Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 82 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 817
  1. #311
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Ето тези ми направиха особено добро впечатление http://yako-kosheri.com/
    другите са вимекс http://vimeks-bg.com/

  2. #312
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2012
    Мнения
    7
    http://yako-kosheri.com/
    Тези изглеждат страхотно и цената от 112 лева при дебелина 33мм ми допада. Предполагам трябва да закупя и рамки ?
    Другия link не ми го отваря нещо

  3. #313
    Наблюдател
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    7

    помощ за многокорпусни кошери

    Здравеите нямам много опит в пчеларството и искам няколко съвета. Значи имам 6 многокорпусни 10 рамкови кошера от които 2та са 3годишни а останалите миналогодишни. Тази година закъснях малко с разширяването до преди да почнат дъждовете тоест 15 май във вторият корпус бяха на по 6 рамки като рамките които слагах да разширявам са основи за градеж до тогава всичко ми изглеждаше наред. Но почнаха дъждовете и от тогава до вчера не бях ги отварял. Вчера им поставих по още една рамка за градеж и на един от кошерите че са заложили майки изчистих в втория корпус но отдолу не ги бутах. И резултата е налице днес рой хванах роя но сега се притеснявам за останалите. Според вас какво трябва да направя за да не изпаднат в роевосъстояние трябва ли да извадя медът дори и да не е запечатан който е в долният корпус( ако има такъв) или да им сложа направо по един магазин в който да събират мед. Даите ми някакви напътствия. Благодаря предварително за отговотите.

  4. #314
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Евалла Тонка отдавна не се бях смял от сърце. Виж сега по въпросите които те интересуват има писано доста-просто прегледай форума и си потърси някой местен колега да ти помогне.Успех.

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Първото, което ще те посъветвам е, когато се преглежда кошер и особено след като си видял маточници в горния корпус то е редно да прегледаш и долния, защото е абсолютно сигурно, че там ще има и то много повече. Второто е когато видиш такъв проблем трябва да вземеш незабавно мерки за да се прекрати роевото състояние. Във форума има такава тема и е добре да прочетеш всичко написано там. Прочети за метода на Димари

  6. #316
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Имам отводка в кошер ЛР 10 рамков. В момента пчелите са на 8 рамки и скоро ще запълнят един корпус. Как да направя разширението във втория корпус? Нямам изградени пити, а само восъчни основи.

    Това, което аз мислех е да преместя 3 пити с пило в горния корпус и една восъчна основа за градеж. Долу да сложа още една восъчна основа и да стесня с преградна дъска на 8 пити.

    Имате ли по- добри предложения?
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Можеш също да сложиш 2 основи долу по една от двете страни на пилото, като на третия ден ги махаш и слагаш други две.И така за седмица ще имаш 4 изгрдени пити за горния корпус. Но трябва да имаш паша разбира се , ако не, да подхранваш. И след една седмица можеш да стесниш на 8 рамки и горе да качиш две рамки с пило, 4-те изградени рамки и 2 основи.

  8. #318
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Евгени ти тая отводка супермен я искара бе. :D
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #319
    Потребител
    Регистриран
    28.05.2012
    Мнения
    73
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитирам едно мнение по темата, може да ти е от полза:

    В разговор по тази тема с доста опитен пчелар ми сподели следното. Поставя отводката на 4 рамки в корпуса като слага и една рамка с основа за градеж. Рамките са ограничени със преградна дъска в единия край на корпуса.Храни със сироп чрез хранилката и проверява и поставя своевременно рамки за градеж като разширява гнездото с преградната дъска с мястото необходимо за всяка нова рамка. Когато рамките станат 8 и пак е време за нова, поставя втори корпус като качва 3 в горния корпус и 5 остават долу. Новата рамка за градеж поставя в горния корпус, като по този начин получава 4 рамки горе и 5 долу. Вече работи и с две преградни дъски които да ограничават гнездото в лявата или дясната част на корпусите. Като дойде време за още рамки сваля една изградена долу (стават 6) и поставя две за градеж горе (стават 5). Продължава да развива така като винаги долу сваля изградени рамки и поставя нови за градеж горе и винаги горните са с една по малко от долните. През цялото време храни със сироп.

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Евгени ти тая отводка супермен я искара бе. :D
    Семейство на 8 рамки ще гради и ще пее, не мога да разбера упрека ти.

 

 
Страница 32 от 82 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •