Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2016
    Мнения
    3

    Пчелин с 20 кошера

    Здравейте колеги! Имаме 20 кошера на двора,но до сега основно се занимаваше баща ми. Имаме едно место 20дка покрай главен път и напролет мислим да ги сложим там и да увеличим бройката им. Струва ли си според вас инвестицията ограждане на терена,закупуване на фургон,закупуване на кошери и рояци... И следващия въпрос двама човека с колко кошери могат да се справят и достатъчна ли е печалбата за прехрана (нормален живот ) на семейството? До сега не съм се занимавал основно с това ,но разбрах ,че ме влече и е спокойна работа. Забравих да спомена района Хасково.

  2. #2
    Не, не , не и не.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Помисли ли за охраната?! Много крадлива зган се е навъдила!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от asen4ooo Виж публикацията
    Здравейте колеги! Имаме 20 кошера на двора,но до сега основно се занимаваше баща ми. Имаме едно место 20дка покрай главен път и напролет мислим да ги сложим там и да увеличим бройката им. Струва ли си според вас инвестицията ограждане на терена,закупуване на фургон,закупуване на кошери и рояци... И следващия въпрос двама човека с колко кошери могат да се справят и достатъчна ли е печалбата за прехрана (нормален живот ) на семейството? До сега не съм се занимавал основно с това ,но разбрах ,че ме влече и е спокойна работа. Забравих да спомена района Хасково.
    Дали, ще си струва- ще разберем след пет години, ако оцелееш в тоя бизнес и се похвалиш! За останалото, то е задължително според буквата на закона в България! Иначе, като идвам до Хасково ела да се запознаем на сбирката на дружеството. Особено, ако се занимавате и с ракия?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2016
    Мнения
    3
    Аз така или иначе съм решил пък каквото сабя пакаже просто малко кураж ми трябваше.Охраната не е проблем лятото тъй ли иначе ще сме там а за зимата 2 овчарки мисля ще свършат работа. А за сбирката къде и кога е и аз бих искал да се запознаем. А ракия си варим задължително.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от asen4ooo Виж публикацията
    Аз така или иначе съм решил пък каквото сабя пакаже просто малко кураж ми трябваше.Охраната не е проблем лятото тъй ли иначе ще сме там а за зимата 2 овчарки мисля ще свършат работа. А за сбирката къде и кога е и аз бих искал да се запознаем. А ракия си варим задължително.
    Нужно ли е да обричаш овчарките на смърт?! С малко ланат ще бъдат елеминирани за около минута,помисли си още по добре! Трябва ти друго решение,при нас окрадоха няколко колеги,включително и аз изгорях на единия пчелин,но се разминах с един кошер само! Един дядо с 90 кошера почина от притеснение. Като отиде на пчелина и видя,че на всички кошери са му взели средните рамки и се притесни,за 3 дни се спомина човечеца…

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Ей направо го "убихте" ентосиазма на човека!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2016
    Мнения
    3
    А с 200 кошера дали ще можем да се справим двама? И може ли да се кандидатства по някаква мярка за облекчение на разходите ?

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Полекичка със бройките аз новобранец от тази година започнах със кошерите имам вече 17кошера,и без помоща на колегите тука,нямаше да се справя,вземи си 5-10бр първо като мене четеш от сайта тук доста купуваш една две книги да прочетеш и питаш във форума което не ти е ясно.

    Да поясня със много четене на стари постове тук и със запитвания и напъствия от старите колеги със опит,моите отводки 10бр.от 4 рамки ги направих на 10рамки малко преди слънчогледа вече имат магазини със изградени рамки и събират мед,най-силната ми отводка е със два магазина.Понаучих се на основните неща но продължавам да си водя записки в една тетрадка и да чета какво пишат старите пушки.
    За догодина съм решил да не търся мед а да се разширявам със кошерите.
    Много зависи дали има паша и каква,за да направиш кошери както казваш 100-200бр.
    Желая ти успех във новото начинание)))
    Този пост е редактиран от Rado76; 07.07.2016 в 17:21. Причина: допълнение

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Полекичка със бройките аз новобранец от тази година започнах със кошерите имам вече 17кошера,и без помоща на колегите тука,нямаше да се справя,вземи си 5-10бр първо като мене четеш от сайта тук доста купуваш една две книги да прочетеш и питаш във форума което не ти е ясно.

    Да поясня със много четене на стари постове тук и със запитвания и напъствия от старите колеги със опит,моите отводки 10бр.от 4 рамки ги направих на 10рамки малко преди слънчогледа вече имат магазини със изградени рамки и събират мед,най-силната ми отводка е със два магазина.Понаучих се на основните неща но продължавам да си водя записки в една тетрадка и да чета какво пишат старите пушки.
    За догодина съм решил да не търся мед а да се разширявам със кошерите.
    Много зависи дали има паша и каква,за да направиш кошери както казваш 100-200бр.
    Желая ти успех във новото начинание)))
    Радо, какво ти пречи да си увеличиш бройките и пак да изкараш мед. Я се замисли малко повече, хубаво е да изкараш продукция с която да си покриеш разходите. Щом другите успяват, защо ти да не можеш?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •