Много ми е любопитно дали някой проявява интерес към неплодни майки. Мога да произвеждам и да продавам такива по цена 10 лв.

По принцип за да имам винаги в наличие маточници за майкопроизводството, аз залагам повече личинки, отколкото ми трябват. При това положение почти всеки един ден аз имам излишни маточници. Когато в даден ден има много излишни маточници, просто слагам в оплодните сандъчета по 2 маточника или ги слагам в специални терморегулирани кутии, за да ги използвам на следващия ден. И ако някоя майка се излюпи в кутията, просто я убивам или си правя експерименти с нея.

Та възникна идеята ако някой все пак има желание да си купи неоплодени майки, мога да му изпратя такива. Майките наистина са хубави по генетична линия, но не знам дали лесно ще могат да бъдат придавани на семейства или отводки. Просто трябва да се проекспериментира, и това мисля да го направя в следващите дни. Ако някой има информация как се придава неплодна майка, и дали пчелите имат склонност да я приемат, нека да каже.