Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 53

Тема: СМОК

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово

    СМОК

    Здравейте колеги,

    имам проблем с един смок на пчелина голям екземпляр към 3 метра и дебел колкото бутилка от 0,5 л олио. Кръстил съм го Полковника, та до вчера с полковника спазвахме дистанция и когато съм на пчелина той не се появяваше но вчера реши да мине като на парад пред помощниците ми през целия пчелин и да се покаже в цял ръст та на всичкото отгоре след 15 минути реши да се връща обратно. Помощниците ми категорично заявиха че този "Змей" докато не го разкарам от там няма да ги видя. Полковника е на пчелина преди мене и явно си е в къщи но това не ме устройва. Не искам да го убивам но трябва да го махна от мястото явно е дошло време. Някой има ли някаква идея как да се справя със полковника ?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    В един чувал и в гората... но далеч от шосета и къщи, да не види някой друг сметката волно или неволно.... Пък ти почвай да мислиш к'во ще ги правиш гризачите ;-)
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    В един чувал и в гората... но далеч от шосета и къщи, да не види някой друг сметката волно или неволно.... Пък ти почвай да мислиш к'во ще ги правиш гризачите ;-)
    Да ти кажа по малки съм хващал но полковника не съм сигурен дали мога го вмъкна в чувала
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Трудно ще го хванеш полковника,преди 3-4 години имах смок доста голям който живееше в камения зид пред къщата но порасна доста и взе да плаши почти всички със излизанията си,дебнех го но уви няма хващане,след дълго търпение го хванах със мрежа капан пред дупката откъдето излиза за друг начин не се сещам,освен да го опушиш както пчелите със пушалката и да дебнеш да излезе огън запали пред входа.Прегледай дали има други дупки за излизане,лесно ще е ако излезе и тогава да сложиш мрежа или нещо като примка.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Явно не ти се спори за пчеломясто с полковник? При мен ветеринарчето внася някакви гръцки кутии, които пропъждали змиите тотално. Иначе, миналата седмица имах среща с подполковник. Резултата: бат тянко- подполковник 1-0 !
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    А при мене са си живи "генерали" - шарени и с рогче на носа...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Явно не ти се спори за пчеломясто с полковник? При мен ветеринарчето внася някакви гръцки кутии, които пропъждали змиите тотално. Иначе, миналата седмица имах среща с подполковник. Резултата: бат тянко- подполковник 1-0 !
    Лесно ще го опъна с пушката но не е това идеята. А за ръчно преборване бат тянко не се наемам и ако го снимам ще разбереш защо. Гледам в нета разни капани и репеленти има ама дали вършат работа незнам
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    А при мене са си живи "генерали" - шарени и с рогче на носа...
    Е това вече е друга категория
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да ти кажа ръчно и аз не се наемам, защото или той ще се осере, или аз. А може и двамата заедно. Ама повече ме е шубе от пепелянките.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Остави животното да си живурка на пчелина. По-добра охрана едва ли ще намериш - хем те отървава от полските мишки, хем те пази от двукраките "мишоци". Такъв екземплар определено внушава респект! Може даже да опиташ да се сприятелиш с него, оставяйки му храна в някаква паничка на определено място - някоя уловена мишка, пчелояд или мляко.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •