Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 73 от 73 ПърваПърва ... 2363717273
Резултати от 721 до 730 от общо 730
  1. #721
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това що ми се струва, че го четох преди няколко дена и сега пак?!
    Няма лошо че се повтаря, за съжаление това е голата истина и ако не я проумеем навреме си е за наша сметка....

  2. #722
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Няма лошо че се повтаря, за съжаление това е голата истина и ако не я проумеем навреме си е за наша сметка....

    Кво, кво, коя истина трябва да проумея?

  3. #723
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    ..... защото климатът се измени, горите масово се изсякоха, ливадите се изораха, а в пролетните посеви вече няма цъфтящи плевели, защото се пръскат повсеместно...... Иначе всичко е обречено при тази изкупна цена на меда 3 лв и ниските добиви не по вина на пчеларите, а по вина на тези, които пръскат, секат и орат ливадите.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Кво, кво, коя истина трябва да проумея?
    Ето тази истина имам в предвид!

  4. #724
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ето тази истина имам в предвид!
    Което всъщност идва да каже, че мед в земеделските райони нанайси. Ако има нужда от пчели, ще е за опрашване и ще стане част от технологията на земеделците /освен агрономи, ще им трябват и пчелари/. Ако няма нужда - сбогом пчелни кошери. Ще останат пчелините из горите и балканите. Тази истина май трябва да имаме в предвид.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #725
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Което всъщност идва да каже, че мед в земеделските райони нанайси. Ако има нужда от пчели, ще е за опрашване и ще стане част от технологията на земеделците /освен агрономи, ще им трябват и пчелари/. Ако няма нужда - сбогом пчелни кошери. Ще останат пчелините из горите и балканите. Тази истина май трябва да имаме в предвид.
    "Направо куме у очи."Земеделието в сегашния му вид убива пчеларството.И най-големите убийци са в министерството на земеделието и горите.С програмите за "усвояване" на пари, само ускоряват процеса на унищожение на пчелната популация.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #726
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    То това са проблеми на световно ниво, виждаме как се изсичат и горите на Амазония, за да има място за земеделиe, имаше статия наскоро, че само едно огромно вековно дърво, може да поеме до 40 тона въглероден диоксид, но не е уточнено в статията за какъв период от време

  7. #727
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    ...да поеме до 40 тона въглероден диоксид, но не е уточнено в статията за какъв период от време
    Докато порасне горе-долу с толкова.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #728
    Наблюдател
    Регистриран
    15.07.2014
    Мнения
    8
    Получените средства по Пчеларската програма декларират ли се като доход? Никъде не ми отговориха категорично, тъй като не е безвъзмездна помощ?

  9. #729
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от p0lina Виж публикацията
    Получените средства по Пчеларската програма декларират ли се като доход? Никъде не ми отговориха категорично, тъй като не е безвъзмездна помощ?
    Да, плащаш и данък
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #730
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Честито да ни е по НПП за 2021.Всите сме удобрени по всичко каквото сме кандидатствали.Аз имам един малък проблем,че обявих смъртност 50%,но ми казаха,че и да не отговарям на изискванията да не се плашункам"Не е проблем това"...парите требва да се усвоят
    След днескашния ден си виждам обявата вече..
    "Продавам 50 броя пчелни майки от лицензиран майкопроизводитель от НПП цена 25лв/бр..."
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 73 от 73 ПърваПърва ... 2363717273

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •