Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 152
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    И аз си получих майката!Благодаря на Матеев!Придадена е,като я приемат ще дам отчет.Адмирации за инициативата.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Майката предадена в 19,45 часа. 3 от придружаващите пчели бяха умрели въпреки че държах клетката на 27-28 градуса с памуче напоено с вода върху клетката.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2015
    Мнения
    4
    Получена и придадена
    Поздрави!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    07.12.2014
    Мнения
    1
    Благодаря Матеев!!!!!

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Здравейте,и при мен майката е получена жива и здрава с цялата си свита.Понеже бях на работа в 17 часа ми звънят от офиса на куриера и ме питат ще си получа ли специфичната доставка .Аз съответно казвам да и питам дали е жива,а отговорът е " О дааа изнася ни концерт в момента,пее ни тука."
    Та така майката е вече в кошера след двучасово осиротяване.
    Благодаря Ви господин Матеев за подаръка, в събота ще пиша за развоя на придаването.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Искаш да кажеш, че майката издаваше специфичните звуци наречени " маткане"?

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че майката издаваше специфичните звуци наречени " маткане"?
    Не би трябвало да е така. По-скоро от Еконт са се пошегували. Няма шанс неоплодена майка да напусне оплодния пункт - докато не видим снесени яйца, не я вадим от нуклеуса. В големите нуклеуси майката трябва да снесе поне 1 или дори 2 пити с пило, а в малките - да осемени абсолютно всички пити. Ако това не го направя, няма да мога да си регенерирам семействата и ще ги загубя след 30-40 дена. Така че тука грешка не може да има ......

    По скоро е възможно друго, което ми се е случвало от дъжд на вятър по моите пчелини - гарантирано оплодена и снасяща майка след придаването не иска да започне да снася, или пчелите не и дават да снася. Но това е 1 на 100 или дори 1 на 1000, и причините могат да са всякакви, различни от това дали майката е оплодена или не.

    И друг път съм писал във форума - в пчеларството нищо не се случва (получава) на 100%. Винаги си има някакъв процент на неуспехи или гафове, и ние нищо не можем да направим по въпроса, защото не са ни ясни причините за тези неуспехи.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2011
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    гр.Айтос
    Благодаря за подаръка! Майката си беше жива и здрава със пчелите, една само беше умряла. Придадена е на осиротен кошер без придружаващите пчели в клетката. В неделя ще видя резултата.

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че майката издаваше специфичните звуци наречени " маткане"?
    Придружителките жужат..........

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    16.08.2014
    Мнения
    17
    И аз си получих пратката.Макар, че отидох към 16 часа да я взема,изглеждаше в много добро състояние.Два часа след това бе придадена към нова сборна отводка.
    Благодаря.

 

 
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •