Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 461 до 470 от общо 491
  1. #461
    Потребител
    Регистриран
    14.12.2014
    Мнения
    83
    Пчеларски район
    с. Градец, община Костинброд
    Увеличен е размерът на de minimis за подкрепа на пчеларите през 2016 г.

    Одобрените кандидати за минимална помощ de minimis за подкрепа на пчеларите през 2016 г. ще получат финансиране в размер до 11 лева на пчелно семейство в рамките на утвърдения за годината бюджет. Това реши на свое заседание Управителният съвет на ДФ „Земеделие“. Общият бюджет по схемата за тази година е 4 379 000 лева, а индикативният размер на подпомагане за едно пчелно семейство беше 7 лeвa. В утвърдения срок за прием, който приключи на 26 септември, бяха подадени 3 381 заявления за подпомагане на близо 386 000 пчелни семейства. Това даде възможност да бъде увеличен размерът на финансовата помощ за едно пчелно семейство до 11 лева. Срокът за сключване на договорите и изплащането на помощта е от 17 до 31 октомври 2016 г. По-висок размер на de minimis ще получат пчеларите, подали валидни заявления за кандидатстване в определения за прием срок, които отглеждат между 20 и 200 пчелни семейства, като за стопаните с над 200 пчелни семейства финансиране се предоставя за първите 200 пчелни семейства. Задължение на пчеларите е да запазят 80 на сто от броя на пчелните семейства, за които е получена помощта, като до 1 декември представят заверен ветеринарно-медицински дневник на пчелина за извършен задължителен есенен профилактичен преглед на пчелните семейства. Общият размер на помощите de minimis за един земеделски стопанин, както и за едно и също предприятие, не може да надхвърля левовата равностойност на 15 000 евро (29 337.45 лв.) за период от три бюджетни години (2014-2016 г.). 4 октомври 2016 г. Държавен фонд „Земеделие“-РА

  2. #462
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Можем да поздравим Управителния съвет на ДФ „Земеделие“ за адекватното отношение.
    Прави впечатление и средния брой кошери на заявител - над 110, което вероятно говори за предимно професионални пчелари.

  3. #463
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Можем да поздравим Управителния съвет на ДФ „Земеделие“ за адекватното отношение.
    Прави впечатление и средния брой кошери на заявител - над 110, което вероятно говори за предимно професионални пчелари.


    Тия под 110 не са ли професионални пчелари?

  4. #464
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Най-големият майтап ще е ако наистина документи за деминимис подадат толкова много пчелари, щото сумата за 1 кошер да падне под 7 лв. Това ще е победа за МЗХ и основание за още по-драстични изисквания през следващата година.


    Аз не се учудвам изобщо г-н Матеев.Нека мерките да са по драстични аз съм за,но ако падне помоща под 7лв мисля че трябва и вие лидерите на организации да по натиснете педала.

  5. #465
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тия под 110 не са ли професионални пчелари?
    Може и да са. Числото е някакъв ориентир.
    Извинявам се, ако съм засегнал някого.

  6. #466
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    На печелившите честито с по ниски изкупни цени. И покрай тях които не са кандидатствали по мярката.

  7. #467
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Много интересно, защо за половината от регистрираните семейства не са подадени документи за подпомагане? Единствения логичен отговор е че не отговарят на изискванията. При положение че единственото ново изискване е за доказване на продаден "качествен" мед какви са изводите?
    1.Много хора продават мед на дребно без да спазват елементарната разпоредба по наредба 26. Оказва се че вътрешния пазар е мноооого по-голям от колкото си мислим.
    2.Много хора изгоряха и покрай "гърка" и още някои чуждоземни търговци които се покриха.
    3.Много хора продължават да продават меда си без документи.
    Има и някаква част от регистрираните семейства които няма да получат помощ защото са част от големи стопанства с над 200 бр.
    За мен цифричките показват, че продукцията от поне половината регистрирани пчелни семейства в БГ е в сивия сектор и отделно има още хиляди (десетки или стотици хиляди никой не знае колко) семейства в дълбока нелегалност.
    След този факт въобще не е учудващо желанието държавните органи за пререгистрация на пчелните семейства.

  8. #468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не забравяй и колко бележки се раздадоха без да си продал стока.С тоя де минимис бяха прекарани малките пчелари според мен.
    Почна да ме гони и някаква параноя,че има някаква уговорка м/у държавата и преработвателите.

  9. #469
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Някой подписвал ли е окончателните формуляри по деминимис . По спуснатите от ДФЗ дати това трябваше да започне от 17.10.

  10. #470
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Някой подписвал ли е окончателните формуляри по деминимис . По спуснатите от ДФЗ дати това трябваше да започне от 17.10.
    Във фейса коментират ,че се бавят нещата. Евентуално след 20-ти.

 

 
Страница 47 от 50 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •