Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 82 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 817
  1. #31
    ANIBAL
    Guest
    Искам да ви питам и двамата:Какво яде семейството през това време на преместване на пити.Колегата Валаз нека сподели.Каза,че ползва Венер.Сега нека да се уточним.Това за самостоятелно развитие ли говорим?Местенето ,както и да е ,е работа на пчеларя.Но само това мисля,че няма да свърши работа.Като чета повечето от вас почват активна работа с кошерите през март.Има два месеца на разположение до главна паша.А ,ако има рапица....какво ще накара тези майки да осеменяват така усърдно.На самостоятелно развитие.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Когато подхранвам, а хранилката е над ХР и полукорпуса, както е по Венер, сиропа стои дълго в хранилката, а пчелите не се качват там. Нещо повече-вместо да пълнят полукорпуса с мед, те го свалят надолу в плодника. Същия сироп, налят в хранилките на ДБ изчезва оттам за по-малко от денонощие. Рапица досега не съм имал, но тази есен я засадиха за първи път. Напролет ще видим какво че стане с нея. Гледам 8 семейства в ДБ, благодарение на които успявам да извадя мед. С 3бр ЛР кошери правя опити, понякога успявам и да извадя някоя пита с мед, но в общи линии, умряла работа.

  3. #33
    ANIBAL
    Guest
    Наистина ти вярвам,Така е.Мисля,че семействата, които имаш искат друг подход.Венер нещо не дописал това, което прави.Пчелите се интересуват в ранното развитие едва от десетина сантиметра от кълбото.Едва,когато се затопли времето посещават хранилката.При това положение хранилката над плодника-Корпус.Когато семейството заеме и стените тогава слагаш и полукорпуса.И ХР.И т.н.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Разбира се, че така - когато корпусът е препълнен с пчели, тогава се слага ХР и над нея ПК. След 10-тина дни - корпус над корпуса и под ХР и ПК. Междувременно - до тази ротация - много сироп в хранилката.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Това е идеалния вариант!
    Working....

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    ЧНГ на Всички пчелари - по- любители и по-полулюбители, и по-можещи и по-знаещи, и по-професионалисти !!! wink; По същество-kosta zhelev, а меда от тези центрофужени пити как се казва?- би трябвало да е "зимен мед" , на мен най-добре ми звучи "леден мед"!!!

  7. #37
    Нищо му няма на меда в кошерите. В природата, да не би някой да им центруфугира меда и после да им го връща, като сироп. За мен всичкия този труд е напълно излишен. Достатъчно е само да се надраскат питите с мед и пчелите си знаят работата. Пита с мед е равна на пита с пило.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Разпечатване или надраскване с валяк+напръскване с водица и пчелите пощуряват.Това е моят метод и не мисля,че е неправилен.Но все пак всеки решава сам как е най-добре.

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    kosta zhelev, думата ми е, че е по-добре "да дадеш", отколконо "да вземеш" този мед, кой да ти го изкупи, а и е двойна и тройна работа е да го даваш пак на пчелите. А нали всички искаме да вливаме младите пчелари в правилното "корито на медената река" ?

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Нов почин-" Меда се вади да се даде отново.Не да се продаде."-kosta zhelev, звучиш ми като оня лозуг от настоящето-"МЗ няма да остави нито един пациент да умре без лекарска помощ!". Не знам има ли друг форумец, който да вади зимата мед, че да го дава припролет наново на пчелите? Ако има някой да пише как се центруфугира слънчогледовият мед?!

 

 
Страница 4 от 82 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •