Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 21 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 210
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Тия двамата ще ме уморат снощи до 1часът умувах какво изпускам май и тая ще е така дано не развия шизофрения.
    Щот в темата за етера единия Гошо в мен вика а то туй етера голяма работа туй е неизследвана територия с големи възможности, ама другия Гошо вика абе я изчакай да видиш дали няма някой да си изгори веждите пък после действай.Та и сега единият вика действай а другия абе я си напъни гънките да се светнеш какво испускаш.
    Мнението си е спам отвсякъдесамо дано не се приеме за обида от някого.

  2. #32
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тия двамата ще ме уморат снощи до 1часът умувах какво изпускам май и тая ще е така дано не развия шизофрения.
    Щот в темата за етера единия Гошо в мен вика а то туй етера голяма работа туй е неизследвана територия с големи възможности, ама другия Гошо вика абе я изчакай да видиш дали няма някой да си изгори веждите пък после действай.Та и сега единият вика действай а другия абе я си напъни гънките да се светнеш какво испускаш.
    Мнението си е спам отвсякъдесамо дано не се приеме за обида от някого.
    Двигател на прогреса са тези, които са любопитни е обичат да експериментират. В същото време същите тези хора пълнят статистиките с нещастни случаи. Та ти сам си прецени какъв живот искаш - спокоен и безрисков, и в същото време скучен, или искаш да си на гребена на вълната, но с риск да го отнесеш някой ден.

    Има си хора за всичко, просто ти трябва сам да си прецениш от кои си.....

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Тия двамата ще ме уморат снощи до 1часът умувах какво изпускам май и тая ще е така дано не развия шизофрения.
    Щот в темата за етера единия Гошо в мен вика а то туй етера голяма работа туй е неизследвана територия с големи възможности, ама другия Гошо вика абе я изчакай да видиш дали няма някой да си изгори веждите пък после действай.Та и сега единият вика действай а другия абе я си напъни гънките да се светнеш какво испускаш.
    Мнението си е спам отвсякъдесамо дано не се приеме за обида от някого.
    Прочете ли отново пост 19 на тарти? Отговора е там. Слабо семейство ще отдели ли достатъчно голям гол рой? След края на юли пчелите ще градят ли достатъчно?

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Прочете ли отново пост 19 на тарти? Отговора е там. Слабо семейство ще отдели ли достатъчно голям гол рой? След края на юли пчелите ще градят ли достатъчно?
    Адаш градят при равни други условия миналата година края на юли градяха голите роеве другите не, след медосбора кошерите не са силни но все пак имат над 6 междурамия пчели тоест това е достатъчно за да кажем около 5 ДБ.
    По скоро май времето е разковничето аз ги правя след пашата като късни отводки докато може би той ги прави известно време преди главната паша или в началото и не знам.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По скоро май времето е разковничето аз ги правя след пашата като късни отводки докато може би той ги прави известно време преди главната паша или в началото и не знам.
    Имаш напредък, в правилната посока си. Два Джокера ти давам за размисъл. Първия е, че аз вадя мед а не храня, а втория е да прочетеш темата на Ангел за късните отводки. До тук съм изкарал за кръчма с оркестър, по нататък сам трябва да видиш при теб/ района/ как ще се развият. Искат се опити, няма как.

    п.п. тази есен може да прескоча до Сърбия и по този повод да се видим ;-);-);-);-)

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    За мен силата на роя е уникална според теорията е 300% по силна от нормалният кошер. На мен винаги са ми са се ройли пчелите от миналата година започнах експерименти с гол рой и хванато пчелно семейство да се рой идеята е не да се боря с роенето а да го използвам. Та предполагам че двамата хитрушани чрез практичен опит са стигнали до някъква тънкост в използването на силата на роя която не се пише в литературата и която ако я споделят тук ще им се присмеят, тя е нещо което не се набива в очи но е необходима предпоставка за успешно използване на силата на голият рой в медосбора.
    Между другото ако я кажат няма да е интересно и не е в наша полза да го получим наготово.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    аз вадя мед а не храня
    Значи сухата захар в твоите хранилки е била мираж...

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Имаш напредък, в правилната посока си. Два Джокера ти давам за размисъл. Първия е, че аз вадя мед а не храня, а втория е да прочетеш темата на Ангел за късните отводки. До тук съм изкарал за кръчма с оркестър, по нататък сам трябва да видиш при теб/ района/ как ще се развият. Искат се опити, няма как.

    п.п. тази есен може да прескоча до Сърбия и по този повод да се видим ;-);-);-);-)
    Писали сме едновременно довечера на спокойствие ще изчета пак темата на Ангел. Ще се радвам да се запознаем мерси за жокерите.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мастер заинтригува ме и ще пробвам да си напъна мозъчните гънки ама ефект ще има ли не знам.
    Ами мисля че пчелите трябва да са поне около 6 междурамия и колкото по малко е пилото и колкото по блокиран плодник толкова по добре. При мен обикновенно е края на юли главната паша свършва има само подържаща, стеснявам входовете и махам магазините от доли съм на мрежа.
    Правя грешка че връщам старите пити с перга а и мога да заразя другите с прехвърлените от мен пити с пило.Правило ми е впечатление че първата вечер не взимат сиропа но после като кажат а сега няма насищане затова ползвам тези големите хранилки тоест първите няколко дена стандартна хранилка не върши работа.
    Може би е и минус че за зимата е с новоизградени пити и с голям % захарен мед но аз не съм убеден в това.
    Ааа и може би ако се правят един над друг е по добре ама още не мога да измисля как да ги подхранвам иначе умувам по въпроса от доста време.
    Моля те да споделиш за тънките моменти щото няма да мога да заспя от любопитство.
    Чак пък мастер ?
    Хайде сега . Tarty ти ги каза и ти си ги правил , аз мога само да добавя подхранването да е с меден сироп , а не захарен .

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Чак пък мастер ?
    Хайде сега . Tarty ти ги каза и ти си ги правил , аз мога само да добавя подхранването да е с меден сироп , а не захарен .
    Като не си мастер що тази година средният ти добив още миналата седмица ти бе над 20кг.а годината още не е приключила а цяла България и половин Германия реве няма мед тази година.

 

 
Страница 4 от 21 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •