Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 195
  1. #71
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    Нека изкупвачите да ни търсят ида се молят да им продадем меда си а не ние да лазим след тях
    Нали знаеш, че ако чакаш някой друг да направи нещо за тебе, можеш да чакаш следващите 100 години.

  2. #72
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    аз ако знаех как се открива нова тема нямаше да моля модераторите

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Попитахме ги защо не купуват от България, и те казха, че цената на нашия мед е много висока и въобще не ги устройвa.
    Още тук темата за мен бе приключена, но рекох все пак да я изчета цялата и какво е оказа - оказа се това, което знам и аз: цената на нашия мед е по- ниска, а качеството по- високо. Значи нещо друго някъде се бърка - това нещо може да са така необходимите ни и полезни преработвателните предприятия.

    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    От както сме влезли в Европейския съюз цената тръгна нагоре преди това бяхме в сегашното положение на Украйна - ниски цени и квоти.
    Тръгнала .... била цената ..... нагоре ..... и от кога си в занаята? Всъщност не ми отговаряй - така или инак твърдението ти е невярно. Тъкмо, че откакто влязохме в ЕС пчеларството хептем заби в девета глуха - разбира се има доста наивници, които си мислят, че разните евро програми развиват отрасъла, но ..... тя тази работа, малко тип с чужда пита, помен правим.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Още тук темата за мен бе приключена, но рекох все пак да я изчета цялата и какво е оказа - оказа се това, което знам и аз: цената на нашия мед е по- ниска, а качеството по- високо.
    А замислял ли си се, как така изкупната цена е най-ниска в Европа, а хората казват, че на пазара била много висока. В уравнението се търси каква е разликата и кой я прибира.

  5. #75
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Сравнено с Южна и Северна Америка и Азия, в ЕС цените на меда на едро са най- високи ( посредством квоти и ненужни завишени изисквания на показателите) затова и всеки иска да се намърда там.

    Това, което се случва с пазара на меда е плод на Китайска конспитация - атакуват пазара с боклуци на ниска цена чрез втори, трети и четвърти страни, буквално от всички посоки и флангове. Естествено, рано или късно ги хващат и някой изгаря. НО духът от бутилката е вече пуснат. Целта е достатъчно хора да си въобразят, че могат да произвеждат фалшив мед, който да продават за истински. Започва една лавина от последици, като в крайна сметка - ето така вече китайския мед вече се превръща в конкурентноспособен на пазара.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Сравнено с Южна и Северна Америка и Азия, в ЕС цените на меда на едро са най- високи ( посредством квоти и ненужни завишени изисквания на показателите) затова и всеки иска да се намърда там.

    Това, което се случва с пазара на меда е плод на Китайска конспитация - атакуват пазара с боклуци на ниска цена чрез втори, трети и четвърти страни, буквално от всички посоки и флангове. Естествено, рано или късно ги хващат и някой изгаря. НО духът от бутилката е вече пуснат. Целта е достатъчно хора да си въобразят, че могат да произвеждат фалшив мед, който да продават за истински. Започва една лавина от последици, като в крайна сметка - ето така вече китайския мед вече се превръща в конкурентноспособен на пазара.
    На принципа "Ела зло, че без теб по-зло"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сега , пак няма да цъфнем - http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...ogovori.308593

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И аз се кефих, какво аджеба ще излезе от тази новинка?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И аз се кефих, какво аджеба ще излезе от тази новинка?
    Ако количествата са значителни - по-голямо търсене от търговците и по-висока цена за пчеларите. Ако са само символични - нищо!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чувал съм от познат който не е пчелар ама е работил или пътувал в Иран (не се сещам точно) че там имали високо мнение за нашият мед.

 

 
Страница 8 от 20 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •