Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 40 ПърваПърва ... 2937383940 ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 395
  1. #381
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Водата и брашното са само за удобство на технологията - да се разпредели равномерно по хартията селитрата и да залепне. Тя после се изпарява при сушенето.
    Да, ти поне пишеш : гъст разтвор и брашно, а при него ? Воден разтвор, но какъв- той си знае.
    пп. та затова те питах -дей, макар, че знаех.

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Агро, газът ти е грешен. Може и с него да стане по някакъв начин,но ще трябва да си го откриеш сам.
    Така, с амониева селитра в пушалката става, с N2O не става. Напред към неорганичната химия. Термичното разлагане на амониевата селитра произвежда райски газ и вода - справка:https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...80%D0%B0%D1%82
    Не говорим за разлагане с взрив, там се получава азот, кислород и вода /пара/. Възможно ли е в пушалката да се получава нещо друго, което да има наркотично действие - едва ли. Остава да проверя бутилката с газта да не е нещо менте. Дотогава се предавам, нямам обяснение.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #383
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    За Атанасов - две шепи амониева селитра в литър вода .
    За другото съм писал , но няма никакви брашна и други от този род.

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...
    При предозиране на етера пчелите повръщат съдържанието на медовото си стомахче - било то нектар или захарен сироп. Миризмата му привлича другите пчели и предизвиква нападението....
    Не е при предозиране, всеки път е така. После много от тях залепват по дъното и питите, целите мокри и лепкави. Това създава трудности при стръскването на питите и дъното. Освен това бавно се свестяват, минават часове, в това време има риск да бъдат нападнати заради миризмата на мед. Затова търся алтернатива на етера, експериментирайки с райски газ.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #385
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    За Атанасов - две шепи амониева селитра в литър вода .
    За другото съм писал , но няма никакви брашна и други от този род.
    Ти за кантар чувал ли си. Моята шепа събира -кило, а твоята ?
    пп. Преди година не отговори, сега си на шепи, догодина може и в кг.

  6. #386
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Танасов свали си очилата и си виж шепата .
    Догодина , като вдигнеш диоптера ще ти сменя мярката .
    Хайде , успех на всички .

  7. #387
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    За Атанасов - две шепи амониева селитра в литър вода .
    За другото съм писал , но няма никакви брашна и други от този род.
    Идеята за брашното е да полепне и се задържи устойчиво селитрата по носителя - било то памук или хартия.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не е при предозиране, всеки път е така. После много от тях залепват по дъното и питите, целите мокри и лепкави. Това създава трудности при стръскването на питите и дъното. Освен това бавно се свестяват, минават часове, в това време има риск да бъдат нападнати заради миризмата на мед. Затова търся алтернатива на етера, експериментирайки с райски газ.
    А дали с райския газ няма да е същото?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #388
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Така, с амониева селитра в пушалката става, с N2O не става. Напред към неорганичната химия. Термичното разлагане на амониевата селитра произвежда райски газ и вода - справка:https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90...80%D0%B0%D1%82
    Не говорим за разлагане с взрив, там се получава азот, кислород и вода /пара/. Възможно ли е в пушалката да се получава нещо друго, което да има наркотично действие - едва ли. Остава да проверя бутилката с газта да не е нещо менте. Дотогава се предавам, нямам обяснение.
    Изпускаме другия важен фактор - времето! За колко време след действие с пушалката пчелите се обездвижват?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #389
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Памук, напоен с гъст разтвор на амониева селитра във вода и после изсушен.
    Аз мисля леко да го модифицирам:
    Много амониева селитра в малко вода да стане каша. В кашата и малко брашно. Кашата намазана върху филтърна хартия, после пак филтърна хартия и пак каша. И така няколко слоя да се получи нещо като фафла. Пресоване и сушене на слънце до пълно изпарение на водата. После си режеш парчета от фафлата и в пушалката.
    Ето кой не е правил димки от вестници и амониева селитра. Значи, прави се наситен разтвор на амониева селитра във вода. Наситен - значи на дъното, колкото и да бъркаме, остава неразтворена селитра. Поне такива са ми ученическите спомени. В течността се намокрят вестници и се оставят на слънце да изсъхнат. После се навиват на стегнато руло и се омотават с тел. Палиш от единия край и се оттегляш на комфортна дистанция. Изглежда като армейска димка, сериозна пушилка се вдига. За такова нещо ме изгониха от бригада като ученик и ми намалиха поведението - изхитрих се да метна една в щаба по време на заседание, но ме видяли, като суша вестниците предния ден.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #390
    Наблюдател
    Регистриран
    28.07.2018
    Мнения
    1
    Здравеите,някой може ли да ми каже от къде да си порачам ДИЕТИЛОВ ЕТЕР в флакон 100-200 мл

 

 
Страница 39 от 40 ПърваПърва ... 2937383940 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •