Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 210
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Значи сухата захар в твоите хранилки е била мираж...
    Хахаха суха захар държа до средата на май, започнат ли да събират мед всичко им спирам. А за голия рой как вадя мед, много лесно. Трябва да си намерите пчелар новобранец/ при мен, брат ми/,който нищо не е чел и нищо него интересува по принцип. Та затова, че в главата му няма никакво инфо си прави някакви негови опити. Първо ме пита какво може да направи и аз му давам няколко варианта и той си избира какво да стори със семействата. За четирите години откакто стана пчелар, по край него научих много неща, защото аз от четене и слушане съм си създал начин на работа със , който работя от години. А какво се случва с брат ми? След като съм му казал какво да направи, той идва и ми казва, направих го. След време като отида да видя що е сторил и опааа, сторил го, но на половината, другото както на него му дошло. В крайна сметка виждам в какво състояние са пчелите и почвам да разбирам, че съм кон с капаци ;-);-);-);-)

    п.п. Гошо, аз бях питал за августовските майки и там има инфо, после вече Ангел направи цяла тема за, която съм му благодарен.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Като не си мастер що тази година средният ти добив още миналата седмица ти бе над 20кг.а годината още не е приключила а цяла България и половин Германия реве няма мед тази година.
    Скоро ще бъде и над тези 23 кила . Само да запечатат и другите корпуси . Колкото до Германия или Франция не ме интересува .

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хахаха суха захар държа до средата на май, започнат ли да събират мед всичко им спирам.
    Значи все пак си признаваш ,че излъга в предния си пост сега ако си честен кажи и колко кг. на семейство ти изядоха до средата на май.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Значи все пак си признаваш ,че излъга в предния си пост сега ако си честен кажи и колко кг. на семейство ти изядоха до средата на май.
    Не разбрах къде съм излъгал, ако може поясни а за захарта, за 150 семейства от есента до май месец, 1 000 кг.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не разбрах къде съм излъгал, ако може поясни а за захарта, за 150 семейства от есента до май месец, 1 000 кг.
    Прекалено голямото самочувствие добито последните две години може да ти изиграе лоша шега винаги си спомняй 2014г. защото във всяко нещо има цикличност.Благодаря ти за честния отговор все пак нямам причини да се съмнявам в теб.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не разбрах къде съм излъгал, ако може поясни а за захарта, за 150 семейства от есента до май месец, 1 000 кг.
    Е нали уж вадиш мед, пък не храниш?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Е нали уж вадиш мед, пък не храниш?
    Отговора се отнасяше само за голия рой, извинявам се на всички ако не съм се изразил правилно. Отговора го знае всеки, който е наясно с живота на пчелата, демек всички.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Прекалено голямото самочувствие добито последните две години може да ти изиграе лоша шега винаги си спомняй 2014г. защото във всяко нещо има цикличност.Благодаря ти за честния отговор все пак нямам причини да се съмнявам в теб.
    Цикличност има във всяка една свера, но обицата на ухото си я имам. Не съм гений и затова допускам и ще допускам грешки. Важното за мен е да са възможни по малко.

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Отговора се отнасяше само за голия рой, извинявам се на всички ако не съм се изразил правилно. Отговора го знае всеки, който е наясно с живота на пчелата, демек всички.
    Голия рой, не го ли храниш?
    П.П. После ще ти разкажа един мой случай.

  10. #50
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Преди години хванах рояк. От клон но орех, по циглите на покрива....абе хванах го. И викам си, рояците градят яко. Приготвям му ЛР 10 корпус и 10 рамки с основи. Тръскам го отгоре, покри 4-5 междини. Затворих го и чакам. Не съм го подхранвал. Изгради си 4-5 пити и спря до там. Викам си....е...бати силата на роя. Започнах да го подхранвам. Едвам стигна да изгради корпуса. А иначе има някой тамазлъци силни в граденето. Па има и такива дето и да ги храниш едва-едва изградят някоя пита.

 

 
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •