Привет колеги!Ситуацията е следната,през изминалата зима хора от селото където ми е пчелина решиха да си изместят дамовете с овцете от техния си двор(наскоро разбрах че съседите им там се оплаквали от миризми) в центъра на селото, в друг двор.Купиха една изоставена къща почистиха я и започнаха строеж в дворното място.Не знам колко овце гледат но са много, със сигурност над 200.Може би през март някъде, овцете официално си бяха в новия дом.Когато преди няколко години си купих моя имот там с цел създаване на пчелин гледах да е далеко от съседи, на края на селото и т.н. Всичко супер до преди около месец, когато присъствието на овцете започна да се усеща все по често във въздуха.Има дни в които въобще не мирише, но има и дни, в които миризмата на овце и амоняк е......особено сега в жегите.На мен ми е неприятно естествено, не знам обаче дали за пчелите ще е проблем.За сега не виждам да има агресия от тяхна страна.Другото, което ме притеснява е дали след една две години миризмата няма да стане по-силна и нетърпима.Исках да попитам някой колега от групата ако е имал подобен проблем да сподели мнение.Разтоянието от кошерите ми до дамовете според измерването, което направих с google earth е 100м.