Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 82 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 817
  1. #631
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    1ва ротация средата-края на април, 2рия корпус изпълнен на 100% 1вия празен.
    Тази година имам няколко варианта на работа и ще си избера най подходящият за моя район и моите пчели.
    След това никакви ротации чак до края на август.
    Точно за това ти говорех,а именно че втори трябва да е на 100% и ДВАДЕСЕТ изпълнен,за да има изобилие от пчели, та да усвоят втория -горен корпус до седмица --две с ухота.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #632
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз правех ротацията в момент на безпашие - 15тина дена преди пашата и спирам да храня да не попадне в меда. И се чудя какво правят в дъното.
    Ще крадна малко от похвата на Слънчо;
    При положение че кошера е пълен с пчели и пило, ти изведнъж му слагаш корпус и спираш да храниш? От къде храна за пилото? При колко килограма мед, семейството пренуждава майката да снася по-малко пило?

  3. #633
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Да, факт е съм допуснал грешка, хубавото е че стана дскусия.

  4. #634
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще крадна малко от похвата на Слънчо;
    При положение че кошера е пълен с пчели и пило, ти изведнъж му слагаш корпус и спираш да храниш? От къде храна за пилото? При колко килограма мед, семейството пренуждава майката да снася по-малко пило?
    Това е така ако долния корпус е празен. Но ако има 4-5-6 пити пълни с мед, от предното лято (както е при мен) изобщо не се налага нито да храниш, нито да се ровиш в рамките. Работата наистина е на ниво корпус, без никакво ровичкане на рамките.

  5. #635
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Това е така ако долния корпус е празен. Но ако има 4-5-6 пити пълни с мед, от предното лято (както е при мен) изобщо не се налага нито да храниш, нито да се ровиш в рамките. Работата наистина е на ниво корпус, без никакво ровичкане на рамките.
    Разпечатваш ли ги тези 4-5-6 рамки ,ако са ти в 1 корпус.При мен семействата ми са на втория корпус,а отдолу корпуса/1/ е с празни изградени пити.Разпечатвам им медовити пити както съм го писал в пост 620.Поздрави.

  6. #636
    Не. Само им сменям местата. Останалото си е тяхна работа.

  7. #637
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Благодаря ти колега за бързия отговор.Успех.

  8. #638
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Начинаещ съм,имам кошери дадан блат мога ли да прехвърля от тях плодникови рамки във ЛР.Имали разлика между рамките ?

  9. #639
    7 см е разликата. Трябва да ги режеш.

  10. #640
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    7 см е разликата. Трябва да ги режеш.
    Колега,интересно ми е как пчеларстваш в твоя район.Интересно ми е,ако ти се споделя,ако ти се занимава да пишеш.Тук има много колеги които срещат различно мнение и се двуумят как да ги извършат някой дейности при работа с ЛР. кошери ,а и много начинаещи четат.Аз по-назад споделих как работя с ЛР.10рамков кошер.По-трудоемко е при мен но имам добри резултати.Пчеларствам от 1995г. като започнах с ДБ. та до 2008г.От тогава минах на многокорпусни, пчелите ми са в Ямболски регион.Там където са няма много паша, но аз съм доволен.Предварително ти благодаря,ако си ме разбрал правилно.

 

 
Страница 64 от 82 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •