Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

    Бързо ликвидиране на търтовка

    Разполагам с 3 дни за да опразня няколко кошера населявани с търтовки и заселването им с нови отводки с придаване на оплодена майка. Очаквам вашите предложение.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Слагаш ги върху други семейства с вестник между корпусите,който е леко дупнат на 3-4 места с химикал например и докато прочетат пресата са готови!

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Питам за бързото им физическо ликвидиране . Например поставяне на неразредена МК. Но дали няма да повлияе на бъдещото семейство.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    За това не знам и не бих го направил,защото ме е жал да ги убия! Предпочитам да подсиля семейства с тях.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Защо? трябва да ги убиваш пчелите какво са ти направили ,изтръскай ги извън пчелина и това е

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Защото рискувам да загубя майките. Ако ги изтръсксм повечето пчела се връща обратно и ще убият новата майка. И аз не съм привърженик на убиването им затова търся наи безболезнено за пчеличките решение.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не ги убивай ако не ти се събират с други семейства събери ги всичките на куп тоест в кошер поне 3 търтовки и им придай маточник или майка.
    Прочети и темата за диетилов етър и спазвай мерките за безопасност.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Досега винаги съм обединявал търтовки със друго семейство без проблем. А за придаването на майка казват етера бил плацебото..
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Питам за бързото им физическо ликвидиране . Например поставяне на неразредена МК. Но дали няма да повлияе на бъдещото семейство.
    Сяра в пушалката и са готови за 2 минути.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Ще пробвам с етера. Смятам да направя така. Към търтовската ще прибавя 2 пити с люпещо се пило с пчели. Ако има нужда и една с мед но се съмнявам, тя търтовката си е събрала достатъчно. Това ще е наи вероятно към обяд. Привечер ще капна, колко капки ще ме посъветвате да капна. И поставям майката с клетката. И един въпрос, пчелите за колко време ще заспят , а майката и те предполагам ще подремне.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •