Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 73 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 730
  1. #111
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Добре обаждате и недоволствате а някой запознат ли е кога ще стартира процедура и точна дата .

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от okic Виж публикацията
    Анализ на меда
    Какво ме топли анализа, аз вадя мана а изследването за електропроводимост е 20 лв. А на теб някога, когато продаваш на едро меда си, прекупвача да ти е искал изследване.

  3. #113
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Какво ме топли анализа, аз вадя мана а изследването за електропроводимост е 20 лв. А на теб някога, когато продаваш на едро меда си, прекупвача да ти е искал изследване.
    Незнам какъв мед вадиш и за какво го ползваш , но винаги продаваш и на дребно , а клиентът ти не си прави анализ на закупения от теб мед. Тази година има голяма кампания срещу българския мед и българския пчелар от страна на медиите , а този анализ ще ти помогне да покажеш на купувача , че не си измамник и продукта ти е на ниво.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от okic Виж публикацията
    Незнам какъв мед вадиш и за какво го ползваш , но винаги продаваш и на дребно , а клиентът ти не си прави анализ на закупения от теб мед. Тази година има голяма кампания срещу българския мед и българския пчелар от страна на медиите , а този анализ ще ти помогне да покажеш на купувача , че не си измамник и продукта ти е на ниво.
    Повече раздавам, отколкото продавам на дребно и никой не ми е искал документ не, че нямам, нали ти казах 20 лв ми е за електропроводимост и 20 лв за водно съдържание.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Водно съдържание е 8 лв.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от okic Виж публикацията
    .................................................. ...., а този анализ ще ти помогне да покажеш на купувача , че не си измамник и продукта ти е на ниво.
    А този същия купувач,ако е малко заръбало ,ще ти види пробата и ще каже:-а, ми то тази проба важи само за КОЛИЧЕСТВОТО МЕД ДАДЕН ЗА САМАТА ПРОБА ,а ИМЕННО 150-200гр.Това заключение го има на всяка проба.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    А този същия купувач,ако е малко заръбало ,ще ти види пробата и ще каже:-а, ми то тази проба важи само за КОЛИЧЕСТВОТО МЕД ДАДЕН ЗА САМАТА ПРОБА ,а ИМЕННО 150-200гр.Това заключение го има на всяка проба.
    Ако на мен ми каже така някой изкупвач (макар че аз наедро не продавам), ще има да куца после.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Изкупвачите НЕ признават чужди проби, с предния пост визирам заядливец решил да си купи няколко бурканчета примерно.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Подадох днес заявката за плащане.Колегите които не са подавали да не забравят че срока е до 31.08..

  10. #120
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Трябва да отпаднат точките за едновременно кандидатстване за кошери и отводки. Основния ми довод за това е, КОГАТО ДАДЕН ПЧЕЛАР НЕ Е ОДОБРЕН ПО ЕДНОТО НАПРАВЛЕНИЕ И ИСКА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТ ДРУГОТО -ТОВА НЕ СТАВА, ПОРАДИ ФАКТА ЧЕ Е ПОЛУЧИЛ ДОПЪЛНИТЕЛНО ТОЧКИ КАНДИДАТСТВАЙКИ ПО ДВЕТЕ НАПРАВЛЕНИЯ ЕДНОВРЕМЕННО. Някои пчелари кандидатстваха за 1 - 2 отводки за да могат да вземат повече точки заради кошерите, а пък отводкаджиите не искат да им продават по 1 - 2 отводки. С една дума ЦИРК.

    ПП Не приемайте големите букви като крещене във форума, а като заостряне на вниманието.

    Другото което искам да вземете под внимание - производител на отводки който откаже да сключи договор за бройки с които пчеларя е кандидатствал ( например 1 - 2 отводки) да му се налага санкция. Но това няма как да стане просто ще се вкара в параграф 22. Но нещо може да се умува в тази насока.

 

 
Страница 12 от 73 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •