Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 116
  1. #81
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Вчера и аз проверих дали е приета майката от tarty.Майката не я видях но имаше прясно пило, така че всичко е наред. Благодаря!
    Ако умът ми може да си го представи, а сърцето ми да го повярва, то аз мога да го постигна!!!
    -Мохамед Али

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    И аз си проверих експерименталния подарък.Всичко е добре приета е има прясно пило .Отводката е средна по сила така ,че започваме наблюденията.
    Милен Михов

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Късно вечерта проверих и моята, започнала е да снася. Благодаря ти, жив и здрав бъди!

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Започнаха работа майките снасят и двете,вече са на 5 рамки след излюпването на пчеличките,снимки събота след като видимо има резултати как снасят.

  5. #85
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    До момента, майките работят перфектно. Пълнят всяко свободно място, без значение стара пита или току що сложена основа, която е едва започната. Такива огромни майки, нямя как да се пропуснат при преглед.

  6. #86
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Бях на море за месец,вчера отварям да видя,как работи майката и… самосмяна! Имаше останки от 3 маточника,майката не я намерих,а и пчелите жужеха с вдигнати задници,та си мисля за осиротяване. Останали са мн.малко пчели,а пило няма,така че ще почакам още малко и ще обединявам!

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Бях на море за месец,вчера отварям да видя,как работи майката и… самосмяна! Имаше останки от 3 маточника,майката не я намерих,а и пчелите жужеха с вдигнати задници,та си мисля за осиротяване. Останали са мн.малко пчели,а пило няма,така че ще почакам още малко и ще обединявам!
    Повечето майки ми са от самосмяна и доколкото знам това е единствения ген, който се придава по наследство, не бързай, изчакай няколко дена да си сигурен, че няма майка.

  8. #88
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Бях на море за месец,вчера отварям да видя,как работи майката и… самосмяна! Имаше останки от 3 маточника,майката не я намерих,а и пчелите жужеха с вдигнати задници,та си мисля за осиротяване. Останали са мн.малко пчели,а пило няма,така че ще почакам още малко и ще обединявам!
    Вдигат ли задниците и са неспокойни и с малко пчели няма какво да ги чакаш ,ще ги ограбят ,обединявай ги и аз днес събрах едно семейство от нападение и остава без майка.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Майката е на лице,сутринта я видях! Сега вече съм спокоен и ще пиша пак,но аз съм я сложил над основното семейство и по този начин няма да мога да я сравня с другите семейства,понеже ще е на топло! Ще я наблюдавам и ще пиша пак!
    За същата майка ли става въпрос,дай малко повече информация?

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Да за нея! Аз не бързам да обединявам,понеже съм със снелгрова дъска и обединяването не ми е проблем. Вчера отворих да видя,какво е положението и гледам,че пчелите са малко и вирят задниците на горе. Покриват две рамки,явно са направили самосмяна,защото майката доста време не снасяше,поне така си го обяснявам аз. Един ден преди да тръгна за морето 28.07.16г. го проверих пак и видях,че е снесла само на едната рамка,а площта беше по-малка от длан. Бях им сипал меден сироп,но не го бяха пипнали и той се беше вкиснал,измих хранилката и им сложих суха захар(предпочитам да храня с нея). Онзи ден се прибрах и вчера отворих първо това семейство,захарта я бяха олизали,но като видях,че са малко пчелите се позачудих,на втората рамка в горната част имаше два маточника един до друг,а малко по надолу още един. Една ЛР рамка е пълна с мед,една с мед и прашец и две са почти празни,имат малко зряло пило,но около 20-30 килийки. Кошера е 8 рамков на Гърдев!

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •