Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 152
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    ПОДАРЯВАМ ПЧЕЛНИ МАЙКИ

    Подарявам по 1 пчелна майка на първите 40 човека, които до утре (11.07.2016 г.) до обяд (12:00 часа) ми напишат лично съобщение със следната информация:

    1. Трите имена на получателя
    2. Адрес на офис на Еконт, на който да изпратя 1 майка
    3. Телефон (GSM), който да го дам на Еконт

    Майките са напълно БЕЗПЛАТНИ. Желаещите да ги получат трябва да заплатят само разходите за куриер.

    Майките ще бъдат изпратени в понеделник (11.07.2016 г.) и всеки може да си ги получи във вторник (12.07.2016 г.) в 9:00 часа от съответния офис на Еконт.

    Изпращането на тези безплатни майки има РЕКЛАМНА ЦЕЛ. Условието, за да бъде получена безплатна майка, е получателя да поеме ангажимент да напише в тази тема неговите ЛИЧНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ за майката и за нейното представяне за в бъдеще (качество, снесено пило, сила на семейството, презимуване, медопродуктивност) и т.н. Става въпрос за 2-3 постинга във времето през следващата 1 година.

    Целта е ако има доволни клиенти, да се похвалят, а ако има недоволни - да обсъдим възникналите проблеми и начините за тяхното отстраняване. Другата цел е колкото се може повече хора да получат майка за тестване, и ако са доволни, горещо се надявам за в бъдеще да ми станат клиенти.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма да се изпращат майки на хора, които вече са купували от мене. Те са наясно с качествата на тези майки. Няма да се изпращат майки и на хора, които не са пчелари, или на които пчелина не е регистриран (ще проверявам в пчеларския регистър). Не ми се сърдете, но подаръка е с цел набиране на бъдещи клиенти.

    За клиенти, които до края на тази година заявят за покупка 10 или повече майки, първата от тези майки ще е безплатна.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    С молба повече да не ми пишете лични съобщения. Групата от 40 човека за тестване на пчелни майки вече е попълнена. На всеки един от тях е изпратено лично съобщение с потвърждение, че още днес ще му бъде изпратена майка и утре ще може да си я получи.

    Един човек от групата пожела майката да му бъде изпратена в четвъртък, за да си я получи в петък, и аз ще изпълня желанието му. Двама човека от групата са от гр. Габрово и ще дойдат да си получат майките на ръка. Един човек от групата е забравил да си напише телефона, и очаквам да ми го прати на ЛС. Ако успее днес до обяд, ще му пратя майката още днес. Ако не - когато успее в следващите дни.

    Искам да благодаря на всички, които се съгласиха да тестват пчелните майки, и за в бъдеще да напишат отзиви във форума.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Много ви моля, не ми пишете повече лични съобщения. Безплатните майки свършиха. Групата от 40 човека за тестове на майки вече е попълнена.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Майката получена в перфектно здраве

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    При мен също, настанявам я.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Майката пристигна и вече е там, където я очакваха с нетърпение

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Получих си майката. Първи впечатления съвсем лаконично че няма време. Оценки по шестобалната.
    Срок на доставка - 6
    Опаковка - 5,50
    Окраска - 6,00 по моите разбирания такава трябва да е окраската на БГ пчелата.
    Маркировка - 6,00 Интересно ми е ако е сигурно с какъв маркер е маркирана Матеев да сподели.
    Енергичност - 6,00 Това може и да не е много добре при предаването. Дано се кротне докато я освободят, че ако хукне по питите и всички знаем какво ще и се случи.
    Размер- 4,00 Определено е дребна. Сигурен съм, че ще нарасне и ще се издължи още много. Това е и хубаво и лошо. Хубаво е защото е ясно че не е избирана някаква специална доказала се майка, а е избрана на случаен принцип. Тази майка току що пронесла и или е от мини нуклеус или от голям но не е и дадено време да се развие анатомично. Лошо е защото не е наблюдавана как работи, а е изпратена след като просто е пронесла.
    към 19,30 часа ще бъде предадена с клетката на осиротяло семейство. След три четери дни дни ще проверя дали е приета и ще пиша пак.
    Матеев, БЛАГОДАРЯ.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    гр. Монтана
    И аз получих майката още в 9 часа сутринта както беше обещано. Вчера осиротих семейство и днес само я придадох без да чупя крачетата като мисля довечера да счупя за да свикнат с феромоните на новата майка.

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Получих си майката. Първи впечатления съвсем лаконично че няма време. Оценки по шестобалната.
    Срок на доставка - 6
    Опаковка - 5,50
    Окраска - 6,00 по моите разбирания такава трябва да е окраската на БГ пчелата.
    Маркировка - 6,00 Интересно ми е ако е сигурно с какъв маркер е маркирана Матеев да сподели.
    Енергичност - 6,00 Това може и да не е много добре при предаването. Дано се кротне докато я освободят, че ако хукне по питите и всички знаем какво ще и се случи.
    Размер- 4,00 Определено е дребна. Сигурен съм, че ще нарасне и ще се издължи още много. Това е и хубаво и лошо. Хубаво е защото е ясно че не е избирана някаква специална доказала се майка, а е избрана на случаен принцип. Тази майка току що пронесла и или е от мини нуклеус или от голям но не е и дадено време да се развие анатомично. Лошо е защото не е наблюдавана как работи, а е изпратена след като просто е пронесла.
    към 19,30 часа ще бъде предадена с клетката на осиротяло семейство. След три четери дни дни ще проверя дали е приета и ще пиша пак.
    Матеев, БЛАГОДАРЯ.
    Майките не съм ги избирал - сред тях има както от големите нуклеуси, така и от малките. Не знам на кого каква точно майка се е случила - на който какъвто му е бил късмета. Като генетичен материал също не са напълно еднакви - произлизат от 3-4 ралични генетични линии, но все от супермайки, оплодени обаче с каквото е имало в небето - добро или лошо.

    За размера на майките наистина има както много големи, така и малко по-малки, но това предполагам се дължи на времето, прекарано в семейството след оплождане. Някои майки се вадят на 15-тия ден, а други - чак на 20-22 ден. Това зависи от заявките за продажба - като няма заявки, позадържам ги по няколко дена, като има - вадя всичко наред.

    Тъй като в експеримента работим с голяма извадка (над 40 броя), според теорията на вероятностите все някъде нещо трябва да се обърка. Я умиране, я неприемане, я неснасяне - стандартната статистика от няколко процента гафове, когато се работи с нещо много. Така че ако при някой нещо не се получи както трябва, веднага да ми пише да му пратя друга майка.

 

 
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •