Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 40 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 395
  1. #331
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    А какво стана с търтовките които събра с нормални семейства с етер? Майките на нормалните семейства, които минаха през етера как са?
    То е само едно такова обединение и не ми стигна времето да погледна там. В събота ще го нагледам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Нагледах го. Запечатано пило от летва до летва в най-долния корпус, където първоначално беше семейството. Тази майка след упояването изглежда е забравила кой месец е. Засега всичко изглежда наред, нататък ще гледам дали ще се качи в горния корпус.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #333
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Днес завърших опитите с упояване на търтовъчни семейства поради изчерпването на последните. Замислено беше да стане с N2О, но поради слаба организация не успях да си осигуря работещ начин за подаването му в чист вид. Така че отново с етер. С флакон 200 мл пръсках по около три секунди на кошер. Предварително затварям прелките и мрежестото дъно. Леко повдигам капака и в двумилиметровия процеп пъхам накрайника на спрея и пръскам 3 секунди. Минават 10 - 15 минути до пълно притихване на пчелите. Тогава отварям дъното и прелките и придавам клетката с майката. Докато се свестят, минават около 3-4 часа, което ме навежда на мисълта, че три секунди са много, трябва да се намали дозата. Догодина опитите продължават, за този сезон толкова, ще докладвам за резултата. Спрея след 4 кошера не свърши, но според мен ще има за най-много още два. Операцията трябва да се прави привечер с оглед предотвратяване на кражби от упоения кошер.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #334
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2017
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Днес завърших опитите с упояване на търтовъчни семейства поради изчерпването на последните. Замислено беше да стане с N2О, но поради слаба организация не успях да си осигуря работещ начин за подаването му в чист вид. Така че отново с етер. С флакон 200 мл пръсках по около три секунди на кошер. Предварително затварям прелките и мрежестото дъно. Леко повдигам капака и в двумилиметровия процеп пъхам накрайника на спрея и пръскам 3 секунди. Минават 10 - 15 минути до пълно притихване на пчелите. Тогава отварям дъното и прелките и придавам клетката с майката. Докато се свестят, минават около 3-4 часа, което ме навежда на мисълта, че три секунди са много, трябва да се намали дозата. Догодина опитите продължават, за този сезон толкова, ще докладвам за резултата. Спрея след 4 кошера не свърши, но според мен ще има за най-много още два. Операцията трябва да се прави привечер с оглед предотвратяване на кражби от упоения кошер.

    Здравей колега

    Ползвал ли си амониев нитрат (райски газ) ,то май ефекта е същия като на етера

    https://www.youtube.com/watch?v=ZtLoGRLGzKQ
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 27.08.2017 в 08:02.

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Двуазотен окис /N2O,райски газ/ се получава в пушалката, като се сипе амониев нитрат вътре /ама не като мене първия път, че направо се запали и изгоря върху въглените/. Аз си поръчах стоманена бутилка с 7 кг чист N2O, но още не съм отишъл да си я взема. Като гледам от клипа с колко малко газ упоява пчелите, такава бутилка трябва да откара много, много време. Живот и здраве, напролет ще пробвам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #336
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Агро , имаш мерак за пчелар и ще те бъде .
    За амониевият нитрат съм писал , как се използва .
    Успех момче .

  7. #337
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Купих бутилката с диазотен окис. Резбата за присъединяване е различна от познатите ми на кислородните и въгледвуокисните бутилки. Следващата седмица ще си направя преходник за прехвърляне. Трябва да я преточа в моя си бутилка/и/, за да върна тази, че искат наем. Аз също съм "за" отделянето на тема за диазотния окис. Ще пусна снимки от приспособленията, с които ще го ползвам и от резултатите, като му дойде времето.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #338
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По-точно - търтовките, които имам в изобилие. Ефекта от вирусното заболяване по пчелите вече се прояви. Масово са останали без майки, някои съвсем наскоро.
    Agro-Какъв е тоя вирус за който споменаваш,че масово остават без майки.
    Милен Михов

  9. #339
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Коя истина по-конкретно? Питам, защото както си го написал, излиза: "Казвах ли ви аз, лъжец е". Което не мисля да е справедливо, не съм дал повод за това.да прави като мене и питам, което не ми е ясно, а то е много.
    Истината за грешните твои манипулации,третирания или подбор на качествения материал.И последствията не закъсняха–прекалено много търтовъчни с–ва.Зададе ли си въпроса защо,аджеба се получи така.Четеш текста ми от друг ъгъл,не съм и помислил че ти лъжеш.И наистина ще е несправедливо.Ако е необходимо и наистина го мислиш–Извинявай! Моето его ми позволява да се извиня ако сгреша някъде.В контекста исках да ти намекна за егото ти.Свали малко гарда и се вслушвай понякога и в съвета или препоръката и на тези които ти мислиш за по –долу.Понякога и от там изкача заек.Ако не ти представлява трудност и имаш записки за закупените или отгледани от теб напиши търтовъчните с–ва с какви майки са били–ранни,нормални или съешени след 20–25 .о8. Върти се една химера в главата ми,но ще получи реалност на пролет или юни,юли.Ще ти бъда благодарен,защото ще имам поглед върху повече майки.
    Това е Агро истината.Моето верую е–Помогни ако можеш,не пречи ако не можеш да помогнеш€
    Извинявам се че едва сега ти отговарям,но тази вечер прочетох поста ти.

  10. #340
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Според мен загубата на майки се дължи на употребата на амитраз а не на вирус.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

 

 
Страница 34 от 40 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •