Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 71 от 73 ПърваПърва ... 21616970717273 ПоследнаПоследна
Резултати от 701 до 710 от общо 730
  1. #701
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от p0lina Виж публикацията
    Не разбирам защо за кошери изплащат само 50%. Навсякъде като питам за кошери по НПП, ми казват пределната цена 120лв. Реално те струват 80лв. На мен ще ми излязат 60лв. Значи даже не получавам 50%, а далеч по-малко.

    За да можем и ние резервите да намажем.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #702
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от p0lina Виж публикацията
    Не разбирам защо за кошери изплащат само 50%. Навсякъде като питам за кошери по НПП, ми казват пределната цена 120лв. Реално те струват 80лв. На мен ще ми излязат 60лв. Значи даже не получавам 50%, а далеч по-малко.
    И като включиш осигуровките през трите задължителни години, ако умееш добре да смяташ ще видиш че така бленуваните кошери ще ти стъпят на доста повече от реалните им 80 лв (освен ако човек не е върл фен на пенсионната система и всячески се опитва да й помогне...)

  3. #703
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    И като включиш осигуровките през трите задължителни години, ако умееш добре да смяташ ще видиш че така бленуваните кошери ще ти стъпят на доста повече от реалните им 80 лв (освен ако човек не е върл фен на пенсионната система и всячески се опитва да й помогне...)
    Те за това големите се мъчат да влезнат в нея.Преди я крадяха с родата.Сега искат само с една осигоровка да минат.Точно заради тях тая програма вече не привлекателна за малките и средните пчелари.Ей,така лобираха и за ДеСаМи.Взеха от къшея на бедния.Засрамете се малко бре хора.То бива алчност,то бива алчност...

  4. #704
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2014
    Мнения
    8
    Има ли вече подписали договори?

  5. #705
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    вчера подписах

  6. #706
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Имам следният въпрос:
    След като съм закупил ЛР кошери с 3 ЛР корпуса,дъно и капак при проверка от страна на ДФЗ трябва ли да ги видят така населени или могат да са например дъно ,1 корпус и капак,а останалите да са пръснати из пчелина ?
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  7. #707
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

  8. #708
    Наблюдател
    Регистриран
    29.06.2019
    Мнения
    2
    Здравейте хора ...нов съм в форума има да чета доста тук ..някой запознат да сподели наясно ли е дали има някакво подпомагане за създаване на пчелин.. имам 1 декар място с много паша в съседство..Мога да закупя кошери и всичко,но бях прочел,че имало финансова помощ..дали да ида до общината да питам...да кажем искам 30 кошера да гледам...имам приятел с 100 ,но само го е регистрирал и не се занимава с субсиди и т.н...дайте съвет ,как да започна бъдещия си пчелин.

  9. #709
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Щом като можеш да закупиш кошери и всичко действай. Например почни с десет. Ако случайно на следващата година вземеш та спечелиш нещо от тях, тогава го реинвестирай в още. Ранко ти е малко за т.нар. субсидии в пчеларството.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #710
    Наблюдател
    Регистриран
    29.06.2019
    Мнения
    2
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Щом като можеш да закупиш кошери и всичко действай. Например почни с десет. Ако случайно на следващата година вземеш та спечелиш нещо от тях, тогава го реинвестирай в още. Ранко ти е малко за т.нар. субсидии в пчеларството.
    Добре бат Тянко .

 

 
Страница 71 от 73 ПърваПърва ... 21616970717273 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •