Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 150
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    В допълнение на горния си пост ще споделя един експеримент, частично реализиран. Подарих по две майки на двама колеги в различни райони. Майките са по една "червена" и една "зелена", за мен са добри, но искам със сигурност да установя това, което казах по-горе.
    Трябва вече да има отзиви поне до зазимяването, за зелената догодина би трябвало да разкрие пълния си потенциал, червената, зависи от много неща.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Трябва вече да има отзиви поне до зазимяването, за зелената догодина би трябвало да разкрие пълния си потенциал, червената, зависи от много неща.
    Ами червените са презимили запасни майки

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Колкото кажеш,стига да ми гарантираш че майките ти ще се приемат,ще развият семействата и ще докарат приходи.
    Аз мога да ти разделя май месец 25/50 семейства развити и докарани до предроево. Заедно ще ги предадеме ако желаеш и ще ги гледам по твой начин на работа .Септември бройме,двамата пак ,и оправяме наобратно сметките,тия който са "извън гаранцията " ми ги плащаш по 2 + калкулираните пропуснатите им приходи.
    Понеже виждам че вървим към недоразумение та да се опитам да поянся. Аз пчелни майки не продавам, но ако имам свободни подарявам. Ако дойде време да се регистрирам като развъдчик на пч.майки,най вероятно първата година на прехода, ще подарявам. Тогава предлаганите майки трябва да отговарят на характеристика на БМП, защото това ще ми дават от асоциацията, която и да е тя.
    Ще разкажа случки с хората на които съм се доверил да езема майки от тях.
    2017 взех за пръв път 5бр придадох ги по инструкция бяха приети по учебник, пролетта по някакква причина унищожил съм едната, от останалите,От една дръпнах 9 рамки ДБ пило стокова продукция(мед, прашец) не съм взел, от другите 3 сборно и после средно почти двойно на средния ми добив за годината. Обаче забравих за пушалка, було и дълги ръкави, при работа със тях. 2018,2019 също си взех за 2020 съм си поръчал.
    От другият на когото съм се доверил тази година за севте взех 3 майки след 7 дни две приети една липсва, той ми се обади и разбирайки, за ситуацията ме покани да си взема още една майка съвсем безплатно, ако майките отговорят на очакваните и обсъдени характеристики (до сега е така), аз съм си решил проблема с майките, които внасям в пчелините си
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Колкото кажеш,стига да ми гарантираш че майките ти ще се приемат,ще развият семействата и ще докарат приходи.
    Аз мога да ти разделя май месец 25/50 семейства развити и докарани до предроево. Заедно ще ги предадеме ако желаеш и ще ги гледам по твой начин на работа .Септември бройме,двамата пак ,и оправяме наобратно сметките,тия който са "извън гаранцията " ми ги плащаш по 2 + калкулираните пропуснатите им приходи.
    А така. Всички гаранции трябва да са така. Купуваш кола. Чупи се в гаранция. Дават ти две, не три! Цистерна гориво, камион гуми, пари за таксита, годишна карта за влакчето в Сънито и три желания от Златната рибка.... Добре де. А ти, какво ще дадеш за майките представили се над обещаното?

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Ми аз съм написал какво давам,най малкото пак бих си купил през другия сезон.
    Въпроса е че няма няма условия а и кой да работи и развъжда високопродуктовни линий.
    Качеството е такова каквото ти се падне

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Качеството е такова каквото ти се падне
    Това е най - вярно. Без значение от къде я взимаш и колко струва. Това ми е най - смешно - ти колко си склонен да дадеш? Аз мога да дам и 300, и 1000, но след това не нейната глава трябва да смачкам, а своята.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не търсиш качествено. Всичко има вече.
    Когато търсиш зрънце в купчина,не е толкова лесно.

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е най - вярно. Без значение от къде я взимаш и колко струва. Това ми е най - смешно - ти колко си склонен да дадеш? Аз мога да дам и 300, и 1000, но след това не нейната глава трябва да смачкам, а своята.
    Ходих /за първи път/при колега да си взема 5 майки и му казах,че ги плащам на най-високата цена,която е получил до тогава.Той донесе и сложи на масата 20 и казва:Избери си!

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Слагаш ги на електронното кантарче и избираш най-тежките, че да ти стъпят по-евтино на килограм!!

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ходих /за първи път/при колега да си взема 5 майки и му казах,че ги плащам на най-високата цена,която е получил до тогава.Той донесе и сложи на масата 20 и казва:Избери си!
    Нищо, при фал поне си с убеждението, че сам си се прекарал.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •