Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 150
  1. #91
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Скука, гледам в олекса започнали записванията за майки 2020, къде от лицензирани, регистрирани и секакви други рани. Ако приемем, че 'лицензираните' предлагат БМП която от своя страна:
    "В условията на страната семействата от Българската медоносна пчела се развиват добре и не проявяват голяма склонност към роене - пчелите изграждат роеви маточници едва тогава, когато в гнездото напълно отсъстват празни килийки. Българската пчела е склонна към "тиха" смяна (самосмяна) на пчелните майки.
    Запечатването на меда по-често е бяло (сухо), понякога "смесено". Българската пчела е сравнително миролюбива и при преглед пчелите спокойно се движат по питите, което често позволява на пчеларя да работи без предпазни средства и пушалка."
    Та чуденето ми е ако си купя от предлаганата стока, но не отговаря на описанието то тогава аз излъган ли съм или не баш. Мен външни и морфометрични белези не ме бъркат
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Скука, гледам в олекса започнали записванията за майки 2020, къде от лицензирани, регистрирани и секакви други рани. Ако приемем, че 'лицензираните' предлагат БМП която от своя страна:
    "В условията на страната семействата от Българската медоносна пчела се развиват добре и не проявяват голяма склонност към роене - пчелите изграждат роеви маточници едва тогава, когато в гнездото напълно отсъстват празни килийки. Българската пчела е склонна към "тиха" смяна (самосмяна) на пчелните майки.
    Запечатването на меда по-често е бяло (сухо), понякога "смесено". Българската пчела е сравнително миролюбива и при преглед пчелите спокойно се движат по питите, което често позволява на пчеларя да работи без предпазни средства и пушалка."
    Та чуденето ми е ако си купя от предлаганата стока, но не отговаря на описанието то тогава аз излъган ли съм или не баш. Мен външни и морфометрични белези не ме бъркат
    бАРКОВ, чел ли си ми коментарите за майките? Да. Чел си ги, но какво си разбрал от тях? Ако се сетиш какво съм казал, то отговора ти е в кърпа вързан.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    бАРКОВ, чел ли си ми коментарите за майките? Да. Чел си ги, но какво си разбрал от тях? Ако се сетиш какво съм казал, то отговора ти е в кърпа вързан.
    Демек, на всеки 4, трябва по една или по 3 да връщам
    Чудя се още, дали искаме или не повишаване на качествата на предлаганите майки?!
    Иначе аз за себе си си решавам нещата по следния начин накратко:отглеждам си определено количество майки оставям си най добрите (по мои критерии), това което не ми стига си купувам от проверени и гарантиращи с качество на продукцията си хора.
    П. П. Разбира се на малко по висока цена от масовите 20лв
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #94
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Има ли такива "проверени и гарантиращи с качество на продукцията с" майкопройзводители ?
    Аз до момента не съм срещнал такъв.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Има ли такива "проверени и гарантиращи с качество на продукцията с" майкопройзводители ?
    Аз до момента не съм срещнал такъв.
    Не търсиш качествено. Всичко има вече.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Точно,всичко има вече,обаче се оказва че нищо няма накрая

  7. #97
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Има ли такива "проверени и гарантиращи с качество на продукцията с" майкопройзводители ?
    Аз до момента не съм срещнал такъв.
    Колко пари(винаги се стига до там) си готов да дадеш за майка? И за 20 лв каккви очаквания имаш към майката
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Колко пари(винаги се стига до там) си готов да дадеш за майка? И за 20 лв каккви очаквания имаш към майката
    Барков, мисля, че ти споделих моето мнение за майките, въпреки това пак ще кажа моето мнение продиктувано от личен опит. Според мен е определящо това, майките или по-точно гените им да са приспособени към условията на пчеларстване.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Барков, мисля, че ти споделих моето мнение за майките, въпреки това пак ще кажа моето мнение продиктувано от личен опит. Според мен е определящо това, майките или по-точно гените им да са приспособени към условията на пчеларстване.
    В допълнение на горния си пост ще споделя един експеримент, частично реализиран. Подарих по две майки на двама колеги в различни райони. Майките са по една "червена" и една "зелена", за мен са добри, но искам със сигурност да установя това, което казах по-горе.

  10. #100
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Колко пари(винаги се стига до там) си готов да дадеш за майка? И за 20 лв каккви очаквания имаш към майката
    Колкото кажеш,стига да ми гарантираш че майките ти ще се приемат,ще развият семействата и ще докарат приходи.
    Аз мога да ти разделя май месец 25/50 семейства развити и докарани до предроево. Заедно ще ги предадеме ако желаеш и ще ги гледам по твой начин на работа .Септември бройме,двамата пак ,и оправяме наобратно сметките,тия който са "извън гаранцията " ми ги плащаш по 2 + калкулираните пропуснатите им приходи.

 

 
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •