Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 150
  1. #81
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Благодаря, пак заповядай!
    Не улучи, Колега косинката не отчетливо светлосива мъхната тук пръстените си личат, а там ги нямаше чисто черно и бяха по-едрички. Значи тялото бе черно без пръстени и по дълго, и на двете снимки не я виждам тая пчела.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    41
    Само че, доколкото съм чел закона, административно - наказателна разпоредба по т.2 няма. И добре че е така ! Представяте ли си всеки дядо, който е наследил пчелите си още от неговия, да разполага със сертификат за произход от лицензиран производител, за да може да премести пчелите си ?! Тази точка от закона трябва да се премахне. Моля коментирайте !

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    20.03.2015
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Не улучи, Колега косинката не отчетливо светлосива мъхната тук пръстените си личат, а там ги нямаше чисто черно и бяха по-едрички. Значи тялото бе черно без пръстени и по дълго, и на двете снимки не я виждам тая пчела.
    Какво ще кажеш за това?Също какво можеш да кажеш като поведение за тези пчели - прекалено запрополисване(в сравнение с друг типаж семейства),трупане на восък по рамките и много восъчни мостове м/у питите,крадливи ли са били и други неща дето се сещащ.
    BEE 148.jpg

    И това може би...
    BEE 047a.jpg

  4. #84
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от Triballi Виж публикацията
    Какво ще кажеш за това?Също какво можеш да кажеш като поведение за тези пчели - прекалено запрополисване(в сравнение с друг типаж семейства),трупане на восък по рамките и много восъчни мостове м/у питите,крадливи ли са били и други неща дето се сещащ.
    Връхната снимка се доближава най-много. помня само външния им вид. Все пак като се гледаха масово в моя край бях дете и ги ловях с букани по цветовете. Значи пръстените не личаха чисто черни и горе козинката сива мъхеста, едри пчели.

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    20.03.2015
    Мнения
    108
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Връхната снимка се доближава най-много. помня само външния им вид. Все пак като се гледаха масово в моя край бях дете и ги ловях с букани по цветовете. Значи пръстените не личаха чисто черни и горе козинката сива мъхеста, едри пчели.
    Пчеларите от онова време знаят щом са работели с тях и те могат да кажат какви са им надблюденията.
    Аз лично си мисля че са с кавказка кръв но знам ли.
    Има цяла тема за черни пчели
    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=655

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Та, за каква българска пчела говорим....
    Имал съм жълтеникави, червеникави и кафеникави - виждал съм какви ли не из пчелините на други колеги. Та и аз не знам каква е тази нашата пчела, за която говорим, ала явно .... яко се "опрашват" - душички. :Д
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Бях обещал да кажа името на продавача на злополучната майка.Докато стигна да пиша, то дойде време да се купуват майки пак.Набързо и направо.Майката е купена от Котларски, в София. Рекламата: Майки "карника" от Полша. Не било майки от Полша, а дъщери на майка внесена от Полша.Парите като за истински.Нивото на пчеларските умения на производителя, надявам се да е по- голямо от умението да подготви майката за транспорт.(Август месец получих истински Карники с всички документи от Словения. Пътуваха пет дни и всички дойдоха живи и здрави. Без проблем бяха приети от семействата. Това само за сравнение на пчеларската култура и умения.)
    Сухи факти.
    Ако майката беше купена по изискванията на закона, а не на юнашко доверие сега нямаше да пиша, а просто отдавна да съм върнал "стоката" на продавача.Защо не се продават майките според изискванията на закона сами се досещате. Всеки сам да си прави сметката с какви майкопроизводители и търговци да контактува.
    Пазете се. И най-големите понякога стават за резил.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #88
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2017
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Бях обещал да кажа името на продавача на злополучната майка.Докато стигна да пиша, то дойде време да се купуват майки пак.Набързо и направо.Майката е купена от Котларски, в София. Рекламата: Майки "карника" от Полша. Не било майки от Полша, а дъщери на майка внесена от Полша.Парите като за истински.Нивото на пчеларските умения на производителя, надявам се да е по- голямо от умението да подготви майката за транспорт.(Август месец получих истински Карники с всички документи от Словения. Пътуваха пет дни и всички дойдоха живи и здрави. Без проблем бяха приети от семействата. Това само за сравнение на пчеларската култура и умения.)
    Сухи факти.
    Ако майката беше купена по изискванията на закона, а не на юнашко доверие сега нямаше да пиша, а просто отдавна да съм върнал "стоката" на продавача.Защо не се продават майките според изискванията на закона сами се досещате. Всеки сам да си прави сметката с какви майкопроизводители и търговци да контактува.
    Пазете се. И най-големите понякога стават за резил.
    Колега Зуница как става вноса на майки от Словения?

  9. #89
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от ИванКМ Виж публикацията
    Колега Зуница как става вноса на майки от Словения?
    Плащаш и получаваш по пощата... в ЕС няма "внос".

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Бях го писал преди време .

 

 
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •