Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 50
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    С точка 3 съм съгласен на 100% .

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами имам много въпроси на които не знам отговорите, тоест мога да направя грешка.

    1.Мазане на майката с мед при предаване редно ли е, при положение че дихателните отвори май са по гърдите и корема.

    2.При каква температура трябва да транспонтирам майката в клетка сега лятото за да не и измръзнат яйчниците, тоест да пускам ли климатика при положение че доц. Първулов казва че за запазване жизнени сперматозоидите в семенното мехурче на майката,няколко години,температурата около нея през зимата трябва да бъде 24,5 и 32 градуса и ако падне под 20 градуса сперматозоидите загива за няколко часа или това се отнася само за зимата или нещо не е в ред при положение че температурата в кошера средно е около 34,5 С
    - чудна работа.

    3.Приятел пчелар с завиден опит (над 25-30г.) ми е казал че понеже кошерите му са с снеглерова дъска и с 2 майки са с два входа обърнати на изток и запад та казва че тези кошери работят повече тоест сутрин излитат с около час по рано и вечер се прибират с час по късно. Та дали е вярно това

    П.П. А засега стига толкова че май ставам досаден.
    Жоре добре е това за форума.На който си досаден знае де се напуща.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    И се чудя дали е вярно това или е вестникарска щуротия и дали ще ни се отрази на нас и как тоест че вече е създадена генно-модифицирана, трансгенна пчела която е устоичива на пестициди и че евентуално няма да могат да си произвеждат майки дори и ларвите да бъдат подхранвани с млечице.

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Точка 1 за мазането с мед , тази година от 10-ина неоплодени майки потопени и овъргаляни в мед, ми приеха 7- 8, които са живи и здрави, за останалите съм сигурен че не са се задушили, а просто не са ги харесали.
    Може би бързо ги облизват.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Точка 1 за мазането с мед , тази година от 10-ина неоплодени майки потопени и овъргаляни в мед, ми приеха 7- 8, които са живи и здрави, за останалите съм сигурен че не са се задушили, а просто не са ги харесали.
    Може би бързо ги облизват.
    С какъв мед ги овъргаляш?

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    И аз вече ставам досаден, но последната ми грешка беше при една куца майка, която снасяше много нарядко, имаха заложен маточник за самосмяна и като се излюпи веднага накълбиха младата майка и нито ракия, нито селитра помогнаха и накрая я взех и я пуснах в друг кошер без майка със заложени вече маточници и естествено не я намерих повече.
    После като размислих, може би не я пускаха умишлено до старата майка и просто трябваше да ги оставя да се оправят сами. Поредния случай в който не позволих на пчелите да ми оправят грешката

  7. #27
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    С какъв мед ги овъргаляш?
    Имах акациев, после липов(пресен), в една кафяна чашка , 2 см мед на дъното. Отварям щипката с младата майка над чашата и я тръсвам леко. Винаги пада и залепва. Освен ако не е на няколко дена, тогава по често литва нанякъде!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Имах акациев, после липов(пресен), в една кафяна чашка , 2 см мед на дъното. Отварям щипката с младата майка над чашата и я тръсвам леко. Винаги пада и залепва. Освен ако не е на няколко дена, тогава по често литва нанякъде!

    Задължително ли е меда да е от същия кошер или може и от друг

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Задължително ли е меда да е от същия кошер или може и от друг
    Моя беше от тенекия!

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Става всякакъв мед, стига да не е взахарен. Майката се пуска в чашката и се оставя за малко да се оцапа сама. След това с един пръст на ръката леко се подпъхва под нея и се премества на прелката.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •