Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 152
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Да говоря за запечатаното пило със което съм направил отводката,сега има място къде да снася вече придадената майка и резултата ще е налице след 3-4 дена

  2. #82
    Да "докладвам и аз!Маиката е приета и на първо четене е осеменила 1 лр рамка редовно!На този етап ми харесва!

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Заедно с подарената майка поисках Матеев да ми продаде две и да ми изпрати трите заедно.Дойдоха си в отлично състояние, придадох ги и днес отворих да видя какво е положението.Ами и трите майки работят и имат положено пило.Така се случи, че и трите бяха на втората пита, която извадих от кошера и имах възможност да ги огледам.След като пчелите са започнали да ги захранват са наедрели и изглеждат чудесно.И трите майки са в семейства изпълващи два лр корпуса.Предстои да видим как ще изкарат зимата и пролетното развитие.За сега мога да кажа благодаря!.По нататък ще се включа пак по темата.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Заедно с подарената майка поисках Матеев да ми продаде две и да ми изпрати трите заедно.Дойдоха си в отлично състояние, придадох ги и днес отворих да видя какво е положението.Ами и трите майки работят и имат положено пило.Така се случи, че и трите бяха на втората пита, която извадих от кошера и имах възможност да ги огледам.След като пчелите са започнали да ги захранват са наедрели и изглеждат чудесно.И трите майки са в семейства изпълващи два лр корпуса.Предстои да видим как ще изкарат зимата и пролетното развитие.За сега мога да кажа благодаря!.По нататък ще се включа пак по темата.

    В колко часа ги прегледа днес?

  5. #85
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2011
    Мнения
    8
    Майката получих на 12.07. и същия ден бе предадена . Приета е успешно, но до днес все още не снася.
    Видимо няма увреждания. Смятам да я задържа още седмица в отводката.

    П.С. За да не стават недоразумения искам да поясня, че нямам абсолютно никакви съмнения в коректността на Матеев.

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В колко часа ги прегледа днес?
    Някъде около 10ч беше.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Някъде около 10ч беше.

    Питам що то вечер при мен почти винаги ги намирам на първа пита дето е пълно с прашец.

  8. #88
    Наблюдател
    Регистриран
    22.08.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Габрово
    Днес проверих Майката от Матеев, видимо добре се чувства, почнала е и да снася. Подсилих с една пита със запечатано пило.

  9. #89
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    11
    Да докладвам и аз за майката от г-н Матеев.В момента отводката е на 5 рамки Дадан–Блант като има малко над 4 междурамия с пчели.Майката значително наедря от първоначалния си размер,добре изглежда.преди около три или четири дена им сложих рамка с В.О,вчера ги проверих много набързо за де не ги нападнат другите зверове.Основата беше изградена и майката беше я запълнила с яйца почти цялата нищо,че на места килийките бяха изградени са само наполовина.И пак да благодаря за подаръка!

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес надникнах в семейството с подарената майка. Установих, че и освобождават доста по бавно от колкото на нея и се иска и взех мерки. В момента има три пити пило, но пак повтарям че е осеменила всяка свободна килийка и я намерих на една пита с мед. Останах приятно изненадан от размера и. Кактои първоначално подозирах в момента на получаването тя не беше развила до край своя размер. В момента е чудовище - изключително едра. Струва ми се дори доста дебела, но е изключително подвижна, което за мен е още по важно. Мисля че има голям потенциал дано всичко е нормално и ще продължавам да споделям. Малко оценки по шестобалната:
    Едрина - 6
    Съразмерност - 5 дебела е
    Пъргавина- 6
    Плътност на снасяне по питата - 6
    Едрина на яйцата - 6
    Окраска - 6

 

 
Страница 9 от 16 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •