането е кофти работа. Ако имаш, мед пило. Ако са само изградени, ще стане.

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #649
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Не знам каква ти е целта. Рамките на ДБ са 300мм. плодниковите. Магазини 160мм. ЛР са 230. Както виждаш има разлика от 7см.
    Плодниковите ДБ са по-високи с 7см. от рамките на ЛР. Магазините са по-ниски също с 7см.
    Ако целта ти е да минаваш на ЛР имаш два варианта.
    Да режеш рамките, както ти е написал Юри.
    Да направиш на 7см. наставка, така ще можеш да ги спуснеш в корпуса на ЛР. Дърпаш ги полека в единият край, и в един момент за брак.
    Моето мнение: Рязането е кофти работа. Ако имаш, мед пило. Ако са само изградени, ще стане.

    Поздрави, Г. Георгиев
    Това с дърпането правил ли си го??? Аз съм го правил........2 месеца майките си останаха да осеменяват на 1 пита ДБ. И НИКАКВО МЪРДАНЕ КЪМ ЛАНГСТРОТА. За мен само рязане или тръскане на гол рой или нещо такова...........П.П. В моя случай, свалих майката от тая 1 пита ДБ и питата с пило я сложих на кошер ДБ. А на лангстрота подадох пита с пило от друг Лангстрот.
    П.П. Зависи и обтелването какво е....може да се обърка и рязането....ама пак е по-добре от колкото да ги дърпа настрани....... Ще дърпа, дърпа... и накрая ще остане 1 пита ДБ и майката няма да мръдне от нея.

  10. #650
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Това с дърпането правил ли си го??? Аз съм го правил........2 месеца майките си останаха да осеменяват на 1 пита ДБ. И НИКАКВО МЪРДАНЕ КЪМ ЛАНГСТРОТА. За мен само рязане или тръскане на гол рой или нещо такова...........П.П. В моя случай, свалих майката от тая 1 пита ДБ и питата с пило я сложих на кошер ДБ. А на лангстрота подадох пита с пило от друг Лангстрот.
    П.П. Зависи и обтелването какво е....може да се обърка и рязането....ама пак е по-добре от колкото да ги дърпа настрани....... Ще дърпа, дърпа... и накрая ще остане 1 пита ДБ и майката няма да мръдне от нея.
    Абсолютно същия случай съм имал. Майката стоя на 4 даданови пити , слагах между тях ЛР за да я принудя да снася на тях, но тя си ги минаваше транзит и пак на дадановите. Подрязах даданките и в кратки срокове майката завзе два корпуса ЛР.

 

 
Страница 65 от 82 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •