Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 40 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 395
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз знам , че водата е мокра , а тревата зелена .

  2. #92
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Трябва да се цени труда на специалистите и да не се забравя, че те знаят и могат много повече от нас в дадената облат. За съжаление обаче само в България всеки се мисли за СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО - по футбол, по електроника, по механика, и дори по секс. Истината обаче е на друго място, но да не я казавам, че пак ще събера отрицателни ръчички.

    За сравнение в Германия всеки един човек точно и ясно си знае в какво е специалист, и дори и не си помисля да направи нещо друго - например да отвори капака на леката кола - това е кощунство, има си други специалисти за тази работа.

    Та в тази тема нещо се навъдиха прекалено много "специалисти" по химия, физика, бойни отровни вещества, взривоопасни материали, пожарна безопасност и какво ли не още. Аз обаче предлагам да укротим малко топката и всеки да се концентрира в това, което го знае и може, и да остави на другите това, което не го знае и не го може.

  3. #93
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Трябва да се цени труда на специалистите и да не се забравя, че те знаят и могат много повече от нас в дадената облат. За съжаление обаче само в България всеки се мисли за СПЕЦИАЛИСТ ПО ВСИЧКО - по футбол, по електроника, по механика, и дори по секс. Истината обаче е на друго място, но да не я казавам, че пак ще събера отрицателни ръчички.

    За сравнение в Германия всеки един човек точно и ясно си знае в какво е специалист, и дори и не си помисля да направи нещо друго - например да отвори капака на леката кола - това е кощунство, има си други специалисти за тази работа.

    Та в тази тема нещо се навъдиха прекалено много "специалисти" по химия, физика, бойни отровни вещества, взривоопасни материали, пожарна безопасност и какво ли не още. Аз обаче предлагам да укротим малко топката и всеки да се концентрира в това, което го знае и може, и да остави на другите това, което не го знае и не го може.
    Ама ние точно за това говорим!!!
    В този форум има максимум 2-3-ма специалисти по взривоопасни вещества, а само един от тях пише.
    Вместо някои хора да чуят какво има да им каже, те се правят на глухи и продължават.
    Те не рискуват в опитите собственото си здраве и пчелни семейства, а чуждите.
    Мисля, че реда е този:
    1. Да си купят 100 семейства и да си направят опитите
    2. След това да раздадат безплатни флакони на желаещите, но като ясно и точно им се обясни, че веществото е опасно и има рискове както за пчеларя, така и за пчелите
    3. Чак след изчистване на всички възникнали проблеми да се премине към производство и продажба

    Аз ли съм повреден или цари тотална безотговорност?!?!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #94
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз не мисля, че етера е чак толкова опасен. Масово го ползват дори и деца. Става въпрос за моделизма - моделистите в България сигурно са повече от пчеларите, и всеки един от тях, който има модели с ДВГ (двигатели с вътрешно горене) живее с този етер години наред. Има го в големи количества, смесва го с други алхимии, гори го, мирише го, и дори спи с него (в къщи или по поляните, където ходят да хвърчат).

    Етера е част от ежедневието на много хора, просто сега предстои и на пчеларите да се приобщят към него. Не трябва обаче предварително да издаваме присъда над нещо, което все още не го познаваме.

    Ако трябва въобще да говорим за опасности, ами вижте леките коли. За последните 50 години по света от автомобилни катастрофи за измрели повече хора, отколкото през Втората световна война. Е опасни ли са колите, или не? Опасни ли са ножовете? Опасни ли са киселините? Опасен ли е електрическия ток? Да продължавам ли? Опасен ли е секса (виж измрелите от спин)? Опасно ли е пиенето? Ами пушенето?

  5. #95
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Той и бензина не е опасен, стига да не го пиеш, да не го вдишваш, да не го запалваш, да не го оставяш на слънце и т.н...
    Елементарно, ако спазваш правилата, няма да имаш проблеми. Проблемът с етера е точно такъв, не само, че гори, а и образува пероксид. Остави действието му върху човека. Само като се замисля, че това нещо ще седи в съд под налягане, на пчелина под слънцето, близо до пушалката и ще се изполва чрез въздушна дисперсия...е това вече е рецепта за катастрофа.
    Има вещества, които решават почти изцяло проблемите на етера и струват "стотинки", но на производителя му се свидят 2 каси бира за ноу-хау
    А има и други начини да се използва веществото, но едно такова ми е жадно...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #96
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    На етерът, който аз купих си пише , че е стабилизиран с бутил хидрокси тоулен (Е321) за да не образува взривоопасни пероксиди.


  7. #97
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    По спомен от училище, в етер оставяха умрели животни в буркани, и ни ги показваха по биология. По-миналата година хванах едно смоче, и търсих етер да го препарирам в буркан, ама не намерих. Препарирах го със спирт.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    По спомен от училище, в етер оставяха умрели животни в буркани, и ни ги показваха по биология. По-миналата година хванах едно смоче, и търсих етер да го препарирам в буркан, ама не намерих. Препарирах го със спирт.
    Да не би да го бъркаш с формалин?

  9. #99
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Като казахте училище си спомних двама пишман биолози, моя съквартирант и още един правеха опити с етер с цел размножаване на дрозофили ,те двамата така ги размножиха ,та хората имаха по 120, а те двамата 4. С етера човек трябва да е доста прецизен в дозирането, за да няма гафове според мен е опасно може да има странични въздействия върху пчелите и аз лично не бих го приложил тоя метод за придаване на майка.

  10. #100
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    ТОВА Е ОБЩЕСТВЕНА ТЕМА И В НЕЯ СЕ ОБСЪЖДА ДИЕТИЛОВИЯ ЕТЕР, ТОВА НЕ Е ТЕМАТА НА НЯКЪВ ПРОИЗВОДИТЕЛ
    К'ЪВ Е ТОЯ БИТАК?!?!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 10 от 40 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •