Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 116
  1. #71
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    четох из форума сигурно ще има лоша зима много блокират плодника.
    Не вярвай на всяка простотия която прочетеш, дори и тук във форума. При силна паша, каквато има сега в някои райони, най-нормалното нещо е да блокират първо плодника. До зимата има още много време.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    четох из форума сигурно ще има лоша зима много блокират плодника а не казват в магазините.
    Някъде в Америка, в един отдалечен резерват, индианците попитали новия си вожд дали се задава студена зима.
    Новият вожд обаче не знаел тайните на старите вождове и си нямал идея какво да гледа в небето, за да разбере колко студена ще е зимата. Но бил съобразителен и преценил:
    "Ако им кажа, че зимата ще е мека, може да не уцеля и да имам големи проблеми. Нека по-добре да съберат дърва."
    Понеже бил и практичен, след време се сетил, че може да се обади в близката метеорологична служба. Метеоролозите потвърдили, че зимата действително ще е доста студена.
    Вождът заръчал на хората от селото да събират още дърва.
    След седмица-две решил отново да се консултира със специалистите.
    - Много ли ще бъде студена зимата?
    - Да, зимата ще бъде много студена - потвърдили те.
    Вождът заръчал на хората си да съберат всяко късче дърво, което им попадне пред очите.
    "Дали пък не прекалих," помислил си той и решил да звънне още веднъж в метеорологичната служба:
    - Наистина ли зимата ще бъде много студена?
    - Да, изглежда тази зима ще бъде една от най-студените в историята на нашия щат.
    - Откъде сте толкова сигурни?
    - Индианците вече цял месец събират дърва като луди.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Не вярвай на всяка простотия която прочетеш, дори и тук във форума. При силна паша, каквато има сега в някои райони, най-нормалното нещо е да блокират първо плодника. До зимата има още много време.
    Знам че има има доста простотии но има и доста полезна информация.Няма как и да вярваш на всяка теория която са си съчинили във форума за това имаш глава на раменете все пак.

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Някъде в Америка, в един отдалечен резерват, индианците попитали новия си вожд дали се задава студена зима.
    Новият вожд обаче не знаел тайните на старите вождове и си нямал идея какво да гледа в небето, за да разбере колко студена ще е зимата. Но бил съобразителен и преценил:
    "Ако им кажа, че зимата ще е мека, може да не уцеля и да имам големи проблеми. Нека по-добре да съберат дърва."
    Понеже бил и практичен, след време се сетил, че може да се обади в близката метеорологична служба. Метеоролозите потвърдили, че зимата действително ще е доста студена.
    Вождът заръчал на хората от селото да събират още дърва.
    След седмица-две решил отново да се консултира със специалистите.
    - Много ли ще бъде студена зимата?
    - Да, зимата ще бъде много студена - потвърдили те.
    Вождът заръчал на хората си да съберат всяко късче дърво, което им попадне пред очите.
    "Дали пък не прекалих," помислил си той и решил да звънне още веднъж в метеорологичната служба:
    - Наистина ли зимата ще бъде много студена?
    - Да, изглежда тази зима ще бъде една от най-студените в историята на нашия щат.
    - Откъде сте толкова сигурни?
    - Индианците вече цял месец събират дърва като луди.
    Има голям смисъл в цитата дано повечето са разбрали какво искаш да кажеш.

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    При мен нещо не е наред,не мога да намеря майката! Направих отводка над сем.със снеглерова табла и сложих две рамки запелатано пило и една мед,отворих им горен вход да налетят и летящи пчели. Оставих майката два дни в клетката и на трития ден отворих да видя как е хавата,пчелите я хранеха! Отворих капачето да я освободят,като изядат твърдата храна и след 3-4 дни проверявам и не намирам майката.....3 рамки са,толкова пък да не мога да я открия?! Ще следя и ще пиша пак,какво се случва!
    Виж за прясно пило след 3-4 дена, ако няма вече е проблем.

  6. #76
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Не вярвай на всяка простотия която прочетеш, дори и тук във форума. При силна паша, каквато има сега в някои райони, най-нормалното нещо е да блокират първо плодника. До зимата има още много време.
    http://dnes.dir.bg/tagp_gallery.php?id=47948&num=51
    http://nbox.bg/vakancia/item/33225-z...t-italiya.html
    http://www.segabg.com/article.php?id=679848
    Аз имам червено вино и съм спокоен!

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Виж за прясно пило след 3-4 дена, ако няма вече е проблем.
    Майката е на лице,сутринта я видях! Сега вече съм спокоен и ще пиша пак,но аз съм я сложил над основното семейство и по този начин няма да мога да я сравня с другите семейства,понеже ще е на топло! Ще я наблюдавам и ще пиша пак!

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Майката е на лице,сутринта я видях! Сега вече съм спокоен и ще пиша пак,но аз съм я сложил над основното семейство и по този начин няма да мога да я сравня с другите семейства,понеже ще е на топло! Ще я наблюдавам и ще пиша пак!
    Слагай и рамки за снасяне, че ако има и храна ще напълни корпуса за нула време. Да не кажеш после, че се е ройла по никое време :-) :-) :-) .

  9. #79
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Слагай и рамки за снасяне, че ако има и храна ще напълни корпуса за нула време. Да не кажеш после, че се е ройла по никое време :-) :-) :-) .
    :D Вече го направих.

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    30.07.2014
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Плевен

    Подарявам малко пчелно семейство

    И при мен майката подарък от tarty e приета. Видях я в момент на снасяне. Приемането стана при необичайни условия. Направих отводка от едно семейство- рамка с пило,рамка с мед заедно с пчелите на тях плюс рамка с основа.Тръснах една рамка с млади пчели , счупих перото срещу големия отвор (за излизане на майката) и поставих горе между летвите кутийката с майката , затворих кошера и налях вода в хранилката. На другия ден към десет часа огледах сандъчето с отводката ,всичко наред. След обяд като го проверих на прелката и над нея на предната час на кошера пълзят около една рамка с пчели и няколко оси нападат. Отворих и видях ,че крайната рамка ,тая с мед , от жегата се свлякла на дъното и долу локвичка с мед.Затворих веднага и като огледах пчелите извън кошера видя че се чистят от мед.Изчаках и след малко започнаха да се прибират. Вечерта всички бяха вътре. Сутринта рано на следващият ден местя кошера на сянка.Към 10-11часа по кошера черни едри мравки и оси, а от него капе мед. Мия прелката ,краката на кошера в кутии с масло и чакам. Мравките аут, осите изчезват. На третият ден (днес) майката спокойно снася в килийките а пчеличките градят . Смених свлечената пита с друга и всичко с дойде на мястото. Благодарности на tarty за майката. По натам ще пиша как се развива семейството.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •