Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 73 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 730
  1. #471
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дали ? Е, да -българина помни 3 минути, като маймунките.
    Ако това ще ви направи щастливи, приемете, че аз и Кожухаров сме полудели.

    Спрете обаче да пишете за възможни нередности в работата на ДФЗ, защото това не е в наш интерес. Не го ли разбрахте това? Нима искате ОЛАФ да дойде на разследване и профилактично да спре всички селски програми?

    Този постинг и всички други, свързани с 3-те оферти, ще бъдат изтрити след 24 часа. За в бъдеще незабавно ще се се трие и всичко останало, намекващо за този гаф.

    И запомнете:
    ДФЗ НИКОГА не са правили компромиси с 3-те оферти, няма да го правят и за в бъдеще. Точка по въпроса. Ако сте чули или видели нещо друго, то това е било само в сънищата ви.

  2. #472
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да бе. Знаем ги ДФЗ. За едни може, за други неможе. Лично съм бил свидетел как служител на ДФЗ “дооправя“ (печати декларации които липсват) проекта на кандидат по 4.1. Преди още да е изтекъл срока за подаване на проектите. И кво лошо има да се разследва нещо, което е незаконно или неправилно!?! Без значение кой ще разследва.

  3. #473
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    защото ДФЗ чете форума. Четат го и от МЗХ и от службите. Така че внимавайте какво пишете.
    Щом четат, знаят ли че се готви дело срещу тях!?!

  4. #474
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да бе. Знаем ги ДФЗ. За едни може, за други неможе. Лично съм бил свидетел как служител на ДФЗ “дооправя“ (печати декларации които липсват) проекта на кандидат по 4.1. Преди още да е изтекъл срока за подаване на проектите. И кво лошо има да се разследва нещо, което е незаконно или неправилно!?! Без значение кой ще разследва.
    Лошо е за нас.Както каза Матеев не искаме да спрат всички селски програми

  5. #475
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Да ги спрат. Не съм видял нещо хубаво от селските програми. От тея програми една определена група хора направо се позлатиха.... Нас ще ни има и без селски програми.....

  6. #476
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да ги спрат. Не съм видял нещо хубаво от селските програми. От тея програми една определена група хора направо се позлатиха.... Нас ще ни има и без селски програми.....
    Аз си мисля точно обратното - тези програми подлъгаха една камара начинаещи пишман пчелари да станат истински пчелари. Набълбукаха се неподготвени с голямо количество кошери и семейства и в момента сигурно проклинат деня, в който са се хванали на хорото да го играят.

    Да, може би не трябваше да има програми, но тогава всички пчелари щяха да реват, че другите сектори получават някакви пари, а пчеларския - не. Трудна дилема - нали. Не може да се угоди на всички. Каквото и да направи човек, мислещ доброто на пчеларите, винаги ще бъде виновен.

  7. #477
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз си мисля точно обратното - тези програми подлъгаха една камара начинаещи пишман пчелари да станат истински пчелари. Набълбукаха се неподготвени с голямо количество кошери и семейства и в момента сигурно проклинат деня, в който са се хванали на хорото да го играят.
    Още малко и ще дойдете на това заради което бършех плюнки преди няколко години. Програмите са помощ за тези които знаят какво правят и беля за неопитните. За съжаление тези, които знаят какво правят трудно се дореждат до програмите. Изискване за поне 5 годишен опит донякъде ще реши проблема, но не би.

  8. #478
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Пчеларските програми са капка в морето. Влезте у Фермера и вижте на главната страница- 107млн.лв. за 325 проекта “свързани с културния живот“. Ха познайте ще ли се подобри и разнообрази културния ни живот....еле пък на село. Нека ги спрат, нека. http://https://www.fermer.bg/325-%D0...news19056.html

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ......
    "Готова е предварителната оценка на дейностите по подмярка 7.2 Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура“ от ПРСР 2014-2020, свързани с културния живот, като в периода на прием, бяха приети 325 проектни предложения с общ размер на субсидията от 107 342 959,95 лева."

    Ремонтираха църквите, сега да не строят театри.

  10. #480
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Моето предложение за промяна в Наредба 15

    Тъй като приема за 2017 по НПП завърши предлагам да помислите за промяна в наредбата за новия прием касаещо капацитета на инвентара и най вече на центрофугите. Щом има таван за пчелните семейства да са до 100, да се ограничи и капацитета на центрофугите максимум до 24 рамки хордиално. Даже и това е много. Най много до 12 рамки хордиално. Ние с 24 рамкова обслужвахме 150 семейства. До преди това 80-90 семейства сме ги обслужвали с 3/6 рамкова ръчна хордиална. Така по този начин бюджета може да стигне за по голям брой кандидати през следващата година. Има начинаещи пчеларчета дето си нямат познания за това. Другото което е работете по създаване на база данни с референтни цени. Така ще отпадне събиране на 3 оферти и по лесно ще се администрират мерки А и В.

 

 
Страница 48 от 73 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •