Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 150
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Ми аз съм написал какво давам,най малкото пак бих си купил през другия сезон.
    Въпроса е че няма няма условия а и кой да работи и развъжда високопродуктовни линий.
    Качеството е такова каквото ти се падне
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е най - вярно. Без значение от къде я взимаш и колко струва. Това ми е най - смешно - ти колко си склонен да дадеш? Аз мога да дам и 300, и 1000, но след това не нейната глава трябва да смачкам, а своята.
    Виждам, че всички са разочаровани от майкопройзводителите, жалко или не не знам вде още.
    Дончев, най покорно те моля. Би ли пуснал една анкета, анонимна
    За или против подобряването на майкопройзводството и качеството на предлаганите майки.
    Аз за себе си не мога да реша лак да отговоря, до вчера мислех, че съм за амма май по скоро съм *не мога да реша*
    Благодаря!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #112
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Виждам, че всички са разочаровани от майкопройзводителите, жалко или не не знам вде още.
    Дончев, най покорно те моля. Би ли пуснал една анкета, анонимна
    За или против подобряването на майкопройзводството и качеството на предлаганите майки.
    Аз за себе си не мога да реша лак да отговоря, до вчера мислех, че съм за амма май по скоро съм *не мога да реша*
    Благодаря!
    Ха, ха...за или против подобряването? Против няма да има никой, а подобряване може да се получи като: се спре да се дават такива пари за боклуци или се спре изобщо да се купуват майки и те сами ще започнат да се почесват по тиквите. Анкета и сам можеш да си пуснеш.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Нищо, при фал поне си с убеждението, че сам си се прекарал.
    Да.Все трябва да има кого да благо словиш.Производителя се отървава!

  4. #114
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Да.Все трябва да има кого да благо словиш.Производителя се отървава!
    В случая е разбрал, че всичките са един дол дренки. Затова му е предложил 20 броя и която се падне.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Слагаш ги на електронното кантарче и избираш най-тежките, че да ти стъпят по-евтино на килограм!!
    Или,,Апче бабче печено кебапче,риба щука.........

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мога да кажа, че всички майки, които съм купил са отговорили на изискванията ми. Получил съм това, което съм очаквал. Мнение обаче което кореспондира със заглавието на темата, не мога да изкажа.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ... Мнение обаче което кореспондира със заглавието на темата, не мога да изкажа.
    Всички знаем, че търговията с пчелни майки е в "сивия" дори "черен" сектор.Въпроса е кому е изгодно това? На пчеларите не е.Явно на паразитиращите върху техния труд и корумпираната администрация.Това е положението...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Мисля, че да си траем е по-лошо. Но не съм сигурен. Може и да греша.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Мисля, че да си траем е по-лошо. Но не съм сигурен. Може и да греша.
    Аз поне не трая и пиша.Но дето тая година един производител ми каза: "Какво като пишеш?Събрали сте се там и се чудите как да си губите времето , а ние работим. Хич не ми пука от твоето писане!" Когато му казах, че знам на кого да напиша за да провери дали при него всичко е законно и , че ще му върна стоката без обяснения в законно установения срок се замисли.Накрая приключихме с компенсация и затвърждаване на убеждението ми , че много от продаващите майки са си направо полуграмотни. Но ... "профи", бизнес, програми и нали има средства за усвояване.Другото...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз се изумявам как един средно интелигентен бг пчелар няма тръпката да си произведе сам качествени майки, това е всъщност магията в пчеларството - да си част от Природата, като я направляваш по начин, който мислиш, че е най-добрият, за да произведеш майки - Ти Сам!!..да сложиш маточника в отводката...после да чакаш/видиш дали се е излюпила майката, а след една седмица да видиш снесените яйчица - това е такава емоция/тръпка, че може да се съизмери едва ли не с някои моменти от ученическите бригади с някои съученички!!...останалото какво е - въртене на цетрофугата и хамалогия.....кой е последният/деветият дан в пчеларството, ако не производството на максимално качествени майки???????????

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •