Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 32
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    7

    ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ПЧЕЛНИ КОШЕРИ

    Дадан-блат 10р с дебелина на стените 34мм и 1 магазин чамова хранилка и капак 70лв

    Магазин за 10р с дебелина 25мм 12лв
    Магазин за 10р с дебелина 34мм 14лв

    Дадан-Блат 12 р с дебелина на стените 34мм и 1 магазин чамова хранилка и капак 75лв

    Магазин 12р с дебелина на стените 34мм 17лв

    Многокорпусен с 3 корпуса, ниско дъно, възглавница и капак от фазер 88лв
    Многокорпусен с 3 корпуса, ниско дъно, възглавница и капак от чам 98лв
    Многокорпусен с 3 корпуса , дълбоко дъно възглавница и капак от фазер 106лв
    Многокорпусен с 3 корпуса, дълбоко дъно, възглавница и капак от чам 116лв

    Цените са за небоядисани кошери!!!

    Боядисване 5 лв за кошер с боята

    Допълнителни компоненти:
    Дълбоко дъно за 10р Д-Б 18лв І Цената се добавя към обявената цена за
    Корпус за Д-Б вместо магазин 8лв І модела кошер

    Отделни компоненти
    Капак за 10р 11лв
    Капак за 12р 13лв
    Дълбоко дъно 28лв
    Ниско дъно 16лв

    Рамки с хофманов уширител 0.65лв
    Рамки без хофманов уширител 0.50лв
    Сглобяване на рамки 0.10лв/бр
    За контакти тел 0878/50-70-83. гр. Добрич

  2. #2
    Кошерите със стандартни дъна ли са или дълбоки?

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много рядко си позволявам да изказвам такива мнения, но тук просто не мога да се въздържа. Не искам някой колега да се подведе. Много слаба изработка. Толкова слаба работа не съм виждал скоро. Много кит е сложен, а той много бързо подпухва под боята, колкото и добре да са импрегнирани кошерите. Сглобките са много зле направени. Не са спазени елементарни дърводелски правила. Много неточности при изработката, които ще доведат до бързата амортизация на кошерите. Съжалявам, че трябва да го кажа, но такава е истината. Кошерите са много лоша изработка.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    8
    До trifonbanev и dimitrov76
    Мисля, че и в този форум отново се прави нелоялна реклама, тъй като снимковия материал и на двете лица са от един и същ цех. В другия форум dimitrov76 използваше снимка от Макреви ЕООД, но в последствие я изтри. В този ред на мисли, имам въпрос към гореспоменатите лица - защо се представяте с различни имена и използвате за реклама снимки на други производители? Може би се срамувате от своята работа и своето име!!! Така, че обръщам внимание на всички колеги да бъдат с повишено внимание към подобни "производители"!!!
    Още повече и мнението на Бонев явно е такова!!!

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Прави ми впечатление,че във всички обяви за производство на кошери,независимо къде се рекламират,производителит подробно описват материал,вид,цена,но никъде не съм прочел в края на обявата да пише-ГАРАНЦИЯ......Защо ли?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от trifonbanev
    donboneti бих желал ако можеш да ми дадеш съвет кои точно дърводелски правила трябва да спазвам занапред. Не съм твърдял, че съм перфектен дърводелец или пчелар, млад съм и имам какво още да уча и в дърводелството и в пчеларството. Мисля си, че човек се развива и никога не съм отказвал съвет от колега, но твоя начин ми изглежда малко груб. Ти никога ли не си грешил, нямал ли си несполучливи кошери?
    Разбира се, че съм грешил, но не съм се опитвал да продам грешките си. Първо, при боядисани корпуси ясно се разграничават отделните елементи от които са слепени страниците им, което показва голяма неточност при обработката на летвите от които са сглобени. Тези фуги между слепените дъски няма да изкарат дълго при условията на които са поставени кошерите. Второ еднакви елементи от които са слепени страниците. Получава се нещо ка щайга върху щайга. Напреженията много бързо ще превърнат корпуса в няколко хранителни надставки. трето Много кит - показател за неточна изработка . Продължавам с дълбокото дъно - така както е поставена мрежата за прашецоуловителя няма да изпълни целта си. Мрежата не трябва да е врязана в таблата. Вярно изглежда по-красиво, но ние не търсим красотата, а ефекта. А тази табла с мрежа в средата не ми е ясно за какво служи. После забелязвам и чепове на места, където скоро ще паднат и язък за корпуса. Рядко си позволявам да изказвам такива мнения, но тук нещата наистина са фрапантни. Той кошера ще изкара гаранционния си срок, но не това нашата цел. Първите ми сандъци, които съм направил с двупотопна техника преди 7 години не са мръднали. А всичко що съм купил или е нестандартно(по-къси корпуси и мачкат пчелите) или се разкапва след като му мине гаранцията.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    7
    до Дядо Йоцо
    Моите уважения, не се познаваме и явно трябва да разясня неща които не ви влизат в работата, но нямам желание да се разнасят разни интриги във форума и по обявите ми. С г-н Банев сме работили заедно. В последствие се разделихме, но и двамата запазихме производството си. Мисля че е ясно защо може да се получи дублиране на снимки, което не значи , че аз или той се опитваме да подведем някого или да се възползваме от чужд труд. Колото до снимката публикувана в другия форум грешката беше моя и лично съм се извинил на колегата производител. Може да бъде потвърдено. Пожелавам успех на всички пчелари и пълни кошери с мед и пчели.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    8
    dimitrov76, нищо лично, просто се опитвам да предпазя колегите... А след като видях, че постваш чужда снимка за своя( като си я свалил след като "учтиво" са те помолили за това), и в тая тема от два акаунта се слагат еднакви снимки, ти какво би си помислил???
    Точно за това станах и дърводелец... Защото не може да ви се вярва... Ако греша, извинявай!

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Дядо Йоцо
    dimitrov76, нищо лично, просто се опитвам да предпазя колегите... А след като видях, че постваш чужда снимка за своя( като си я свалил след като "учтиво" са те помолили за това), и в тая тема от два акаунта се слагат еднакви снимки, ти какво би си помислил???
    Точно за това станах и дърводелец... Защото не може да ви се вярва... Ако греша, извинявай!
    Имате някаква грешка в този форум снимки аз не съм качвал. още повече това е раздел където производители постват обявите си. това че сме в една тема , не означава че снимките на колегата важат за моя пост. всеки може сам да избира дали ще стане дърводелец като вас или ще си поръча готов продукт както правят много хора. от практиката си като производител и търговец научих едно - всички искат евтино и качествено, е сами си отговорете на останалите въпроси. Лично аз съм достигнал до някакъв компромисен вариант за да предложа сравнително евтина продукция, която да се нарича кошер, а не кутия с рамки. Съгласен съм че има и измамници, но не се считам за един от тях. досието ми е чисто. май вече трябва да публикуваме и свидетелство за съдимост към обявите си.
    успешен бизнес на всички!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    7
    ето и снимков материал http://mebel-dizain.hit.bg/page7.html

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •