Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 73 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 730
  1. #171
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    1. Мярка А (Техническо оборудване) - около 360 000 лв.
    2. Мярка Б (Вароатоза) - около 1 800 000 лв.
    3. Мярка В (Прикачен инвентар за подвижно пчеларство) - около 90 000 лв.
    4. Мярка Г (Лабораторни изследвания) - около 45 000 лв.
    5. Мярка Д (Кошери) - около 900 000 лв.
    6. Мярка Д (Отводки) - около 980 000 лв.
    7. Мярка Д (Майки) - около 400 000 лв,
    8. Мярка Е (Научни изследвания) - около 180 000 лв

    На мен поне веднъж ми се щеше да видят практиката на други страни по НПП и да вземат добрия пример.... Румъния, Испания, Словения, Словакия, Полша, Италия....

    Предлагам сумите на Мярка А и Мярка Д (кошери) да се разменят т.е. Мярка А техн. оборудване да стане - 900 000 лв. а Кошери -360 000 лв. - И понеже знам какво ще ми се каже - вече 9 години е приоритет... и предпочитам да не довършвам какво точно миля че БАН-а не ми мърда

    Не знам дали е възможно но за мярка А да се увеличи размерът на помощта от 50 % поне на 70-80 % и да не е до 2 500 лв. на година. Както и се чудя кои гении е направил списъка за оборудване... единственото ножа за разпечатване (а се чудя как не са се сетили да напишат или вилица) е не повече от 10-20 лв. а ел.ножа е до 145 лв. а уж сме в 21 век и ще се развиваме с ножове и вилици... всичко останало съвсем спокойно мое да надхвърли тези 2 500 лв. в зависимост какво точно купуваш. А защо само по 1 бройка? Ами ако ми трябват 3 или 4 мутатора с различен капацитет (дори и еднакъв да е ) интересно защо няма разпечатваща машина.... А ако центрофугата ми е 125 рамкова? ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #172
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Също така ще се обсъждат и гласуват пределните цени за 1 кошер, 1 отводка, 1 майка, различните лекарства против вароатоза и всичко останало, както си му е реда.

    Ако имате някакви предложения или финансови обосновки за някоя пределна цена - сега му е времето да ги напишете.
    От една страна мисля, че е обосновано да се увеличи лимита за отводка, тъй като реално се купува на 120 лв.
    Същото е и за кошер - изработен качествено в пълен комплект с включени рамки вече стига 140 лв.

    От друга страна, не е ясно какъв е ефектът от Мярка Е (Научни изследвания) и дали си заслужава да се отделят 180 000 лв. за нея.

  3. #173
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    ........ единственото ножа за разпечатване (а се чудя как не са се сетили да напишат или вилица) е не повече от 10-20 лв. а ел.ножа е до 145 лв. а уж сме в 21 век и ще се развиваме с ножове и вилици... ...
    Ножа за разпечатване е техническа грешка на жените-пчеларки. Ако някого трябва да псувате или е..ете, то това са те. През цялото време на обсъжданията вместо него в програмата стоеше РАЗПЕЧАТВАЩА МАШИНА, и в последния момент с едно писмо те са го променили на НОЖ ЗА РАЗПЕЧАТВАНЕ (текста пак е променен от жена в МЗХ). Тази техническа грешка минава незабелязана от всички останали членове на работната група, защото предполагам както на тях, така и на мене, вече ни беше писнало да четем десетки различни версии на един документ от 30-40 листа и да гледаме да не би случайно някой да е променил някоя думичка.

    Та програмата така и си замина за нотификация в Евросъюза с тази техническа грешка (а има и още 2-3 други) и сега искаме или не - ще сърбаме надробената от жените попара. За догодина от МЗХ са ни обещали при новата нотификация към Евросъюза да поправим тези грешки, но дали това ще се случи наистина - ами тепърва предстои да видим. Няма среща, на която да не напомняме на МЗХ за тази простотия пак и пак и пак, така че вече предполагам им е излязла на пъпа и нощем се стряскат на тема ножове за разпечатване.

    Това съм ви го обяснявал и друг път, така че много ви моля да не ми го напомняте повече. Самите вие проспахте последната версия на програмата и никой от вас не го забеляза този нож за разпечатване, така че насраните гащи не са само мои и на жените-пчеларки, а и на всички вас ......

  4. #174
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    ...От друга страна, не е ясно какъв е ефектът от Мярка Е (Научни изследвания) и дали си заслужава да се отделят 180 000 лв. за нея.
    По Мярка Е парите не са били усвоявани през последните 3 години, и са били преразпределяни към кошери и отводки.

    Същото важи и за парите по Мярка А (рекламата на меда) - през последните 2 години по нея не са били раздавани пари, въпреки че ги е имало. Пак са били преразпределяни към други, по-популярни мерки. Тази година пък по мярка А въобще няма предвидени пари за промоции, а вместо тях има пари за пчеларско оборудване.

    Така че дисциплината по пилеенето на пари за ненужни дейности вече я има в МЗХ.....

    Тази година по Мярка Е има пари, защото нямаше как да я оставим напълно празна, но съдбата на тези пари пак вероятно ще е да бъдат преразпределени към по-популярни мерки. Това ще се случи след Нова Година, когато се изясни какви договори са сключени и по кои мерки има завишен интерес и чакащи хора поради недостатъчен бюджет.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ха, ха...преди години исках да работя в чужбина и исках да водя и жена ми. В разговора с представителя той ми каза: - жените са само за в леглото. И някои други неща свързани пак с жените. Човека излезе много прав. Доказвам си го за кой ли път. Ето и сега.

  6. #176
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    От една страна мисля, че е обосновано да се увеличи лимита за отводка, тъй като реално се купува на 120 лв.
    Същото е и за кошер - изработен качествено в пълен комплект с включени рамки вече стига 140 лв.....
    Аз също мисля така, но за да защитим една по-висока цена трябва да подготвим КАЛКУЛАЦИЯ, доказваща по-високите разходи за производство. И ако за отводките мога да направя такава, то за кошерите съм пълен лаик. Така че ако искате по висока пределна цена на кошерите, нека някой дърводелец от форума да ми предостави подробна калкулация, за да я дам на МЗХ и да се боря за нейното признаване.

  7. #177
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ножа за разпечатване е техническа грешка на жените-пчеларки. ......
    Никога не съм участвал по НПП и т.н. не съм виждал смисъл за това и чета тези документи отгоре-отгоре и за обща култура (вече ако ми се налга чета по подробно) но все пак мисля че питах но тогава беше съчетано с просовутите 3 оферти и спецификации
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #178
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мярка В подвижно пчеларство. Само прикачен инвентар ли може да се вземе? Може ли например да се кандидатства за бус оборудван с центрофуга на 12в за вадене на меда извън стационара? Или само бус, без центрофуга.

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не може и няма да може.
    Матеев, съвсем конкретно помоли за мнения по точно ясни въпроси.

  10. #180
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мярка В подвижно пчеларство. Само прикачен инвентар ли може да се вземе? Може ли например да се кандидатства за бус оборудван с центрофуга на 12в за вадене на меда извън стационара? Или само бус, без центрофуга.

    Валка тия пари вече са разпределени не си губи времето да кандидатстваш.

 

 
Страница 18 от 73 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •