Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 51 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 506
  1. #451
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Прикачен файл 10355
    Тази снимка е на червена хвойна, а на най-горната от цитата са плодчетата на тиса - разликата е очевадна.
    PS: Надявам се че няма да отнеса БАНана, щото влязох в пререкание със Суператора на форума.
    Сега следва моя въпрос:
    Прикачен файл 10354
    Това чудо го насадиха миналата година - този дето го засади не му запомнил името, като го купил от разсадника, ама струвало една торба пари...
    Прези зимата листата му НЕ окапаха - останаха си свежи и зелени дори на -15градуса, а сега се готви да цъфти. Листата му са по-твърди и дебели от обикновено листо. Някой ако може да ме светне що е то?
    Не мога да реша задачата ти,но и аз имам въпрос.Червената хвойна,като узрее,не става ли тъмносиня.Суровина за джин,изнасяна за Нидерландия?

  2. #452
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    PS: Надявам се че няма да отнеса БАНана, щото влязох в пререкание със Суператора на форума.
    Спокойно де, аз не съм толкова страшен. И това е спор в които да се изяснят неяснотите, ако има такива, а не пререкание.

  3. #453
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Доколкото знам джин се прави от обикновена (синя) хвойна, нейните семена са сини като узреят; на червена като узреят леко избрледняват, а като се изсушат стават дори бледокафяви. То това вирее почти навсякъде, тъй че холандците могат да си го отглеждат вместо да внасят.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  4. #454
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Доколкото знам джин се прави от обикновена (синя) хвойна, нейните семена са сини като узреят; на червена като узреят леко избрледняват, а като се изсушат стават дори бледокафяви. То това вирее почти навсякъде, тъй че холандците могат да си го отглеждат вместо да внасят.
    Ти не си ли брал хвойна за училището?Не си,щото си млад ,а и не е лесно.Те и цветята могат да си отглеждат,но не искат,чакат източноевропейци!

  5. #455
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Брал съм два пъти за училището - първия път чушки, на втората година ябълки - това което си спомням е, че унищожихме повече реколта отколкото набрахме, и все пак брахме, ама това беше друго време, добре че руснаците бяха по луди от нас та да ни дават нефт за набитите ябълки и скапалите лютеници, които им пращахме... Това е било `90 и `91. На следващата година вече средношколската бригада влезе в небитието. Нямах идея, че е имало ученически бригади за хвойна, това явно е било още по-преди. Ае, оспамихме разпознаването на растенията...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  6. #456
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Днесла минах покрай един храст.Явно е хибрид.Имаше доста пчели по него дори и такива големи черни.Набърсо го нацъках с телефона.Направи ми впечатление че много борбено обикаляха пчелите по цветчетата.Всякаш с мед е намазани.Стана ми интересно .Какво толкова събират от тези малки цветчета?Големината им беше малко по голяма от главата на кибритена клечка.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	53100e05-5ec2-4a45-8436-22445e6b316b.jpg
Прегледи:      220
Размер:	224.7 KB
ID:	10398Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	272e0c93-3d91-415a-aa4c-661082a96a30.jpg
Прегледи:      220
Размер:	232.5 KB
ID:	10399

    Забелязах че след като прекарам снимките през WhatsApp-а форумът ги приема без проблем.Снимките са с лошо качество защото още съм с Айфон 4s. Който има 5 мега.Не съм фен на умните телефони но вече здраво запъна и се налага да го сменям с нов.

  7. #457
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Днесла минах покрай един храст.Явно е хибрид.Имаше доста пчели по него дори и такива големи черни.Набърсо го нацъках с телефона.Направи ми впечатление че много борбено обикаляха пчелите по цветчетата.Всякаш с мед е намазани.Стана ми интересно .Какво толкова събират от тези малки цветчета?Големината им беше малко по голяма от главата на кибритена клечка.
    Lonicera nitide

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Откъде толкова нектар в това малко цветче?Или има предпочитани цветове за нектар?

  9. #459
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448

    Post

    Lonicera nitide

    Ухае приятно и е като магнит за пчелите !

  10. #460
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2020-05-31 14-24-46.png
Прегледи:      152
Размер:	398.0 KB
ID:	10439

    Имаше няколко диви пчели . Снимката е правена на свечеряване.
    Навярно и това хибрид?На съседа в градината.

 

 
Страница 46 от 51 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •