Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 73 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 730
  1. #501
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Да се надяваме ,че ЛИДЕРИТЕ ще имат време до новия прием 2017-2018,за ответни и адекватни реакции.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #502
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Парите за ремаркета/платформи стигаха за 28 човека има 11 кандидата. Това дали ще останат пари за 17 човека не е толкова голяма беда. Проблемите са на други места.

    Само да вметна, че след като ДФЗ обявиха пределни цени за лекарствата под пазарните, Баер регира и са свалили цените до пределните (байварол от 13,20 на 11,00 лв) Матеев обаче смята да продава над пределните цени (дано това останат само намерения). Та ми е интересно, кой ще направи по правилен пазарен ход.

  3. #503
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Парите за ремаркета/платформи стигаха за 28 човека има 11 кандидата. Това дали ще останат пари за 17 човека не е толкова голяма беда. Проблемите са на други места.

    Само да вметна, че след като ДФЗ обявиха пределни цени за лекарствата под пазарните, Баер регира и са свалили цените до пределните (байварол от 13,20 на 11,00 лв) Матеев обаче смята да продава над пределните цени (дано това останат само намерения). Та ми е интересно, кой ще направи по правилен пазарен ход.
    Ако имах 1000% печалба като Bayer, и аз щях да жертвам 10-20% от нея .... Да, ама я нямам ..... Освен това аз съм регистриран по ДДС, а оперирам с клиенти, които не са. Това е най-тежкото наказание за един производител, излязъл на светло. Искам или не - аз винаги ще съм с 20% по-скъп заради ДДС-то.

  4. #504
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    МЗХ да не би да е скатало в нЕкое кьоше заповед за пределните цени по НПП и простолюдието да не може да го види. Щото на www.dfz.bg го нЕма.

  5. #505
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    МЗХ да не би да е скатало в нЕкое кьоше заповед за пределните цени по НПП и простолюдието да не може да го види. Щото на www.dfz.bg го нЕма.
    Има ги пределните цени и аз отдавна съм ги публикувал във форума. Тези цени никой не може да ги промени от тука нататък, защото работната група по НПП е единствената, която е оторизирана да ги определя и променя. Хубави или лоши - има ги и можете да им вярвате.

    Това, че все още не са ги публикувани, нищо не значи, освен че някой администратор на сайт не си е свършил работата. Освен ....... освен ако някой властимащ не е решил да направи грубо закононарушение, и сам еднолично да е коригирал това-онова. И сега нарочно да не ги публикуват, за да не стане поредния скандал.

    Така или иначе няма начин пределните цени да останат скрити. Дори и да не ги публикуват, бързо бързо ще се разбере, когато хората започнат да сключват договори с ДФЗ. И ако някъде нещо не е наред, ще стане мътна и кървава.

  6. #506
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Да попитам: Защо се бави публикуването на заповедта за определяне на лимитите по НПП? В предишните приеми заповедта се публикуваше на страницата на www.dfz.bg още преди да е стартирал приема и хората се ориентираха по нея и си попълваха заявленията. Сега ще измине почти месец без развитие по въпроса. А изложението в Плевен наближава след около месец и половина.

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Всяка година е едно и също. Бавене, бавене, бавене. Ако гледаме предни години резултати най-рано 10-15.01, а договори към края на януари. Честно казано не виждам какво ще ти помогне ако знаеш лимитите, а не знаеш дали си одобрен. То тая година цирка е пълен, а дори не мога да си представя какво ще е следващата с изместения прием.

  8. #508
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Когато МЗХ публикува заповедта за определяне на лимитите почва юруш на маслините в ДФЗ. След това републиканско първенство по скок на височина в зависимост от прага на точките и след това всеки гледа къде е в класацията на ДФЗ. Ето защо е необходима заповедта за лимитите.

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Използваш много метафори и не разбирам какво искаш да кажеш?

  10. #510
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Използваш много метафори и не разбирам какво искаш да кажеш?
    На прост език означава, че МЗХ подпира работата на ДФЗ. ДФЗ не може да работи без пределни цени. Сега да се надявам че е станало ясно.

 

 
Страница 51 от 73 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •