Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 395
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    . Първите експерименти са обнадеждаващи. Ако не се открият някакви други, по-сериозни проблеми, упояването на пчелите може да се превърне в основен инструмент на пчеларите, посредством който те да си вършат работата много по-бързо, по-лесно, и без ограничения, наложени от биологията на пчелите. Прекалено е хубаво, за да е вярно, но ..... май натам отиват нещата.
    А с марихуана дали също ще има подобен ефект? Питам, защото ако се натрупат неопровержими доказателства за множество нейни приложения в пчеларството, би си заслужавало човек да се бори за разрешаване на употребата й на законово ниво за чисто пчеларски цели. Освен това изисква къде къде по-леки мерки за трудова безопасност.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Много хубава тема.Поздравления г-н Матеев!Наистина много теории и практики в пчеларството могат да станат на пух и прах!

    Това,че не може да се купува свободно диетилов етер и че е прекалено труден за използване и вреден според мен изобщо не е вярно.
    Ето ви линк на няколко фирми ,които свободно го продават :http://modelistika.com/showthread.php?t=35

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И аз си мисля, че диетиловия етер не е чак толкова опасен на фона на другите химикали, отрови и оръжия, с които понякога ни се налага да работим. Просто трябва да се вземат нормални предпазни мерки, каквито ги вземаме за какво ли не друго - киселини, отрови за растителна защита, ножове, брадви, бутилки с газ пропан-бутан, електроуреди и т.н.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Интересно ако кошера иска да се рои и го приспиш какво ще стане.
    Да, това е интересна идея за проверка, но ще трябва да почакаме чак до напролет. Иначе ако и тука се окаже полезен, буквално ще трябва да си сменим името от пчелари на етерджии.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    А с марихуана дали също ще има подобен ефект? Питам, защото ако се натрупат неопровержими доказателства за множество нейни приложения в пчеларството, би си заслужавало човек да се бори за разрешаване на употребата й на законово ниво за чисто пчеларски цели. Освен това изисква къде къде по-леки мерки за трудова безопасност.
    А дали изобщо на пчеларите ще им пука за ефекта ѝ върху пчелите?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    Аз си мислех да пробвам с амониев нитрат,но това с етера изглежда една идея по-лесно.Ще мога така да си правя отводките че всички да са почти еднакви и да имат равен старт.А придаването на майка става голямо улеснение.Абе влизам в експеримента тъкмо си мисля да правя някоя друга отводка след слънчогледа.А от къде може да се сдобие човек с този етер,в какво разфасовки и на какви цени върви?
    Не само за направа на отводки - идеята може да се развие до ниво упояване на всички кошери в цял един пчелин, и след това спокойно да си пренаредиш и преразпределиш пилото между тях, да изравниш броя на пчелите, да направиш отводки и каквото друго ти хрумне. Това упояване дори би могло да се използва за търсене на майките в семействата (упояваш и пресяваш през сито всички пчели, като за сито се използва ханеманова решетка).

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А дали изобщо на пчеларите ще им пука за ефекта ѝ върху пчелите?
    Напушени пчелари и напушени пчели тогава ще настане такава взаимна любов ........

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Напушени пчелари и напушени пчели тогава ще настане такава взаимна любов ........
    Че кое хубаво нещо, става без любов в тоя труден живот?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В литературата се среща чат пат за Етера например Йово Кантар го описва като метод за придаване на майки както каза и г-н Матеев , също и за отводки в пчелина стръскват се в чувал и се упояват и не се връщат в старите кошери.
    Мисля че проблема с етера е че тои е средство за наркоза и може да се използва не по предназначение.
    Не е шега да се работи с него изключително лесно запалим прониква и през кожа и парите ако се вдишат може да стане проблем (особено от човек със здравословни проблеми) мисля че се е конбинирал с кислород за наркоза ако не се бъркам.
    Мен са ме упоивали с хлороформ в Пирогов средство сходно на етера (много гадно изживяване).
    Аз мисля че има някаква сериозна причина да не се цитира в литературата и то при положение че би имало таково сериозно приложение в пчеларството.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 03.07.2016 в 19:56. Причина: допълнение

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    03.11.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Ловеч
    Предаването на майки!Това приложение работи на 100%. Така предавам оплодени и работещи майки на сборни отводки, осиротени кошери с цел смяна на стара или негодна майка, дори и на търтовки. В момента експериментирам с предаване на майка на кошер със заложени маточници за самосмяна.

 

 
Страница 3 от 40 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •