Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 73 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 730
  1. #301
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Миришат на Армани

  2. #302
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Предните години даваха бонус точки ако кандидатстваш за майки и отводки , тази година само надуха цените.Защо парите не се поделят по равно на кандидатите.Има 100 пчеларя купили по 10 майки ,а парите са10 000лв да им дадат по 10лв

  3. #303
    Наблюдател
    Регистриран
    03.11.2014
    Мнения
    13
    Пчеларски район
    Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Вече ги има в старите постинги 193 и 203, но за който не ги е видял, ще ги публикувам пак:

    Maйки - 22 лв. с ДДС.
    Oтводки - 109 лв. с ДДС.

    Пределните цени на изследванията на меда са по ценоразписа на БАБХ.

    Пределните цени на кошерите са следните:
    - ЛР 3 корпуса - 117 лв. с ДДС
    - ЛР 2 корпуса - 97 лв. с ДДС
    - ДБ с 2 магазина - 112 лв. с ДДС
    - ДБ с 1 магазин - 94 лв. с ДДС
    - Фарар с 4 корпуса - 112 лв. с ДДС

    Пределните цени на лекарствата са следните:
    1. Апилайф вар (ленти) - 8 лв. без ДДС (4 ленти)
    2. Апигард (гел) - 6 лв. без ДДС (2 гела)
    3. Байварол (ленти) - 9 лв. без ДДС (4 ленти)
    4. Чекмайт плюс (ленти) - 10 лв. без ДДС (2 ленти)
    5. Екостоп (плочки) - 5 лв. без ДДС (3 плочки)
    6. Фурмитом (плаки) - 2 лв. без ДДС (2 плаки)
    7. MAQs (ленти) - 12 лв. без ДДС (2 ленти)
    8. Варотом (ленти) - 1.50 лв. без ДДС (3 ленти)
    9. Варостоп (ленти) - 2 лв. без ДДС (4 ленти)
    10. AB VAR C - 7 лв. без ДДС - тази цена се определи днес, защото вече имаше информация от производителя.

    Перицин отпада от пчеларската програма, защото производството му е спряно.
    В ОДЗ отговарят, че нямат официално пределни цени за лекарствата.

  4. #304
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За центрофуга, нож или друг инвентар, ми поискаха оферти от минимум 3 различни фирми. И предварителен договор с която си избера. Но договора да не е с фирмата, която предлага най-ниската оферта. Щото после съм щял да давам много обяснения.

  5. #305
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    За центрофуга, нож или друг инвентар, ми поискаха оферти от минимум 3 различни фирми. И предварителен договор с която си избера. Но договора да не е с фирмата, която предлага най-ниската оферта. Щото после съм щял да давам много обяснения.
    Изглежда нещо не си разбрал. Концепцията за 3-те оферти масово се използва по всички мерки на програмите за развитие на селските региони. Тя не е нова - нейната технология отдавна е отработена. Процедурите около тази концепция са задължително наложени от Евросъюза, и колкото и да искаме, нищо не можем да променим в тях.

    Та това с 3-те оферти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗИСКВАНЕ за всички мерки на ДФЗ, при които не се оперира с пределни цени. Именно пределните цени спасяват пчеларите от изискванията на Евросъюза, но по мерките за пчеларско оборудване нямаше как да се определят такива. Следователно остава доказването на цената с трите оферти, и пчеларя е ДЛЪЖЕН ДА ИЗБЕРЕ НАЙ-НИСКАТА ОТ ТЯХ. Има обаче правото да избере по-висока оферта, но тогава избора му трябва да е придружен от 1-2 страници ПИСМЕННА ОБОСНОВКА заще е избрал по-скъпата оферта. Проверяващите от ДФЗ в София ще прочетат писменната обосновка и ще преценят дали мотивите са основателни или не. Ако са основателни, ще платят по по-скъпата оферта. Ако не са основателни - ще платят по най-евтината оферта.

  6. #306
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Също не разбрах и точките как се изчисляват. Искаха да докажа, че имам поне 3г. стаж като пчелар. Не мога да го докажа. Преди 2015г. бях незаконен (нерегистриран).
    П.П. Също нямам обучение по пчеларство. Мога само до представя Анкетна карта за 2015г. Ама във фонда не ми казаха колко точки ще ми даде това.

  7. #307

  8. #308
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Извинявам се. Объркал съм темата.

  9. #309
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ако се кандидатства за пчеларско оборудване от името на фирма, а не от физическо лице, към 3-те оферти се прилагат и още няколко вътрешно-фирмени документа. Доколкото си спомням, това бяха следните документи:

    1. Решение от управителния орган за кандидатстване по мерките на НПП с дата преди датата на кандидатстването.
    2. Решение на управителния орган за обявяване на конкурс за доставчик, в което решение се определя по какви критерии ще се класират подадените оферти.
    3. Писмото, с което официално са поискани оферти от съответните фирми, заедно с обратна разписка от Еконт, за да се види датата, на която е изпратено това писмо. Тука мисля че можеше да се изпрати и по мейл, но не съм сигурен.
    4. Получаването на офертите по куриер и пак разписките от куриера, за да се видят датите.
    5. Решение от управителния орган на фирмата, в което назначава комисия за разглеждане на трите оферти и определяне на победител. Тази комисия трябва да има членове със съответното образование (в случая инженери), които да са компетентни да преценят параметрите на офертите.
    6. Протокол от заседанието на комисията, на което заседание тя е отворила офертите и ги е класирала съобразно точковата система, измислена в точка 2.
    7. Обосновка, ако комисията не е избрала най-изгодната оферта съгласно точковата система.

    Всичките тези документи трябва да имат верните дати, които да отговарят на логиката на извършване на съответните действия и събития във времето. Трябва да имат и съответните подписи и/или печати, където е необходимо. Трябва към документите да се приложи и копире от дипломите на членовете на комисията, за да се докаже, че имат съответната квалификация да преценяват параметрите на офертите.

    Всичко това го пиша по спомен как едно време се организираха тези неща по програмите за слънчеви електроцентрали. Всичките тези документи трябва да ги предложи и изготви консултанта на фирмата, но понеже пчеларите нямат пари да си наемат консултант, ще трябва сами да се справят. Където трябва, аз ще помагам от страниците на форума. Нека да му дойде времето и ще разровя архивите, за да ви извадя и покажа как трябва да изглеждат текстовете на тези документи.

    Не се шашкайте - всички документи се правят за по-малко от час, ако има от къде да гледате.

  10. #310
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Също не разбрах и точките как се изчисляват. Искаха да докажа, че имам поне 3г. стаж като пчелар. Не мога да го докажа. Преди 2015г. бях незаконен (нерегистриран).
    П.П. Също нямам обучение по пчеларство. Мога само до представя Анкетна карта за 2015г. Ама във фонда не ми казаха колко точки ще ми даде това.
    Получаваш точки за регистрирано ЗП повече от една година.
    Ако нямаш предната година не изпълнен договор към НПП 2014–2016 също има бонус.
    И ако не си от необлагодетелстван район май е това.

 

 
Страница 31 от 73 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •