Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 50
  1. #1
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355

    Грешките които сме правили

    Пускам тази тема с идеята да споделим какво сме грешили при работата ни с пчелите.
    Аз лично няколко пъти вече при сформиране на отводка, след излюпване на майката виждам, че са останали малко пчели и решавам да изтърся още млади пчели.
    Резултата винаги е един и същ - майката е на кълбо.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз мисля, че сгреших още в началото. Когато се захванах. Но нямах друг избор- беше любов от пръв поглед!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз мисля, че сгреших още в началото. Когато се захванах. Но нямах друг избор- беше любов от пръв поглед!


    Тя любовта е до време.После само навици остават.Как викаше Бай Иван акцията всеки пчелар и най добрия прави по-една грешка всеки сезон

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тя любовта е до време.После само навици остават.Как викаше Бай Иван акцията всеки пчелар и най добрия прави по-една грешка всеки сезон
    Аз пък казвам, че даже и най-добрия прави повече от две грешки на сезон. Пък навиците като я няма тръпката стават все по-редки и по-редки и накрая поизчезват.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Лошото е, че всяка една грешка в пчеларството може да бъде поправена чак на следващата година. При това положение ако човек иска сам да си допусне всички възможни грешки, няма да му стигне целия живот.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    11
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Пускам тази тема с идеята да споделим какво сме грешили при работата ни с пчелите.
    Аз лично няколко пъти вече при сформиране на отводка, след излюпване на майката виждам, че са останали малко пчели и решавам да изтърся още млади пчели.
    Резултата винаги е един и същ - майката е на кълбо.
    Колега,ако е удобно би ли споделил само след тези инциденти майките оцеляват ли или какво се случва?Благодаря предварително.Хубав ден.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Пускам тази тема с идеята да споделим какво сме грешили при работата ни с пчелите.
    Аз лично няколко пъти вече при сформиране на отводка, след излюпване на майката виждам, че са останали малко пчели и решавам да изтърся още млади пчели.
    Резултата винаги е един и същ - майката е на кълбо.
    Догодина като се излюпи маиката изчакаи да пронесе и да си укрепи със собствена свита и тогава тръскаи пчели само пред прелката каквото влезе ще бъде кротко и няма да има кълбета и погребения.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Миналата година направих грешка че рано напролет отслабвах силните (да не се роят) да подпомагам кекавите и хванах акацията само с 30-40% от кошерите.
    Тази година направих грешка че не се вслушах в прогнозата за времето и отслабвах кекавите (да имам силни кошери за акацията) и подсилвах силните резултата бе роене и нямаше акация и хванах липата пак само с 30-40%.
    Извода Буда преди 3000г. е казал:
    -Истината е по средата, крайностите са вредни.
    Извода за мен в моите любителски пчелинчета имам 25-30% слаби,25-30%силни и 50-60%средни. То добре че природата си знае работата иначе мед няма да ям.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 14.07.2016 в 11:03. Причина: допълнение

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Гоше, на мен Буда ми каза следното: 50% силни, пак толкова слаби и още 100, 200% празни гарсониери за нови избиратели! Така вика ще изкараш още сто мандата начело на тая армия! Обаче каза още, че дали ще има мед зависело от Исус от Назарет!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Гоше, на мен Буда ми каза следното: 50% силни, пак толкова слаби и още 100, 200% празни гарсониери за нови избиратели! Така вика ще изкараш още сто мандата начело на тая армия! Обаче каза още, че дали ще има мед зависело от Исус от Назарет!


    МухаМед е за меда бъркаш бат тянко

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •