Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 73 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 730
  1. #341
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    проф. Георги Цанков

    Това е човека, който иска ДА РЪКОВОДИ българското пчеларство. Също така иска голяма част от пчеларските пари да се дават за НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ. Няма събрание на работната група, на която не ни ги е плещил тези два уж "най-важни" пчеларски "проблеми":

    1. Българското пчеларство трябва ДА СЕ РЪКОВОДИ от неговата научна организация
    2. Тази организация трябва да бъде финансирана с МНОГО ПАРИ по пчеларските програми

    Ето ви снимка на "ръководителя" на българското пчеларство:

    проф. Георги Цанков.jpg

  2. #342
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    AB Var C е турски препарат на основата на кумафос. Не съм го ползвал и нямам идея какъв ефект ще има.
    По отношение на втория ти въпрос за Перицина, дори и да го напишеш в ДФЗ трябва да избереш друг препарат няма да ти го приемат.
    Nil satis nisi optimum

  3. #343
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    проф. Георги Цанков

    Това е човека, който иска ДА РЪКОВОДИ българското пчеларство. Също така иска голяма част от пчеларските пари да се дават за НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ. Няма събрание на работната група, на която не ни ги е плещил тези два уж "най-важни" пчеларски "проблеми":

    1. Българското пчеларство трябва ДА СЕ РЪКОВОДИ от неговата научна организация
    2. Тази организация трябва да бъде финансирана с МНОГО ПАРИ по пчеларските програми

    Ето ви снимка на "ръководителя" на българското пчеларство:

    проф. Георги Цанков.jpg
    Матеев пусни ми телефон на лични, имам нещо да ти казвам по въпроса с наредбата. Хубаво е, да обясниш на колегите какви изследвания прави тоя от снимката и колко пари получава за това. Едно от последните му изследвания е било, може ли пчелите да зимуват на манов мед. За това е получил, 400 Хил. лева. Ако греша ме поправете.

  4. #344
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Надя Виж публикацията
    Здравейте! Искам да попитам какво е това лекарство AB VAR C? Продава ли се в България? Потърсих в интернет и ме препраща към Турция и Аржентина Ефективно ли е? Заслужава ли си да се кандидатства за него за пролетното третиране през 2017 г? Казвате , че Перицинът няма да се прилага ог догодина. Какво ще стане, ако в заявлението съм написала перицин за пролетно третиране?
    Ако в заявлението си сте написали Перицин, просто няма да ви го признаят и няма да ви го платят, дори и да сте намерили откъде да го купите. За него няма пределна цена и официално е изключен от програмата.

    Колкото до AB VAR C - доколкото разбрах, той е Българско производство, но не съм много сигурен. Активната съставка е КУМАФОС, което означава, че е заместител на Перицина или на Чекмайт. Много силно и много ефективно средство за третиране, което със сигурност ще избие всички акари до крак, обаче кумафоса ще влезе във восъка и по-важното - ще влезе в меда, което означава, че има реален шанс да ви откажат да го изкупят.

    Ако ще се третира с кумафос, то това трябва да става през есента, защото той освен всичко друго ограничава яйценосната дейност на майката. А напролет трябва да разпечатате питите с останал есенен мед, и да се убедите, че пчелите ще изядат всяка една останала килийка мед с кумафос. Не го ли направите това, при изкупуването на меда ще ви открият кумафос и могат да откажат да го изкупят, ако количеството надхвърля пределните норми (а те са много ниски).

  5. #345
    Кажете и за жените пчеларки, организация с 5, 6 членове ходи и представлява пчеларите в мзх... Половината са с ненормална наклонност но това е друга тема и далеч от пчеларството

  6. #346
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2016
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако в заявлението си сте написали Перицин, просто няма да ви го признаят и няма да ви го платят, дори и да сте намерили откъде да го купите. За него няма пределна цена и официално е изключен от програмата.

    Колкото до AB VAR C - доколкото разбрах, той е Българско производство, но не съм много сигурен. Активната съставка е КУМАФОС, което означава, че е заместител на Перицина или на Чекмайт. Много силно и много ефективно средство за третиране, което със сигурност ще избие всички акари до крак, обаче кумафоса ще влезе във восъка и по-важното - ще влезе в меда, която означава, че има реален шанс да ви откажат да го изкупят.

    Ако ще се третира с кумафос, то това трябва да става през есента, защото той освен всичко друго ограничава яйценосната дейност на майката. А напролет трябва да разпечатате питие с останал есенен мед, и да се убедите, че пчелите ще изядат всяка една останала килийка мед с кумафос. Не го ли направите това, при изкупуването на меда ви ще открият кумафос и могат да откажат да ви го изкупят, ако количеството надхвърля пределните норми (а те са много ниски).
    Много благодаря за отговора. До сега почти не съм ползвала препарати на база кумафос, но един стар пчелар много ми похвали перицина. Не знаех, че има остатъчен ефект. Явно има още много да уча

  7. #347
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето ГЛАВНИЯ ПРЕДАТЕЛ - КАЛОЯН КИСОВ:

    Прикачен файл 7932

    Прикачен файл 7933
    Аз лично от този мошеник никога няма да купя храна, особенно от тази, която той сам произвежда и в момента се опитва да продава. Като го знам какви мошенгии прави и е правил през живота си, никога няма да му имам доверие в неговата храна. Бас ловя, че в съставките пак прави някаква мошенгия. Няма начин това да не е така, защото мисленето му е сбъркано на този човек

    Та моят съвет е - ако чуете или видите Калоян Кисов - бягайте през 9 планини в десета и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ КУПУВАЙТЕ НИЩО ОТ НЕГО - било то храна, майки или отводки. Каквото и да е то, все ще е плод на някаква мошенгия и все ще е със съмнително качество.

  8. #348
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Браво Матеев, друго си е като видиш наяве на накой сурата. Ако ги срещнеш няма и да ги питаш за името.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #349
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Матеев дължиш ми един флакон за почистване на дисплей . Дока се усетя, че плювам по лаптопа вече не се виждаше нищо на екрана.

  10. #350
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Половината са с ненормална наклонност но това е друга тема и далеч от пчеларството
    Това с "НЕнормалната" наклонност само при жените пчеларки ли го има?!? - дали не се "среща" тук-там и в някой научни среди...?!?

 

 
Страница 35 от 73 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •