Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 40
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Потребителите ще научават ли по някакъв начин кой ги е докладвал?
    При пчелите има мед, защото има ред!

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    22.05.2012
    Мнения
    82
    Пчеларски район
    гр.Попово
    Участвам в няколко форума, в други не съм пряк участник но ги преглеждам, но тук атмосферата е незаменима, действа се със здрава ръка, БРАВО!

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Потребителите ще научават ли по някакъв начин кой ги е докладвал?
    Все още не знам. Като пуснем системата, ще видим как работи. Предполагам че форума ще прави подробни логове и ще дава някакви справки в административната част и тези логове/справи могат периодично да се публикуват.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Добре, дай тогава някаква по-добра идея. Към днешна дата има голям проблем - форума е задръстен със спам и периодично се явява арена на бойни действия. Обидите и обидните намеци са ежедневие. Добрия тон и уважението ги няма никакви. Модераторите в повечето случаи си пасуват, защото няма насмогване. Почистват, но само понякога. Ето вчера започнах да почиствам темата за меда и видях, че друг модератор е трил преди мене с голям размах - на групи по 30-40 мнения. Дори и не проверих защо ги е изтрил - явно си е имал причина. Няма обаче насмогване.

    Основната функция на форума - споделянето на знания и опит, е на път да бъде унищожена. Ето това е нещото, което не трябва да се допуска. Меренето на пи...ки и личностните разправии, както и обидите и обидните намеци, ТРЯБВА ДА БЪДАТ ПРЕКРАТЕНИ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ !!! Тука няма две мнения по въпроса. Също така спама трябва да бъде редуциран до минимум.

    Ако имате някаква разумна идея как да се постигне това, давайте я. Аз обаче вече се изчерпах и в тази система виждам някакво поне малко от малко справедливо решение. Алтернативата е да стана лош и да изхвърля няколко човека от форума, и всичко ще си дойде на място.
    Това, което искаш за съжаление не е лесно,но може да се постигне частично. Трябва да се вкарат ясни и твърди правила и те да се спазват и налагат от модераторите. Ето някои изпитани мерки, които дават резултат:
    1. Ясна и точна дефиниция какво е спам, какво е off topic, какво трябва да се счита за обида или обиден намек, какво е хейтърство и флейм. Всеки опит за злоупотреба с тези понятия и генериране на жалби трябва да се наказва както във футбола симулациите - с жълт картон.
    2. Форума е открит и всеки може да се регистрира и пише в него. Всеки опит за дискриминация по какъвто и д е признак или призоваване към такава трябва да се наказва. Не може някой си, за това, че нещо не му харесва в постовете на друг да излиза с мотива "ама ти не си от нашите, защо пишеш тук". Съвсем друг е въпроса, ако определен човек влиза във форума с ясната цел тролене или отстояване на целенасочена, определено пристрастна позиция.
    3. Модераторския екип трябва да бъде разширен и разпределен по раздели. При състояние "всеки отговаря за всичко", обикновено никой за нищо не отговаря. Освен модераторите по раздели трябва да има и двама "супер модератори", които да следят работата на модераторите и да се намесват само при грешки от тяхна страна. Те трябва да могат и да раздават наказанията или да ги отменят. Админа разбира се има последната дума, но той не е Бог, нито слънце за да огрее навсякъде. Основно правило за модераторите е да не модерират тема, в която имат постове!!!
    Останалото е спазване на правилата и санкции при обратното.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    АЗ мисля че– (така добре ли е?) Би било най-правилно да се забранят темите пораждащи насилие политика, цена на меда и т.н. хващате се там умните глави дето ни обиждате на интелект,знания,можене и кой какво има на село си и преценявате кой са конфликтните теми и се забраняват да се коментират. Вместо сега може да се коментира цената на меда ама видиш ли Матеев ми казва как трябва кое може да се изрече и кое не и т.н. от тук пък се поражда друг конфликт, че неможе да си кажеш всичко, а това е на всеки му право без да изрича нецензурни думи може да си казва какво мисли и не е длъжен да вади евро, световни и вселенски доклади за доказателства и срс-та, свидетели и т.н. Бях дългогодишен потребител във огромен бг форум където там се процедираше така и нямаше конфликти, а преди ги имаше в изобилие. Просто нямахме правото да коментираме политика както и други форуми и всичко което пораждаше конфликт във форума. Самият начин по който давате право да се коментира нещо, но само ако е по начина по който го възпиема Админа ме побърква и бих си отделял по 100 кинта на месец само и само да мога да коментирам по начина по който аз си искам, но да неможете да ме баннете т.е вие ще ме банвате всеки път, но аз ще никна като плевел всеки ден само и само да докажа, че мога да бъда свободен да изразя мнението си по мои си начин, а не по начина който ме карат. Според мен най-правилното нещо е да не се коментира въобще болезнените теми за пчелари,прекупвачи,бизнес дами и бизнесмени защото ни е ясно, че интересите на всеки са различни в тези слоеве на населението е има такива дето покриват и 4-те титли ама те са всестранно развити личности Както виждате сега и изванземните са виновни за цената на меда и където му е мястото и където не му е мястото се коментира само това ест. че има картели, мафии и т.н дето си цакат яко пчеларите ама колкото и да го дъвчим тук нищо нема излее има си пчеларски организации и една голяма дето набира яко сила пък искайте от тях обяснение търсете им на тях. Пък вземете се съберете в този спор за цената на меда аз видях много умни хора, ако се съберете заедно съм сигурен, че ще им разкажете играта на тия.

  6. #16
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Започнах да добавям нови бутони за харесване/нехаресване на всяко едно мнение. Тази система не е свързана с налагане на наказания, а със създаване на ПОТРЕБИТЕЛСКА РЕПУТАЦИЯ. До момента имахте само две възможности за гласуване - ХАРЕСВАМ и НЕ ХАРЕСВАМ. Мисля да добавя още 3 нови възможности, но ако вие имате някакви други предложения, можете да ги споделите.

    Като цяло системата за гласуване на всеки един постинг ще изглежда така:

    БЛАГОДАРЯ - Благодарности за публикуваната информация. Добавят се +2 точки към потребителската репутация.
    ХАРЕСВАМ - Харесвам написаното в този постинг. Добавя се +1 точка към потребителската репутация.
    НЕ ХАРЕСВАМ - Не харесвам написаното в този постинг. Изважда се една точка от потребителската репутация.
    СПАМ - Този постинг е спам. Изваждат се 2 точки от потребителската репутация.
    ОБИДА - Този постинг е обиден. Изваждат се 3 точки от потребителската репутация. Мога да го настроя да вади 5 или дори 10 точки - кажете вие.

    Самата потребителска репутация се смята от форума и на база на нея могат да се извършват някакви действия. Например да се извади някаква картинка или някакъв текст до името на дадения човек. Това все още не съм го обмислял, така че съм отворен за предложения. Отрицателната потребителска репутация може и да се обвърже с някакви наказания - ръчни или автоматични. Това също не е обмисляно.

    Засега трябва само да знаете, че системата за потребителска репутация работи откакто са въведени ръчичките, и форума вече е натрупал някакво собствено "мнение" за всеки един от посетителите. Конкретни действия по това мнение (тази репутация) досега не са предприемани - само са се отразявали в страницата на статистиките.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Системата за гласуване по мненията има възможност за следните допълнителни настройки:

    1. Настройка на ИМУНИТЕТ - например да се имунизират Администратори и модератори от отрицателни гласувания. Има някаква логика от това, защото иначе в момента те не могат да си изпълняват служебните задължения поради страх от отрицателни ръчички (от спорове с недоволни потребители).

    2. Настройка на ЗАБРАНА ЗА ГЛАСУВАНЕ - това може да се използва за потребителите, които явно СПЕКУЛИРАТ С ГЛАСУВАНЕТО например на личностна основа или просто от спортна злоба.

    3. Настройка за АНОНИМНО ГЛАСУВАНЕ - това може да се използва за разрешаване на гласуване, но да не се вижда кой е гласувал, с цел да се избягнат междуличностните конфликти.

    Има и други възможности за донастройка на цялата система, като горещо се надявам заедно с вас да подберем най-оптималните настройки. Например в накои раздели на форума може да се забрани гласуването или да се разреши само частично (само някои иконки). Също така гласуването може да се разрешава/забранява на базата на потребителски групи и т.н. Въобще системата е много гъвкава и трябва да я настроим така, че да върши полезна работа, но в същото време да не създава поводи за допълнителни конфликти.

    Крайната цел си я знаете - във форума да има мир и разбирателство, а някои посетители да бъдат принудени да се самоконтролират с цел поддържане на този мир и разбирателство. Ползата от цялата система от ръчички е пишещите да получават ОБРАТНА ИНФОРМАЦИЯ какво е мнението на форума за тях, и на базата на тази информация да си променят (коригират) поведението. Тоест системата разчита на ДОБРОВОЛЕН САМОКОНТРОЛ.

    А за тези, които не желаят да се самоконтролират, за тях вече ще развием другата система с наказанията, но засега тя остава на заден план. Все още търся методи за доброволно, а не насилствено разрешаване на проблема.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Прекалено строгия контрол не води до нищо добро,комунизма ли ще създавате отново,остава да върнете и Тодор Живков!!!!_
    Не трябва ли просто да се запази добрия тон на общуване и да се спазва някакво приличие в постовете вместо да се взимат такива крайни мерки?
    И с тези ръчички заприлича все едно сме във фейса а не в пчеларски форум!

  9. #19
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    .....Не трябва ли просто да се запази добрия тон на общуване и да се спазва някакво приличие в постовете вместо да се взимат такива крайни мерки? .....
    Разбира се че трябва да се запази добрия тон - аз също го искам това. Някои хора обаче не искат да го правят. Всичките тези системи са именно заради тези хора. Специално за ръчичките - те не са за мене, а за вас. Вие вземате решение ще ги натискате ли или не, а не аз. Аз създавам предпоставки, а вие ако искате ги полвайте, ако не искате - недейте.

    В случая с ръчичките няма абсолютно никакъв контрол от страна на Администратори или Модератори. Няма и никакви последствия ако някой набере голям брой от един или друг вид ръчички.

  10. #20
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всичко това е мега тъпо. Някой сподели че форума е ценен заради неговите потребители и той не струва нищо без тях. Много е вярно и правилно. Матеев стига глупости. Твоята сила в във форума. Затриваш го и всичко сеършва. Виж колко хора взеха отношение по темата със не поканените развъдни асоциации. Направи си изводи. СПРИ. ТОТАЛНО ГУБИШ ПОДКРЕПА.
    Хайде веднъж завинаги да си изясним що за посетители има форума:

    1. 2/3 от посетителите на форума никога не са се регистрирали. Те идват в него само за да го четат, и не виждат смисъл да се регистрират, ако не искат да пишат.
    2. От регистрираните потребители, които искат да пишат, реално са активни само 20%. Останалите пишат много рядко.
    3. От тези 20%, които са активни, само 5-6 човека са войнствено настроени, и твърдо не желаят да спазват правилата на форума.

    Така че кой ще го напусне - тези 5-6 човека ли?

    Осъзнаваш ли, че напускане всъщност означава СПИРАНЕ ДА СЕ ПИШЕ. Ами ако това означава да се махнат тези 5-6 човека, АЗ ГЛАСУВАМ С ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ. А ако не се махнат - аз ще им помогна, но за разлика от тях ще спазя правилата на форума.

    Форума не е създаден за разрешаване на лични конфликти. Целта на форума е споделяне на знания, по възможност чисти от спам и задължително чисти от обиди, конфликти и кофликтни постинги. Така че не се притеснявай, който се нуждае от форума, пак ще идва в него и пак ще чете за това, от което се нуждае. И дори ще е доволен, ако веднъж завинаги се изчистят спама и конфликтите.

    Съгласно правилата на форума получаваш първо официално предупреждение за изгонване.
    Причина - обида, обиден намек, конфликтен постинг.

    Администратор

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •