Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 56 от 82 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 817
  1. #551
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз пък ги броя 9. Това всъщност не е толкова важно, въпроса е дали ще е по добра тази система. Това го е научил като е ходил преди години на лекция в Сърбия, ама не запомних името на лектора.

  2. #552
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    1.jpg

    2.jpg

    3.jpg

    Еднакви пчели няма, може да има и такива които не могат да броят.

    П.С. И аз на jorors му ги броя девет по долните ръбове. Най-вероятно след като пуснат първата рамка после слагат симетрично отстрани по равен брой рамки.

    http://strathconabeekeepers.blogspot...-sun-hive.html
    Винаги може по-добре.

  3. #553
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Два рояка по на 7 далака - миналото лято ! Моя тъст е само с 12 ДБ и ги кара на 11 рамки !
    Този пост е редактиран от Ivan Mankov; 09.01.2016 в 06:14.

  4. #554
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Тези "кошери" от снимката са пирамидални(експеримент на Баща ми) и според мен пчелите просто заемат цялото пространство и затова от 8мата пита са започнали и 9та. Но основата е още по широка и предполагам че ще пуснат и още може би от другата страна.
    Наличието на преградна дъска целогодишно в кошера си е загуба на място (за пило,прашец, нектар). Това е все едно да имаш къща с 4 стаи а да ползваш само три.

  5. #555
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Тези "кошери" от снимката са пирамидални(експеримент на Баща ми) и според мен пчелите просто заемат цялото пространство и затова от 8мата пита са започнали и 9та. Но основата е още по широка и предполагам че ще пуснат и още може би от другата страна.
    Наличието на преградна дъска целогодишно в кошера си е загуба на място (за пило,прашец, нектар). Това е все едно да имаш къща с 4 стаи а да ползваш само три.
    За ДБ е добре да имаш преградна. При преглед вадиш преградната, освобождаваш си място и може да си приплъзваш следващите пити. За корпусните ако ти трябват 9 рамкови- ами направи си корпусите 9р. или там колкото ти трябват...8, 7, 11. Но в България тамазлъка на болшинството майки нямат потенциал да работят на 2 корпуса и за това им идват вповече 20 ЛР рамки за плодник. Това ми е личното мнение.

  6. #556
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    Тези "кошери" от снимката са пирамидални(експеримент на Баща ми) и според мен пчелите просто заемат цялото пространство и затова от 8мата пита са започнали и 9та. Но основата е още по широка и предполагам че ще пуснат и още може би от другата страна.
    Наличието на преградна дъска целогодишно в кошера си е загуба на място (за пило,прашец, нектар). Това е все едно да имаш къща с 4 стаи а да ползваш само три.
    18 рамки са пре пре достатъчно място и за пило и за мед и за прашец. А и нищо не губиш, даже печелиш защото меда го трупат в магазините.

  7. #557
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    То Вальо, затова моите майки не са от България! За да имат голям капацитет!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #558
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То Вальо, затова моите майки не са от България! За да имат голям капацитет!
    Кандидатирай се за майкопроизводител. Хората търсят членове.

  9. #559
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз съм им клиент, не конкуренция!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #560
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    18 рамки са пре пре достатъчно място и за пило и за мед и за прашец. А и нищо не губиш, даже печелиш защото меда го трупат в магазините.
    Колко рамки според теб са оптимални за да работят на 2 корпуса за плодник? Пробвам тука едни 5 бройки Лангстрот ама на повече от 1 корпус майките не исат да работят. Ротирам и пак на 1 корпус работят. По книги им дават до 14-15 рамки пило да стигнат. Аз лично немога да ги докарам толкова. За това си мисля че майките нещо... Не че ще си ги сменя.

 

 
Страница 56 от 82 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •