Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Да колега, гледам си от Златарица, колегата Радо76 е от Паскалевец и ние сме в тоя район.... Явно тук тази година се получава такава аномалия ...
    Мен по ме интересува дали сме направили правилно, като освободихме плодника като извъртяхме по две медни пити или има друг начин да се справим с проблема? За мен чакането като вариянт се оказа грешна тактика в случая...

    Това с освобождаването е хубаво,но аз ще го направя след слънчогледа.Да не го правя това упражнение пак.1 рамка може според мен ,но нека по опитните кажат,се пак съм 3 годишен пчелар

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    При мене колеги положението е трагично!След рапицата няма никаква паша.Липа няма , а за слънчоглед да не приказваме.Тази година не са сели слънчоглед в радиус на 8-10 километра .Колегите и те се оплакват, че като тази година не е било да няма мед.Но каквото-това,да се надяваме че поне ще презимуват както трябва.Да се надяваме че 2017година ще бъде по-добра.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    При мене колеги положението е трагично!След рапицата няма никаква паша.Липа няма , а за слънчоглед да не приказваме.Тази година не са сели слънчоглед в радиус на 8-10 километра .Колегите и те се оплакват, че като тази година не е било да няма мед.Но каквото-това,да се надяваме че поне ще презимуват както трябва.Да се надяваме че 2017година ще бъде по-добра.

    Не се кахъри, тази година нито да имаш мед нито да нямаш. Тези които изкарахме ще си го ядем цяла зима.
    Винаги може по-добре.

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Не се кахъря!Тази неделя оцапах центрофугата.Имаше по 10-тина запечатани пити с мед,та извадихме да си оближем пръстите.Медът беше букет от малко слънчоглед и магарешки бодил който е в изобилие наоколо.Ще има и за пчеличките и малко за нас.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    При мене колеги положението е трагично!След рапицата няма никаква паша.Липа няма , а за слънчоглед да не приказваме.Тази година не са сели слънчоглед в радиус на 8-10 километра....
    А сега ПО десетина пити, което си е... цял магазин!



  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Румба,благодаря за поздрава!
    Но ми се струва че това ще бъде всичко за този сезон.Ако позахладнее и капне малко дъждец,както има много магарешки бодил може и да се извади по още малко,но това е божа работа.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •