Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    61

    ПРОФИЛАКТИКА ПРИ ПЧЕЛИТЕ-КОЙ,КОГА,С КАКВО И КАК ИЗВЪРШВА

    Прочетох много неща във форума, като и много неща понаучих /е теоретично де/, сега ми трябва да си изясня нещата откъм практична гледна точка.
    Създавам я тази тема за да може знаещите, можещите, врели и кипели пчелари да обяснят, дадат предложения опишат чисто практично своите мнения относно профилактиката която трябва да се извършва в пчелините на пчелите против различните заболявания. Както във всяко едно въдство профилактиката е един от най важните дялове, така би трябвало да го има и в пчаларството. Ще се радвам всички колеги да си кажат своето.
    Кога се извършват мероприятия по профилактика за различните заболявания
    С какво се извършват
    Как се извършват - методи, начини и тн
    Ако може да се дадат схеми за прилагане на профилактиката
    Абе да стане нещо като Профилактичен календар на пчеларя.
    За мен като начинаещ това ме интересува много. Надявам се дискусиите да бъдат в най добрия тон и поучителни.
    Живей както можеш, ако не можеш както искаш.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Много добра идея си дал и жалко,че три години никой не е написал нищо.Пред мен стои същия проблем сега.От проведените консултации с колеги пчелари,сега ще поставям Херба стрип-по две ленти на кошер.
    Този пост е редактиран от сашо 38; 02.08.2014 в 13:24.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Дааа, хубава тема, но много обширна и няма да има такъв който да се наеме да пише с часове за да отговори на колегата. Ето затова май никой не е писал цели три години, та и повече могат да станат. А както си мисля аз, има и неща които колегите пчелари ги прилагат в пчелините си, но едва ли биха ги споменали тук. Не, че са кой знае колко секретни и другите не ги знаят, нооо няма да сме българчета все пак. А от друга страна погледнато има толкова много литература, че отговор на темата може да се намери, стига човек да потърси малко.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    И не само литература, ами и стотици, че дори и хиляди мнения има изписани тук във форума - ама проблема е че някой иска всичко да му се сервира готово сдъвкано!!! Колкото пчелари - толкова и методи и мнения по въпроса. Човек трябва да е наясно какво иска да постигне, и съобразявайки го с особенностите на климата и флоропокритието на района в който пчеларства, да прилага различни техники и методи. Чети, обясни фактите и задавай въпроси. Ама ако чакаш някой за ти го спусне на готово, то по-добре вземи и си чети "Календарният справочник" на Любен Радоев.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    И не само литература, ами и стотици, че дори и хиляди мнения има изписани тук във форума - ама проблема е че някой иска всичко да му се сервира готово сдъвкано!!! Колкото пчелари - толкова и методи и мнения по въпроса. Човек трябва да е наясно какво иска да постигне, и съобразявайки го с особенностите на климата и флоропокритието на района в който пчеларства, да прилага различни техники и методи. Чети, обясни фактите и задавай въпроси. Ама ако чакаш някой за ти го спусне на готово, то по-добре вземи и си чети "Календарният справочник" на Любен Радоев.
    Колегата е предложил в тази тема да се обобщи,за да не се рови и търси по форума разпръснатата информация.По твойта логика-ровейки в гугъл или четейки книги,не е нужен и форум!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •