Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 50 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 491
  1. #431
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    трябва да се запазят 80 % от бройката като доказваш това в срок до 1.12.2016 година - с подпичатан дневник и протокол за есенен преглед, Обикновено срока е 1 година или до следващия де минимис[/QUOTE]


    Сигурно и контрола ще засили да ли имаш тия семейства?Защото изискванията са строги,но справедливи.

  2. #432
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    В МЗХ също не знаят , Един колега им звъня и казаха ,да се обади на 7 септ. тогава ,ще имали яснота
    В МЗХ много добре си знаят всичко, включая и това, което се пише във форума. След като видяха, че ние вече притежаваме оригиналния документ, днес в 11:06 часа го разпратиха официално на мейлите на всички участници в комисията. Също така го публикуваха и на страницата на ДФЗ. Не съм ви го публикувал, защото вече го имате. Важното е обаче да знаете, че вече го имате ОФИЦИАЛНО.

    http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-4-2016-/
    http://www.dfz.bg/bg/darzhavni-pomos...---de-minimis/

  3. #433
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мой да съм станал досаден с моите въпроси Г-н Матеев но днес докато бях на спирката на трамвай номер 5 чух може би колеги да си разговарят,че догодина щяло да има субсидия за закупен мед.Замислих се веднага да ли това няма нещо общо с тия удостоверения и тия договори дето ни натискат сега.

  4. #434
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мой да съм станал досаден с моите въпроси Г-н Матеев но днес докато бях на спирката на трамвай номер 5 чух може би колеги да си разговарят,че догодина щяло да има субсидия за закупен мед.Замислих се веднага да ли това няма нещо общо с тия удостоверения и тия договори дето ни натискат сега.
    Не знам нищо по въпроса, защото нищо ни са ни казвали (подмятали) в МЗХ. Знам само едно единствено нещо, което вече съм ви го казвал - МЗХ вече е започнало ОФИЦИАЛНА ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА за изкарване на светло НА ЦЕЛИЯ ЗЕМЕДЕЛСКИ СЕКТОР, а не само на пчеларите. Така че вероятно за в бъдеще ще продължаваме да се сблъскваме с подобни парадокси всеки един път, когато държавата реши да подхвърли някой друг лев на пчеларите (а и на всички останали земеделци и животновъди).

    Самият факт, че ние ритахме прекалено много, и въпреки това никой не ни обърна внимание, означава само едно - заповедите за тези простотии идват от много-много високо, много по-високо от нивото Министър или Зам. Министър.

  5. #435
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    ...Честно казано, не виждам къде е драмата с тази помощ - макар и малко, все пак е нещо и все пак го има. Не знам и защо подхождате към тези удостоверения, все едно са инструмент за изнудване - даже напротив, те създават по-голямо неудобство при нас, защото отнемат време и административен капацитет някой да ги издава. Ние подкрепяме това решение на МЗХ, защото е редно помощ да получат изрядните данъкоплатци, произвеждащи качествена продукция, а не тарикати и измамници на дребно...
    1. "Честно казано, не виждам къде е драмата с тази помощ - макар и малко, все пак е нещо и все пак го има."
    - Колко мило!

    2. "Не знам и защо подхождате към тези удостоверения, все едно са инструмент за изнудване - даже напротив, те създават по-голямо неудобство при нас, защото отнемат време и административен капацитет някой да ги издава. Ние подкрепяме това решение на МЗХ, ...."
    - Кофти, кофти, ама кеф!

    3. "Ние подкрепяме това решение на МЗХ, защото е редно помощ да получат изрядните данъкоплатци, произвеждащи качествена продукция, а не тарикати и измамници на дребно."
    - Изнервянето да не би да идва от малките количества мед? Не забравяйте, че меда е малко не само за Вас, а и за пчеларите!!!

    Поздрави.

  6. #436
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мой да съм станал досаден с моите въпроси Г-н Матеев но днес докато бях на спирката на трамвай номер 5 чух може би колеги да си разговарят,че догодина щяло да има субсидия за закупен мед.Замислих се веднага да ли това няма нещо общо с тия удостоверения и тия договори дето ни натискат сега.
    Много е важно да се знае точно номера на трамвая.

  7. #437
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев, не съм съгласен с твоята констатация, че това опит за излизане на светло на сектора. Няма никаква логика и ако похледнеш нещата от към чиста математика сметката пак мнооого трудно би излязла. ТАЗИ ЗАПОВЕД Е МЕГА ПРОСТОТИЯ и до момента не виждам никакво логично обяснение. Като глрдам днес колко политически лайна се изсраха вече не търся никаква логика. Поразен съм обаче от държанието на пчеларите които са готови да се молят за бележки вместо да се противопоставят. Разочарован съм много. Аман от тарикати.
    Вече съм абсолютно сигурен че този отрасъл е обречен. Абсолютно си заслужаваме всичките трудности и дори са ни малко.

  8. #438
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Условията по de minimis са ясни и на този етап да се продължава с даването на предложения кои, как и по колко да взима са напълно излишни. Когато трябваше да се дават такива цареше тишина.

    Темата се заключва временно и ще бъде отворена на 8.09.2016 година. Всичкият спам които не е по темата ще бъде прехвърлен в Свободния раздел където може да продължите. След отварянето на темата ще се допускат постове само за отзиви по кандидатстването.

    Модератор
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #439
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Колеги как премина първия ден от приема

  10. #440
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Краско Виж публикацията
    Колеги как премина първия ден от приема
    Идеално - като по ноти!
    Working....

 

 
Страница 44 от 50 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •