Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора

    Smile Пчели от женски пол снасящи оплодени яйца

    Пчелите пронесоха преди 10-15 дни.
    Цена 12лв. за брой.
    тел. 0889 98 35 38
    Населено място Стара Загора

    ВНИМАНИЕ !!!

    Търговското предложение в тази обява е противозаконно. Ако се възползвате от него, вие ставате съучастници в нарушаването на:
    1. Данъчните закони на Република България (укривателството на данъци е сериозно криминално престъпление)
    2. Закона за пчеларството
    3. Закон за ветеринарномедицинската дейност
    4. Наредба 47 за производство и предлагане на пазара на елитни и племенни пчелни майки и отводки (рояци) и реда за водене на регистър

    Здравословния статус на пчелина на производителя и качеството на произведената продукция не се контролира от никого. Не се води зоотехническа документация и няма никаква проследяемост. За незаконните сделки няма никаква документация, което означава, че не можете да правите никакви рекламации. Закупуването на стоката се извършва изцяло на ваш собствен риск, а за нарушаването на законите на Република България носите неограничена отговорност, включително и наказателна такава.

    Администратор
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от galin_f Виж публикацията
    Пчелите пронесоха преди 10-15 дни.
    Цена 12лв. за брой.
    тел. 0889 98 35 38
    Населено място Стара Загора
    В книжките съм чел,че 1% от пчелите търтовки(пак женски индивиди) снасят яйца с двоен набор хромозоми (цитирам по памет),което позволява извеждане на майка.По този въпрос пчеларите си мислят,че пчелите са откраднали оплодено яйце от друг кошер....Ей такива майки никой не предлага.....-просто идея.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Съжалявам, че ще трябва да се включа и аз, но нека този, който е написал забележката се замисли до тази лицензионна година колко от точките е нарушавал при търговската си дейност. Аз мога да потвърдя за поне една, в който сме доброволни съучастници.
    Така е, миналата година аз продавах малки пчелни семейства, което беше по ръба на закона. Майки обаче не съм продавал, въпреки че имах много заявки. Дори плащах неустойки на хората. След това се стегнах в кръста и похарчих няколко десетки хиляди лева, докато успея да регистрирам втора развъдна асоциация. И сега вече продавам законно, но съм си платил за гяволъка. Нека и Галин да го направи същото, и тогава копче няма да мога да му кажа.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •