Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 53

Тема: СМОК

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Остави животното да си живурка на пчелина. По-добра охрана едва ли ще намериш - хем те отървава от полските мишки, хем те пази от двукраките "мишоци". Такъв екземплар определено внушава респект! Може даже да опиташ да се сприятелиш с него, оставяйки му храна в някаква паничка на определено място - някоя уловена мишка, пчелояд или мляко.
    Той проблема е че помошниците се плашат от него а идеята е те да се научат на занаята инак ние снего се спогаждаме :-)
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Полковника е на пчелина преди мене и явно си е в къщи, но това не ме устройва.
    Ти го каза!
    Няма ли начин да поговориш с помощниците и да ги убедиш, че смокът е безвреден, не е отровен и предпазва пчелина от появата на отровни змии и гризачи? Той е по-скоро полезен отколкото опасен.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Ти го каза!
    Няма ли начин да поговориш с помощниците и да ги убедиш, че смокът е безвреден, не е отровен и предпазва пчелина от появата на отровни змии и гризачи? Той е по-скоро полезен отколкото опасен.
    Ще видим нека да минат първите впечатления ако не стане ще го пратя в запас на по спокойно място. Намислил съм как да го хвана без да го убивам и след това да го транспортирам
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Aranis Виж публикацията
    Ти го каза!
    Няма ли начин да поговориш с помощниците и да ги убедиш, че смокът е безвреден, не е отровен и предпазва пчелина от появата на отровни змии и гризачи? Той е по-скоро полезен отколкото опасен.
    Безвреден ама ако случайно го настъпиш става лошо. Хем хапе, хем удря с опашката. Не е шега работа. Ако може да се намери някой змияр да го вземем и да го премести няма да е лошо.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Безвреден ама ако случайно го настъпиш става лошо. Хем хапе, хем удря с опашката. Не е шега работа. Ако може да се намери някой змияр да го вземем и да го премести няма да е лошо.
    Има опасност, разбира се. Все пак е диво животно и държи на своето . Не забравяй, че от негова гледна точка ние сме натрапниците. Въпреки това до колкото разбирам от колегата е толерантен и не създава пряка опастност за пчеларите - просто от време на време демонстрира присъствието си. Мисля, че с едни гумени ботушки до коляното и известна доза предпазливост, преките сблъсаци могат да се избегнат.

    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Ще видим нека да минат първите впечатления ако не стане ще го пратя в запас на по спокойно място. Намислил съм как да го хвана без да го убивам и след това да го транспортирам
    Разбира се безопастноста е на първо място. Особено ако помагачите са млади и неопитни . Ако наистина можеш да го уловиш и преместиш на по-добро място - действай. Така и вълка сит и агнето цяло .

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Остави животното да си живурка на пчелина. По-добра охрана едва ли ще намериш - хем те отървава от полските мишки, хем те пази от двукраките "мишоци". Такъв екземплар определено внушава респект! Може даже да опиташ да се сприятелиш с него, оставяйки му храна в някаква паничка на определено място - някоя уловена мишка, пчелояд или мляко.
    Това е може би най-разпространения мит - че змията пие мляко. Това е абсолютно невярно.


    Може да се наблюдава змия да се увие около вимето на заспала крава или овца, но това не е за да пие мляко, а защото вимето е една от точките с най-висока температура в животинското тяло....

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Това е може би най-разпространения мит - че змията пие мляко. Това е абсолютно невярно.


    Може да се наблюдава змия да се увие около вимето на заспала крава или овца, но това не е за да пие мляко, а защото вимето е една от точките с най-висока температура в животинското тяло....
    ОК, няма да спорим. Ти по ги разбираш нещата. А мишки яде ли?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    змия да се увие около вимето на заспала крава или овца, но това не е за да пие мляко
    Ако змията не ходила на зъболекар да и извадят зъбите то заспалата крава май бързо бързо ще се събуди.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    30.08.2013
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    А за ръчно преборване бат тянко не се наемам и ако го снимам ще разбереш защо.
    Снимкай го моля те,че на мен ми е трудно да повярвам,че има толкова голям екземпляр тук.Лично съм виждал до към 2,но 3 метра си е голяма рядкост да оцелее покрай хора
    или по скоро там където се навъртат хора.Ако искаш пиши ми на лични.Мога да споделя как да го хванеш лесно,но точно в това време на годината - сам ще ти е много трудно,
    защото е горещо и са много бързи...освен ако не му направите с някой засада.Миналата година хванах това (който ги познава ще разбере каква е) :


    и я махнах от там,че прошка няма да има от друг...а и нали сега лудите са на почит...хехе
    А това,че където има смок няма отровни змии...ами не е вярно.Според мен е обратното.

    Edit:Колеги,не е ли по-добре така като мен да се качват снимки,че да се гледат от всички,
    без да се налага да имате регистрация или да се логвате ?Много пъти ми се е налагало да
    влизам само и само да виждам на някой снимката,която е качена във форума.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ОК, няма да спорим. Ти по ги разбираш нещата. А мишки яде ли?
    Основно това му е менюто на смока, но може да прибавим рожбите на гнездещите по земята птици, по малки змии, гущери, малки зайчета, жаби, яйца на птици, костенурки и себеподобни. Дори и собствените си рожби, ако попадне на тях. И колега, вземи чети малко повече да не се излагаме с липса на знания, които децата учат още в трети клас.

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •